VÄHEM ON ROHKEM. KVALITEET ENNE KVANTITEETI!

Beebi- ja lasteriiete tootjaid on rohkelt ning stiile, hinnataset ja kvaliteeti leidub igale maitsele. Ent kuidas kujuneb Breden Kidsi toodete hind, mille poolest erineme me teistest tootjatest ning mida tähendab “vähem on rohkem?” Just seda täna Sulle selgitangi!

KUIDAS KUJUNEB BREDENI TOOTE HIND?

Breden Kids sündis aastal 2014 vajadusest. Reaalsest ja konkreetsest vajadusest mütsi järele, mis püsiks lapsel peas, ei veniks välja, oleks ilus ja samal ajal välistaks ka igasuguse nahaärrituse, olles võimalikult kemikaalivaba. Kuna poelettidelt oli väga raske leida minu nõudmistele ja vajadustele vastavaid tooteid, tuli neid ise tegema hakata. Vaikselt hakkasimegi Breden Kidsi tooteid välja töötama, keskendudes just mütsidele ja müts-sallidele, hiljem lisaks veel sallidele ning kõige viimasena lisandusid beebi– ja lasteriided.

Töö ei ole aga kaugeltki lõppenud, kuna töötame igapäevaselt välja uusi mudeleid, testime ja parendame lõikeid ning analüüsime tagasisidet. Kõik Bredeni mudelid läbivad range kontrolli ja testimisvooru, mida viivad läbi kõige kriitilisemad testijad maailmas – lapsed. See ongi üks peamisi erinevusi Bredeni ja teiste tootjate vahel – Breden on keskendunud kvaliteedi tipptasemel hoidmisele. Kolme lapse emana leian, et las kodus olla parem vähem kui rohkem asju ning näiteks üks korralik ja toimiv müts-sall asendab suurepäraselt mitut keskpärast mütsi ja salli komplekti. Sest nagu meil Eestis kombeks öelda: “Keegi pole nii rikas, et osta odavaid asju!”

Bredeni kvaliteetsed lasteriided - vähem on rohkem
Bredeni tehas Märjamaal. Nemad ongi Sinu lapse riiete autorid!

3 PÕHJUST, MIKS EELISTADA BREDENIT

Ei saa salata, et enne mütside õmblema asumist ostsin ma ka ise enam kui korduvalt paarieuroseid mütse ja viskasin need juba pärast mõnda kasutuskorda ära, kuna kangas venis välja, kõrvad jäid alatasa paljaks, müts vajus silmadele või puhus tuul mütsist läbi. Soovisin toodet, mille eest olin valmis välja käima keskmisest rohkem, kuid mis täidaks päriselt oma eesmärki ja kestaks mitu hooaega. Lisaks oli mulle oluline ka see, et tootmine oleks jätkusuutlik ega asuks kusagil “seitsme maa ja mere taga”, kus puudub igasugune kontroll kangaste päritolu või värvimisprotsessi üle. Just seetõttu võid Bredeni puhul kindel olla järgmises kolmes asjas:

1. Tootmine ja disainimine toimub Eestis

Kõik Bredeni tooted ja prindid disainitakse ja toodetakse Eestis. Hindame oma kodumaad ja kuigi välismaalt oleks nii disaini kui ka tootmist soodsam sisse osta, pole see meie väärtustega kooskõlas. Eestis on väga andekaid tegijaid ja see, et kulud oleksid väiksemad, pole piisav argument välismaalt teenuse sisse ostmiseks. Meie eelistame Eestimaist.

Täna annab Breden tööd mitmekümnele inimesele ning meie põhitootmine leiab aset Märjamaal. Oleme väga uhked selle üle, et Breden on läbi ja lõhki kodumaine, sest ainud need inimesed, kes siin elavad, saavad kõige täpsemalt teada ja tunnetada, milliseid pisidetaile peab põhjamaisele lapsele vajaliku eseme juures tähele panema Eesti tujukaid ilmastikutingimusi silmas pidades. Paljud suurtootjad teevad ühesuguseid mütse väga erineva kliima ja ilmaga maadesse, kuid Eesti rõsket sügist, jäist talve, muutlikku kevadet ning jahedat suve pole võimalik tunda siin elamata.

Bredeni õmblustehases valmib enamus peakatteid ja salle.

2. Kõik kangad tulevad lähiriikidest

Kõik meie kangad, millele meie enda kujundatud disain peale prinditakse, tulevad Euroopast. Jällegi, kindlasti oleks odavam ja mugavam tellida kangaid näiteks Hiinast, aga siis teeksime järeleandmisi nii kvaliteedis kui ka tootmisahela täpses jälgimises.

