Hooldusjuhendid

Tere,

mina olen Sinu uus Breden. Mind tehti suure hoole ja armastusega ja ma väga loodan, et ka Sina hoiad mind sama hästi edasi. Ainult nii saan ma teenida Sind ja Su põnne väga kaua! Kuigi ma ei taha olla eriti pirtsakas, siis on paar asja, mida tahaksin enne pessu minekut südamelt ära rääkida:

  1. Kui mul on trukid või lukud, pane need enne pesumasinasse pistmist kinni.
  2. Kui mul on muster, pööra mind värvide säilitamiseks pahempidi.
  3. Kui mul on taskud, tee need liivast ja muudest aaretest tühjaks.
  4. Kui mul on peale trükitud pilt (pilt ja muster on erinevad asjad!), triigi mind pahempidi.
  5. Palun mind mitte kunagi pleegitada, leotada ega keemiliselt puhastada.
  6. Mulle ei meeldi üldse käsipesu, kuumakraadid, päikese käes kuivamine ja kuivati.
  7. Kui olen osa komplektist, meeldib mulle pessu minna koos sõbraga (nii näeme alati ühesugused välja!).
  8. Palun pese mind alati enne esimest kasutamist läbi, et lahtine värv ja kangatolm eemaldada. Kui mul kipub värv siiski esimesel pesul laiali minema, ära ehmu, vaid pista mind märjalt uuesti pesumasinasse ja näed, et lähen kenasti puhtaks tagasi.

PUUVILL

Ühekordne puuvill

Ühekordsete puuvillaste perre kuuluvad bodid, püksid, tudu- ja toakombed, õhemad suvemütsid ja -sallid, särgid, pidžaamad ja õhemad kleidid. Pesumasinas meeldib neile kuni 40 ° C vesi ja 800 tsentrifuugipööret. Kuivatada võib neid täiesti tavaliselt ja soovi korral triikida keskmise kuumusega.

Topeltpuuvill

Topeltpuuvillaste perre kuuluvad kõik puuvillase voodriga mütsid, sallid, müts-sallid ja kombed. Pesumasinas meeldib neile kuni 40 ° C vesi ja 800 tsentrifuugipööret. Et säiliks nende õige kuju, tõmba nad kohe pärast pesemist märjalt sirgeks. Triigi soovi korral pärast kuivamist keskmise kuumusega. Muide, nad kuivavadki tsipake kauem kui kõik teised asjad, nii et varu kannatust!

MERIINO

PS! Ära mingil juhul pese õhemast ning paksemast meriinost tooteid koos!

100% meriino

Õhem

Õhukeste meriinode perre kuuluvad õhem meriinopesu nagu bodid, pluusid ja püksid, aga ka mõned mütsid ja torusallid. Nemad taluvad ainult õrna pesuprogrammi kuni 30° C ning maksimaalselt 800 tsentrifuugipööret. Käsipesu, leotamine ja väänamine rangelt keelatud! Et säilitada nende õiget kuju, tõmba nad kohe pärast pesemist märjalt sirgeks, laota tasapinnale (ära mingil juhul nöörile riputa!) ja triigi soovi korral pärast kuivamist keskmise kuumusega. Veelgi parem, kui Sa neid üldse eriti ei pese. Tuulutamine on palju parem, sest meriino on antibakteriaalne! PS! Ära mingil juhul pese õhemaid ja paksemaid meriinotooteid koos, kuna neil on erinev tihedus!

Paksem

Paksemate meriinode perre kuuluvad krõbedaid külmakraade trotsivad meriinodressid ja -kombed. Nemad taluvad ainult õrna pesuprogrammi kuni 30° C ja maksimaalselt 400 tsentrifuugipööret. Käsipesu, leotamine ja väänamine rangelt keelatud! Et säiliks nende õige kuju, tõmba nad kohe pärast pesemist märjalt sirgeks, laota tasapinnale (ära mingil juhul nöörile riputa!) ja triigi soovi korral pärast kuivamist keskmise kuumusega. Veelgi parem, kui Sa neid üldse eriti ei pese. Tuulutamine on palju parem, sest meriino on antibakteriaalne! PS! Ära mingil juhul pese õhemaid ja paksemaid meriinotooteid koos, kuna neil on erinev tihedus!

