VÄHEM ON ROHKEM. KVALITEET ENNE KVANTITEETI!

Beebi- ja lasteriiete tootjaid on rohkelt. Stiile, hinnataset ja kvaliteeti leidub igale maitsele, aga kuidas kujuneb eestimaise brändi Breden Kids hind? Mille poolest erineb Breden Kids teistest tootjatest? Just seda selgitangi lähemalt.

Breden Kids sündis aastal 2014 vajadusest. Reaalsest ja konkreetsest vajadusest mütsi järgi, mis püsiks lapsel peas, ei veniks välja, oleks ilus ja samal ajal ka kemikaalivabalt tehtud. Kuna poelettidelt oli väga raske leida minu nõudmistele ja vajadustele vastavaid tooteid, siis tuli neid ise tegema hakata. Vaikselt hakkasimegi Breden Kidsi tooteid välja töötama, keskendudes just mütsidele, hiljem lisaks veel sallidele ning nüüd on lisandunud ka beebi– ja lasteriided.

Alustasime mütsidega  ja tegelikult keskendume ka praegu peamiselt mütsidele. Töötame hoolikalt välja uusi mudeleid, testime järjepidevalt lõikeid ja analüüsime tagasisidet. Kõik Bredeni mudelid läbivad range kontrolli ja testimisvooru, mida viivad läbi kõige kriitilisemad testijad maailmas – lapsed.

See on ka üks peamisi erinevusi Bredeni ja teiste tootjate vahel – Breden on keskendunud mütsidele  ja sallidele, hoides nende kvaliteedi tipptasemel. Samal ajal, kui meie paneme oma peamise energia just mütsidesse, siis paljude suurtootjate jaoks on mütsid ja sallid vaid aksessuaarid, mida toodetakse muu kauba kõrvalt. Seetõttu jääb kvaliteet ja toimivus muule toodangule alla, täitmata oma eesmärki.

Kolme lapse emana leian, et las kodus olla parem üks korralik ja toimiv müts või sall kui hunnik neid, mis tegelikult oma eesmärki ei täida. Vähem on rohkem, kindlasti! Sest nagu meil Eestis kombeks öelda on – “Ma ei ole nii rikas, et osta odavaid asju.”

Enne Bredenit ostsin ka ise korduvalt paari-euroseid mütse ja viskasin need juba pärast mõnda kasutuskorda ära, sest kangas venis välja, kõrvad jäid paljaks, müts vajus silmade ette, kukal ei olnud soojas või puhus tuul mütsist läbi. Soovisin toodet, mille eest olin valmis välja käima keskmisest rohkem, kuid mis täidaks päriselt oma eesmärki ja kestaks terve (või lausa mitu) hooaega.

KUIDAS KUJUNEB TOOTE HIND BREDENIS?

1. Tootmine ja disainimine toimub Eestis

Kõik meie tooted ja prindid disainitakse Eestis ning need ka toodetakse Maarjamaal. Hindame oma kodumaad ja kuigi välismaalt oleks nii disaini kui ka tootmist soodsam sisse osta, siis ei ole see meie teekond ega kooskõlas väärtustega. Eestis on väga andekaid tegijaid ja see, et kulud oleksid väiksemad, ei ole meie jaoks piisav argument välismaalt teenuse sisse ostmiseks.


Meie eelistame Eestimaist. Täna annab Breden tööd juba paarikümnele inimesele ja tootmine käib Märjamaal. Oleme uhked, et Breden on läbi ja lõhki kodumaaga täidetud, sest ainult meie, siin elavad inimesed, saame teada, milliseid pisidetaile peaks lapse mütsile või sallile juurde panema just Eesti sügist, talve, kevadet või suve silmas pidades.

Paljud suurtootjad teevad ühesuguseid mütse väga erineva kliima ja ilmaga maadesse, aga Eesti rõsket sügist, pakast talve, muutlikku kevadet või tuulist suve on raske võrrelda mõne teise riigi oluliselt stabiilsema või vähemnõudlikuma ilmaga.
 

2. Kõik kangad tulevad lähiriikidest

Kõik meie kangad, millele disain peale prinditakse ja millest seejärel tooted valmivad, tulevad Euroopast. Taaskord oleks odavam tellida kangaid kaugemalt, näiteks Hiinast või mujalt Aasiast. Aga siis teeme tõenäoliselt järeleandmisi ka kvaliteedis ega tea täpset tootmisahelat.

Lähiriikidest tulevad kangad on toodetud eetiliselt, puhtalt ja ausalt. Oleme külastanud nende tootmiskeskusi, suhelnud eestvedajatega ja teame neid nimepidi. Töö pealt on makstud korralikke makse riigile ja väärikaid ning inimlikke palkasid töötajatele. Me usaldame Skandinaavia ja Kesk-Euroopa taset ning näeme seda ka oma kangaste materjalist – see on kvaliteetne!
 

3. Kangad on puhtad ja kõige kõrgema kvaliteediga 

Lasteriided on üldjuhul kõik armsad, sellele ma vastu ei vaidle. Paraku on need sageli aga ka ohtlikud, sest kuigi värvid, prindid ja igasugused vahvad tegelased särkidel on lustakad ja võivad silmailu pakkuda vanematele ning rõõmu lastele, on värvide kinnitamiseks üldjuhul kasutatud tugevaid kemikaale.

Kui kangas on aga vastu keha, siis tahes-tahtmata imenduvad kemikaalid läbi naha ka lapse organismi. Tänaseks on paljud uuringud tõestanud just nende samade värvikinnitite ja erinevate käitumisprobleemide seost.

Lisaks värvikinnititele on suurem osa soodsatest beebi- ja lasteriietest valmistatud ebakvaliteetsest materjalist. Kemikaalivannidesse pistetud riided on “pakendatud” sedavõrd kaunilt, et “sisusse” paljud ei süüvi. Kes süüvib, sel tekib õud ja arusaam, mida lapsele selliste toodete näol pakutakse. Siis ei olda enam nõus midagi muud peale GOTSi või meriinovilla lapsele selga panema.

Breden kasutab kangana ainult puuvilla kõige kõrgemat taset GOTSi, mille puhul ei ole kasutatud värvikinniteid. Lisaks on tootmisahel läbipaistev kuni puuvillapõldudeni välja.

KVALITEET, MUGAVUS JA PARIM VALIK IGAKS HOOAJAKS


Olgu parajasti kuum suvi, tuuline sügis, jäine talv või hoopiski kauaoodatud kevad – Bredeniga võid olla kindel, et sinu väike seikleja kannab alati aastaajale sobilikku riietust.

Meil on läbimõeldud, praktilised ja eesmärki täitvad mütsid ja sallid nii õrnale beebile, aktiivsele väikelapsele ja mugavust armastavale koolijütsile. Toodete, mustrite ja värvide valik on mitmekülgne ning tõenäoliselt leiab endale meelepärase igaüks, isegi täiskasvanud.

Me juhindume laste vajadusest ja testime kõikide oma toodete istuvust laste endi, mitte mannekeenide abiga. See võimaldab meil täiustada tooteid maksimumini ja olla pisidetailides hoolsad. 

Niisiis, ma loodan, et näed, kuidas ja mismoodi kujuneb Bredeni toodete maksumus. Me väärtustame eetilist ja vastutustundlikku tootmist ning sellel on oma hind. Usun isiklikult, et majanduse ja ökosüsteemi vahel peaks leidma tasakaalu ning Breden annab oma panuse. Nii mina kui kogu Breden ütleme EI ületootmisele ning JAH tootmisjääkide miinimumini viimisele.

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.