Ainult teades kõikide materjalide päritolu, võime Sulle, käsi südamel, lubada, et Bredeni tooted on tehtud eetiliselt, puhtalt ja ausalt. Et oleme külastanud kõiki tootmiskeskusi, suhelnud eestvedajatega, teame neid nimepidi ning oleme maksnud makse riigile ja väärikaid palkasid tublidele töötajatele. Me usaldame Skandinaavia ja Kesk-Euroopa taset ning näeme seda ka oma kangaste materjalist – see on kvaliteetne!

orgaaniline puuvill
Bodi LOREN ja beebitekk TORA.

3. Kangad on puhtad ja kõige kõrgema kvaliteediga 

Lasteriided näevad kõik armsad välja, kuid nunnust väljanägemisest südamerahu pakkumiseks ei piisa. Kui kangad on tundmatu päritoluga ja kahtlaselt odavad, võib üsnagi kindlalt väita, et need kirkad värvid, toredad prindid ja igasugused lustakad tegelased särkidel on tulvil kemikaale. Seda eeskätt seetõttu, et soodsate värvide soodsale kangale kinnitamiseks tuleb kasutada tugevaid kemikaale. Ja neid kemikaale tulvil kangas on vastu Sinu lapse nahka, mistõttu imenduvad need tahes-tahtmata lapse organismi. Ega muidu pole paljud uuringud tõestanud, et just nendesamade kemikaalide ning erinevate allergiate ning käitumisprobleemide vahel esineb tugev seos.

Lisaks ohtlikele värvikinnititele on suur osa soodsatest beebi- ja lasteriietest valmistatud ebakvaliteetsest materjalist ning leotatud toksilistes kemikaalides. Kes teemasse tõsisemalt süüvib, mõistab õudusega, mida lapsele selliste toodete näol pakutakse. Kuna Breden kasutab kangana ainult orgaanilisepuuvilla kõige kõrgemat taset GOTSi, siis pole me kasutanud ka värvikinniteid. Lisaks on tootmisahel läbipaistev kuni põldudeni välja, kus kasvab üksnes taimekaitsevahenditest prii puuvill.

orgaaniline puuvill
GOTS lühendi tähendus on Global Organic Textile Standard.

PESE TOOTED ENNE KASUTAMIST LÄBI!

Kõiki Bredeni tooteid on soovitav enne kasutamist pesta. Ning põhjuseks pole mitte see, mis tihtipeale teiste tootjate puhul sama nõuet põhjustab. Kui üldiselt soovitatakse teksaseid, t-särke, pidžaamasid, alus- ja voodipesu ning muid tihedalt nahaga kokku puutuvaid esemeid enne kasutamist läbi pesta seetõttu, et eemaldada kangast poes kaunina hoidvaid ning värvi kinnistavaid kemikaale. Bredeni orgaanilisest GOTS puuvillast õmmeldud toodetes puuduvad tugevad värvikinnitid, mistõttu võib rõivaeseme muster niisama märjaks saades laiali minna.

See probleem laheneb kohe, kui ese kerge pesuprogrammi ning kindlasti ka pesuvahendiga läbi pesta. Jällegi – kehtib põhimõte “vähem on rohkem” ning pigem kasutada vähem pöördeid, vähem kraade ning vähem pesuvahendit. Ja võidki kandmist alustada, ilma et peaksid muretsema selle pärast, et lapse nahk kemikaalidega kokku puutub või et värv laiali läheb. Win-win!

vähem on rohkem
Pese kindlasti alati riided enne esimest kasutuskorda läbi!

VÄHEM ON ROHKEM – IGAL HOOAJAL!

Olgu parajasti kuum suvi, tuuline sügis, jäine talv või hoopiski kauaoodatud kevad – Bredeniga võid olla kindel, et sinu väike seikleja kannab alati aastaajale sobilikku riietust. Meil on läbimõeldud, praktilised ja eesmärki täitvad mütsid ja sallid nii õrnale beebile, aktiivsele väikelapsele ja mugavust armastavale koolijütsile. Toodete, mustrite ja värvide valik on mitmekülgne ning tõenäoliselt leiab endale meelepärase igaüks, isegi täiskasvanud.

Me juhindume põhimõttest “vähem on rohkem” ning laste vajadusest ja testime kõikide oma toodete istuvust laste endi, mitte mannekeenide abiga. See võimaldab meil täiustada tooteid maksimumini ja olla pisidetailides hoolsad. Niisiis, ma loodan, et näed, kuidas ja mismoodi kujuneb Bredeni toodete maksumus. Me väärtustame eetilist ja vastutustundlikku tootmist ning sellel on oma hind. Usun isiklikult, et majanduse ja ökosüsteemi vahel peaks leidma tasakaalu ning Breden annab oma panuse. Nii mina kui kogu Breden ütleme EI ületootmisele ning JAH tootmisjääkide miinimumini viimisele.

vähem on rohkem
Topeltpuuvillane müts-sall BREDEN

Fotod: @marta_ja_oskariga_maailma ja @lis.pikkorainen

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha. 

Kirjutamiseni!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.