Meriinovooder

Õhem

Õhemate meriinovoodrite perre kuuluvad keskmiselt jahedate kraadide (-7 kuni +5° C) jaoks mõeldud puuvillase pealiskihi ja meriinovillase voodriga müts-sallid, mütsid, sallid, kindad, papud ja kombekad. Nemad taluvad ainult õrna pesuprogrammi kuni 30° C ning maksimaalselt 800 tsentrifuugipööret. Käsipesu, leotamine ja väänamine rangelt keelatud! Et säiliks nende õige kuju, tõmba nad kohe pärast pesemist märjalt sirgeks ja venita meriinovooder pealiskangaga samasse suurusse tagasi, laota tasapinnale (ära mingil juhul nöörile riputa!) ja triigi soovi korral pärast kuivamist keskmise kuumusega. PS! Ära mingil juhul pese õhema ning paksema meriinovoodriga tooteid koos!

Paksem

Paksemate meriinovoodrite perre kuuluvad väga valusalt näpistavate külmakraadide (-7° C ja rohkem) peletamiseks mõeldud puuvillase pealiskihi ja meriinovillase voodriga talvemütsid, -sallid, müts-sallid, kindad ja -papud. Nemad taluvad ainult õrna pesuprogrammi kuni 30° C ning maksimaalselt 400 tsentrifuugipööret. Käsipesu, leotamine ja väänamine rangelt keelatud! Et säiliks nende ilus kuju, tõmba nad kohe pärast pesemist märjalt sirgeks ning venita meriinovooder pealiskangaga samasse suurusse tagasi, laota tasapinnale (ära mingil juhul nöörile riputa!) ja triigi soovi korral pärast kuivamist keskmise kuumusega. PS! Ära mingil juhul pese õhema ning paksema meriinovoodriga tooteid koos!

Meriinosegu

Meriino-siid

Meriino-siidi perekonda kuuluvad päris pisikeste beebide asjad nagu siidivillased kindad, mütsid, sallid ja riided, mis on täiesti võimelised mitmeid-mitmeid põlvkondi vastu pidama, kui neid õigesti hooldada. Meriino-siidist asju ei pea sugugi tihti pesema, kuna meriinovilla antibakteriaalsed omadused muudavad meriino-siidi isepuhastuvaks. Küll aga tuleb kohe asja kallale asuda, kui tegu on reaalse määrdumisega ning kasutada sel juhul vaid õrna 30° C pesuprogrammi ning maksimaalselt 600 tsentrifuugipööret. Pärast pesu tuleb meriino-siidist eseme kuju taastada ning tasapindkuivatada ehk laotada märjalt tasapinnale kuivama. Soovi korral võib õrnal kuumusel ka triikida või aurutada. PS! Ära mingil juhul pese õhemaid ja paksemaid meriinotooteid koos, kuna neil on erinev tihedus!

Meriino- ja puuvilla segu

Meriinovilla ja puuvilla segumaterjalist on mitmed täiskasvanutele mõeldud mütsid, sallid ja müts-sallid, mis sobivad eriti hästi aktiivseks välitegevuseks. Kuna Bredeni meriino- ja puuvilla segus on kasutusel paksem meriinovilla kiud, mis kipub kergesti kokku tõmbama, vajab materjal eriti õrna 30° C pesuprogrammi ja maksimaalselt 600 tsentrifuugipööret. Et säiliks nende õige kuju, tõmba meriino-puuvilla segu kohe pärast pesemist märjalt sirgeks, laota tasapinnale (ära mingil juhul nöörile riputa!) ja triigi soovi korral pärast kuivamist keskmise kuumusega. PS! Ära mingil juhul pese õhemaid ja paksemaid meriinotooteid koos, kuna neil on erinev tihedus!

