TALV – MILLIST MÜTSI KANDA?

Talvemüts, mis on ühtaegu praktiline ja mugav, on vajalik nii linnaskäikudel, lasteaias kui ka lumehanges talverõõme nautides. Kuid milline talvemüts on ikkagi parim? Õigem oleks küsida, millisest materjalist on parim talvemüts tehtud? Just sellele küsimusele leiad siit postitusest vastuse. Samuti selgitan Sulle kohe, millise temperatuuriga millist materjali valida. Nii lapsele kui ka endale!

Müts-sall BREM ja kombe MAJOR

TALVEMÜTS EI PEA OLEMA PAKSUST MATERJALIST

Selleks, et lapsel oleks soe, ei pea talvemüts olema nii paks kui vähegi võimalik. Kuigi paksude mütside ja jopede usk on visa kaduma, on materjali paksusest hoopis olulisem on materjali sobivus: külmal ajal sobiva mütsi materjal peab oskab reguleerida soojust ja niiskust! Seda seetõttu, et keha reguleerib soojust suures osas pea kaudu. Ehk, kui lapsel on palav, hakkab pea higistama, müts saab seest märjaks ja kui mütsi voodriks olev materjal ei oska niiskust eemale juhtida, on külmetus kerge tulema. Lisaks on lapsel niiske ja ebamugav olla.

ÕIGE MATERJAL PEAB SUUTMA:

  • reguleerida kehatemperatuuri
  • juhtida niiskust kehapinnalt eemale
  • säilitada oma soojustpidavaid omadusi
  • hoida nahal sooja ja kuiva tunnet

MILLINE ON SOBIVAIM TALVEMÜTSI MATERJAL?

Talvemütsiks sobivaim materjal on meriinovill. Seejuures on ülimalt oluline, et meriinovill oleks vähemalt mütsi sisemiseks kihiks ehk voodriks otse naha vastas (see kehtib nii mütside kui ka meriinoriiete puhul, muide!). Mõnus, pehme ja hingav meriino soojendab ja samal ajal reguleerib kehatemperatuuri, juhib niiskuse kehapinnal eemale ning on tagatipuks veel ka antibakteriaalne, mis tähendab, et sisuliselt on meriinovillased esemed isepuhastuvad.

Millal kanda tavalist ja millal paksemat meriinot, sõltub õues olevast temperatuurist. Just seetõttu oleme õmmelnud kõigile Bredeni peakatetele ja sallidele sisse temperatuuri sprikri, mis ütleb Sulle täpselt, millal millist mütsi kanda. Meie mütsid jaotuvad laias laastus kolme erinevasse temperatuurivahemikku:

TEMPERATUUR 0..+10°C

Temperatuurivahemikus 0..+10°C kulub marjaks ära 100% meriinovillane müts, mille mõlemad kihid on meriinovillased. Selline müts on hea valik varakevadel ja hilissügisel. Kui väljas on juba veidi ka miinuskraade, sobib üleni meriinovillane müts väga hästi ka autosõitudeks ja niisama kohvikusse ja poodi minekuks. Ja muide, üleni meriinovillane müts on väga populaarne ka täiskasvanute hulgas, kuna nemad võivad sellega käia kogu talve, ka suuremate miinuskraadidega. Loe lisaks täiskasvanute mütsivalikust paar lõiku allpool.

LOE VEEL: 5 PÕHJUST, MIKS MERIINOVILL ON KÜLMAL AJAL PARIM

100% meriinovillane talvemüts

TEMPERATUUR -7..+5°C

Temperatuurivahemikus -7..+5°C on parimaks valikuks meriinovillase voodriga müts. Oma erinevatest omadustest tulenevalt on meriinovillane vooder ja väline puuvillane kiht ideaalseks koosluseks alates varasügisest kuni hiliskevadeni. Meriinovill on piisavalt õhuke, et kandjal ei hakkaks palav, aga piisavalt paks, et ei hakkaks külm. Meriinovillase voodriga mütsi “võluvitsaks” on tihedama koega puuvillane väliskiht, mis tagab tuulekindluse. Väga tugeva ja külma tuulega on lisaks hea kasutada ka kapuutsi.

