ÜHEKIHILINE MERIINOMÜTS JA -SALL: MILLAL JA MILLEKS?

Küllap oled märganud, et Bredeni e-poodi hiilisid juba suve algul sellised uued meriinotooted nagu ühekihiline meriinomüts MIRREN ja torusall MADDI. Nende disaini autor olen mina ja selles blogipostituses räägin Sulle, mida need imeloomad endast kujutavad, miks nad tehti ja mille jaoks!

LAPSEPÕLVE TRAUMA KARUPÜKSTEST

Minu lapsepõlvekogemus nn tavaliste villaste asjadega ei erine sugugi sellest, millised kokkupuuted olid nendega Sinul. Kui vanaema tegi vesti või kudus sokid, siis niisama jala otsa või selga ei suutnud neid mitte keegi panna. Minu uskumus villa kareduse ja selle kohta, kuidas see ajab ülekeha kihelema, hakkaski muutuma alles siis, kui meriinovill Bredeni valikusse lisandus. Ja just mütside, sallide ja riiete voodrimaterjalina, kuna 100% meriinovillaseid tooteid ei julgenud toona just kuigi paljud turule tuua. Praegu muidugi ei kujutaks elu ilma meriinota ettegi…

Aga tõsi ta on, et paljudel on siiani sügavalt juurdunud veendumus, et villane on kindlaks sünonüümiks “karupükstele”. Ollakse surmkindlad selles, et vill ajab sügelema. Ei saa välistada sedagi, et lapsepõlvemälestused on sedavõrd määravad, et “sügeluse tunne” tekib hoopis psühholoogiliselt. Tegelikult on aga erinevad uuringud ja katsed tõestanud, et meriino tagab isegi atoopilise dermatiidi ehk kareda ja põletikulise nahaga inimestele hea enesetunde. Seega tasub kindlasti meriinovillale võimalus anda!

KUIDAS ÜHEKIHILINE MERIINOMÜTS JA -SALL SÜNDISID?

Mulle tõesti meeldib aktiivne eluviis ja vabas looduses liikumine väga. Kalal käimine, suusatamine, matkamine, rattaga sõitmine… parim! Meriinotooted on selleks puhuks ideaalsed, kuna reguleerivad kehatemperatuuri ja juhivad higistamisel niiskuse nahapinnalt eemale. Seetõttu hakkasingi üha enam ja enam meriinot eelistama. Ometi märkasin peagi, et tunnen puudust meriinovillastest toodetest, mis oleksid õhemad kui topeltmeriinotooted. Mul oli vaja mütsi, mis mahuks rattasõidul kiivri alla ja salli, mida näo või kukla kaitseks üles tõmmata ning seejärel taskusse kokku voltida. Sest lisaks temperatuuritunnetusele on kõigi matkameeste jaoks ülioluline, et asjad võtaks võimalikult vähe ruumi.

MADDI ja MIRRENini jõudmine võttis muidugi tublisti aega. Esmalt katsetasin kõigi erinevate juba olemasolevate meriinomütside ja -sallidega. Näiteks topeltmeriinomüts LUKKA ja -sall LEON ning meriinosisaldusega müts-sall BRUNO tegid oma töö küll ära, ent kiivri all jäid nad siiski liiga paksuks. Ikka ja jälle jõudsin järeldusele, et Eesti keskmisest tuulisest, vihmasest ning muul moel ettearvamatust kevadest ja sügisest on puudu üks kindel toode. Ja nõnda tekkiski disainitiimiga arutledes idee proovida ühekordsest meriinovillast mütsi ja salli.

MILLAL ÜHEKIHILIST MERIINOT KANDA?

Ühekordsest meriinost müts MIRREN ja meriinokangast torusall MADDI on kandmiseks sügiseses temperatuurivahemikuks 0 kuni +10 kraadi ning kevaditi +5 kuni +15. Miks eri aastaaegadel eri temperatuurid? Sest talvest kevadesse ning suvest sügisesse minnes on inimeste temperatuuritunnetus hoopis teine. Üks on aga kindel, nii ühe- kui mitmekihilist meriinovilla saab Eesti tingimustes kasutada sisuliselt aastaringselt. Kui oled aktiivne liikuja, hoiab ühekihiline meriino Sind kenasti soojas ning passiivsemate tegevuste puhul aitavad topeltmeriino või meriinovoodriga asjad.

Meriino juures meeldib mulle eriti ka see, et seda ei pea sugugi pärast iga kasutuskorda pesema. Tegelikult tuleb seda pesta lausa nii vähe kui võimalik ja piisab sellest, kui paned mütsi ja salli isegi pärast väga suurt rassimist paariks tunniks kuhugi nurga peale tuulduma ja ongi juba kuiv ja puhas. Ma ei tee nalja, kui ütlen, et meriinovillast võib sõltuvusse jääda – ei mingit külma- ega higistamise tunnet, ükskõik millise ilma või temperatuuriga. Õhuke meriino on ideaalne isegi suvel telgis magamiseks, kuna aitab seal tekkivat niiskusetunnet leevendada. Merle kusjuures kannab MADDI torusalli lausa peapeaelana, jumala ausalt!

Kui Sulle meeldis see postitus või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot saata või põnevaid pakkumisi ja üllatusi teha.

Kirjutamiseni!

Erko Leemet

Erko Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.