Kootud tooted

Kootud meriino

Kootud toodete perre kuuluvad Bredeni kõige õhulisemad ja romantilisemad talveasjad ehk mütsid, sallid ja kindad, millega eputada näiteks jõuluturul. Nemad taluvad õrna pesuprogrammi kuni 30° C ning maksimaalselt 400 tsentrifuugipööret. Käsipesu, leotamine ja väänamine rangelt keelatud! Et säiliks nende õige kuju, tõmba nad kohe pärast pesemist märjalt sirgeks ning laota tasapinnale (ära mingil juhul nöörile riputa!). Triikimine pole üldjuhul vajalik.PS! Ära mingil juhul pese õhema ning paksema meriinovoodriga tooteid koos!

DRESSID

Tavadressid

Tavadresside perre kuuluvad lukuga ja lukuta pusad, erineva pikkuse ja lõikega dressipüksid ja dressikleidid. Pesumasinas meeldib neile kuni 30 ° C vesi ja 600 tsentrifuugipööret. Kuivatada võib neid täiesti tavaliselt ja soovi korral triikida keskmise kuumusega.

Õuedressid

Õuedressid tunned ära selle järgi, et puuvillasele kangale on lisatud veekindlad detailid pepul, põlvedel, taskutel ja küünarnukkidel. Nende detailide tõttu tuleb õuedresse pesta ja triikida madalal kuumusel pahempidi pööratult. Pesumasinas meeldib neile kuni 30 ° C vesi ja 600 tsentrifuugipööret. Kui väga vaja, võib kasutada ka plekieemaldajat (näiteks sapiseep). Kuivatada võib neid täiesti tavaliselt nöörile riputades.

KÕIK MUUD ASJAD

UV-riided

UV-riiete perre kuuluvad rannapluusid, -püksid, -kombed ja -mütsid. Pesumasinas meeldib neile kuni 30 ° C vesi ja 600 tsentrifuugipööret. Kuivatada võib neid täiesti tavaliselt, ent kuuma triikrauda nad ei salli. Pesemisel armastavad nad uhket üksindust või siis äärmisel juhul võimalikult heledavärvilisi pesukaaslasi. Kindlasti tuleks UV-riideid pesta iga kord pärast basseinis või meres ujumist, et kangakiududesse ladestunud kloor ja sool neid kurvaks ei teeks!

Õueriided

Kui Sul on mõni Bredeni õuejope, -püksid, -kombe või -kindad, siis tea, et tegu on tõelise haruldusega. Pesumasinas meeldib nendele ükssarvikutele 40 ° C vesi ja välja kannatavad nad isegi kuni 1000 tsentrifuugipööret. Kuivatada võib nagu tavaliselt, aga triikrauda nad ei salli.

Nokamütsid

Nende puhul kehtib reegel - mida vähem pesed, seda parem, aga kõige parem on, kui üldse ei pese! Kui asi aga päris hull, võib määrdunud kohti õrnalt niiske lapiga tupsutada või pesumasinas õrna programmiga 20 ° C juures pesta. Ei kannata keemilist puhastust, triikimist ja teiste esemetega koos pesemist.

Vidinad

Kõikvõimalikud lisandid nagu mütsitutid, põlvelapid ja saapakummid igatsevad samuti hoolt ja armastust! Ükski neist pesumasinat ei armasta, kuid ainsana elavad karmima kohtlemise üle põlvelapid (kui need on korralikult pükste külge kinni õmmeldud ja püksid ise pahempidi pööratud). Mütsitutt võib ülejäänud esemetele värvi anda, seega on kindlam see enne pesumasinasse panemist mütsi küljest lahti siduda. Saapakumme tuleb pesta käsitsi kraani all.

To Top