Oluline on aga kindlasti meeles pidada, et meriino peab olema sisemiseks kihiks. Kui mütsi ehitus oleks vastupidine (et meriino väljas ja puuvillane sees), ei saaks meriino temperatuuri ja niiskust reguleerivad omadused tööle hakata ja puuvill muutuks niiskeks ja külmaks. Soovid rohkem teada, miks meriinovill on kasulik just mütsi sisemise kihina? Loe postitust “Miks peab mütsi sisemine kiht olema meriinovillast?”

Müts-sall BREM ja müts METTE

TEMPERATUUR -7°C JA ENAM

Temperatuurivahemikus -7°C ja enam on õige aeg vahetada meriinovillase voodriga müts paksema ehk talvise meriinovillase voodriga mütsi vastu. Talvine meriinovill on tavalisest meriinost tihedam ja paksem, kuid täpselt samade temperatuuri reguleerivate ja niiskust nahapinnalt eemale juhtivate omadustega. Paksema meriinovillase voodriga talvemütsidel on kõrvadel ja kuklas ka voodriosa topelt, et tagada ekstra tuulekindlus!

Müts CLEIN

MILLISE LÕIKEGA MÜTSI JA SALLI VALIDA?

Õige materjali kõrval on peaegu sama oluline ka sobiv lõige. Bredeni mütside valikust leiad erinevaid mudeleid igaks elujuhtumiks. Klassikalised mütsid ja sallid sobivad eriti hästi rahulikumateks olemisteks nagu jalutuskäikud õues, autosõidud ning külla, poodi ja kohvikusse minekud. Kui aga tahad kindel olla, et müts püsib peas ka siis, kui Sina seda parasjagu kinni ei hoia ja väikeseid käekesi eemale ei tõrju, vajad müts-salli, mis peab vastu kõikidele mänguväljaku jalumehange ekstreemsustele. Müts-salli vastu ei saa miski!

Tavalise meriinovoodriga mütsid ja müts-sallid

Talvise meriinovoodriga mütsid ja müts-sallid

TÄISKASVANUD JA TALVEMÜTS

Kuigi Bredeni mütside temperatuurisüsteem on loodud just lapsi silmas pidades, siis ei ole me unustanud ka emasid, isasid, tädisid, onusid ega ülejäänud täiskasvanuid. Soovituslikud temperatuurimärgistused on loodud just selleks, et hõlbustada lapsele vastavalt ilmale õige mütsi valimist. Täiskasvanu saab sama mütsi rahulikult kanda ka vähemalt 5 kraadi külmema ilmaga või siis vastavalt oma külmakartlikkusele. 🙂

Täiskasvanud Bredeni fännide seas on populaarseimateks toodeteks just üleni meriinovillased mütsid ja sallidNeed sobivad kanda nii linnatänavatel kui ka lapsega lumehanges möllates või õues sporti tehes.

Mina ise käin 100% meriinovillase mütsiga kogu talve. Ja sellest täiesti piisab. Suureks eeliseks teiste mütside ees on asjaolu, et meriino on üsna veniv ja ei hoia seetõttu liiga tugevalt ümber pea. Mis omakorda tähendab, et müts ei suru soengut liialt pead ligi.

KOKKUVÕTTEKS

Talvemütsi valikul pea meeles kolme asja: ÕUETEMPERATUUR, MATERJAL ja LÕIGE.

Talveks vali nutikas materjal – see oskab reguleerida temperatuuri ja vajadusel juhtida niiskust kehast eemale, hoides nii ära märjast tingitud külmatunde ja külmetuse. Just selliste omadustega on meriinovill ja fliis.

  • Tavalise meriinovillase voodriga meriinovillased mütsid ja sallid sobivad kandmiseks läbi peamise talvehooajaehk alates +5 kuni -7°C. Täiskasvanutele sobivad suurepäraselt selles temperatuurivahemikus ka 100% meriinovillased mütsid.
  • Paksema talvise meriinovillase voodriga tooted võta aga kapist välja siis kui õuetemperatuur püsib pikemalt alla -7°C.

Kui Sul on nüüd tunne, et kuidas ma selle kõik omale meelde jätan, siis on mul Sulle väga hea lahendus. Kõikidel Bredeni mütsidel ja sallidel on sees etikett, kus on kirjas soovituslik kandmistemperatuur. Pilk õuetemperatuurile, pilk etiketile ning saadki teada, kas see toode on sobiv tänase ilmaga. Lihtne, eksole!

Meriinovoodriga talvemüts

Fotod: @gretevv, @lis.pikkorainen ja @hosula_photography

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha. 

Kirjutamiseni!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.