0

Eesti suvi ei hiilga just stabiilse rannailmaga ning seetõttu on paratamatult vaja lapsele erinevaid mütse mitmesugusteks oludeks. Sest mis sobib soojuse ja lõõskava päikesega ei sobi tuule ja vihmaga. Eesti suvi pakub aga mõlemat ja tihti ka samal päeval.

Tõenäoliselt oled kuulnud ütlust, et “pole halba ilma, on ainult vale riietus”. See kehtib ka mütside kohta. Sest kui peas on õige, ilmastikutingimustele vastav praktiline müts, siis on elu kohe palju ilusam. Nii emal, isal kui lapsel (ja ämmal!).

Paljudel täiskasvanutel on suveks üks-kaks mütsi (kui nii paljugi!) ning sageli arvatakse, et samamoodi sobib ka lapsele. Kurvastuseks võib aga öelda, et kahjuks vajavad meie armsad järeltulijad natuke mitmekesisemat valikut, sest nokamüts võib olla lahe linnatänaval, aga randa minnes jääb sellest väheks. Samamoodi on puuvillane müts praktiline tuulisema ja natuke jahedama ilmaga, aga võib päikese all palavaks muutuda.

Saame sageli küsimusi selle kohta, mis mütsi erinevates olukordades kanda ja seetõttu teen siinkohal põhjaliku ja arusaadava ülevaate. Nii on vanematel lihtsam ja lastel parem. Oleme veendunud, et suvi on nautimise aeg, kus maksimaalselt väljas viibimine on lausa sõbralikult kohustuslik!


SUVEL PEAKSID SILMAD OLEMAD KAETUD

Lapsed ei kanna reeglina päikeseprille. Nad lippavad ringi, jooksevad ja kukerpallitavad, tahavad rattaga sõita ja batuudil hüpata. Mingitest päikeseprillidest nad kuulda ei soovi, sest prillid piiravad liikumisvabadust, lustimisrõõmu ja nägemisulatust.

Samas päike on ju ikkagi ere ja muudab ümberringi vaatamise ebamugavaks. Kissitamine on ebamugav ja tüütu, mistõttu on just laiema äärega mütsid need “elupäästjad”.

Selle kevad-suve hitt-toode on meil kahtlemata koostöös Genkaga sündinud nokamütside sari CUBA. Mütsi lai ja sirge nokk kaitseb ideaalselt silmi, samas jätab mõnusalt tuusa välimuse. Nokamüts on pehmest ja venivast trikotaažist, et lapsel poleks pea ümber valus. Nokakas sobib nii tüdrukutele kui poistele ja oleme mõelnud ka kasvamisruumile – mütsi tagaosas on suuruse reguleerimiseks plastikust detail. Ideaalne!Müts SAARA on kahtepidi kantav, nii saad muuta mütsi tooni ja kanda seda mitmete erinevate riietustega. Üks pool on tagasihoidlikum, teine aga vastavalt kas mustriga või ilma, aga vahvate kõrvakestega! Just need kõrvakesed on nii laste kui ka täiskasvanute lemmikud, sest tahad või ei, nunnumeetri viivad need põhja igaljuhul. Müts on paelaga lõua alt kinnitatav, et laps selle peast ei tiriks või tuul ära ei lennutaks.


Kellel laps juba sedavõrd suur, et mütsi peast ei kisu või pole lihtsalt paeltega nõus, peaks valima SOREN mütsi. Selle lai serv kaitseb lapse õrna nahka liigse päikese eest, orgaaniline puuvill muudab mütsi aga mõnusalt pehmeks ja hingavaks.


KÕRVAD JA KUKAL PÄIKESE EEST PEITU

Isegi, kui meie laiuskraadil seda kõrvetavat päikest just üleliia pole, siis natuke teda ikkagi on! Lausa nii palju, et suudab hooletusse jäetud naha punaseks ja valusaks teha. Oi seda nuttu ja kurbust, kui päike on liiga teinud, nahk kipitab ja valutab ning hakkab maha kooruma.

Väikestel lastel on kõige sagedamini päikesepõletust saavad kohad nina, kõrvad, kukal. Need on kohad, mida saab suurepäraselt kaitsta läbimõeldud ja praktiliste mütsidega.Ülal juba mainisin laia äärega mütse SOREN ja SAARA, mis on meie klientide suured lemmikud. Lisaks töötasime välja spetsiaalse rannamütsi, mis näeb armas välja ja on just rannas olemise jaoks loodud. Müts SVENU teeb eriliseks silmi ja nina päikese käest kaitsev lai ja pikk nokk ning kuklapoolel asuv päikesesirm. Just see hea pikkusega sirm kaitseb õrna kuklanahka kõrvetava päikese eest ega lase pisikesel üle kuumeneda.


JAHEDAM ILM VAJAB SOOJEMAT MÜTSI

Seda nalja tead? “Eestis oli kaks suveilma ja ma olin nende päevadel tööl.”

Karm, aga kahjuks on selles väike tõetera ka sees. Kui meil päike välja tuleb, siis on ta tavaliselt kuum ja kõrvetav, aga just liiga palju päikest näha pole. See aga jätab ruumi paljudele teistele ilmanähtustele – pilvistele ilmadele, tuulele ja äikesele, uduvihmale ja padukale, vahelduvale pilvisusele ja sellisele, kus kõik variandid on korraga esindatud. Mida sellistel ilmadel kanda?

Siis peab müts olema korralikult peas, piisavalt soe ja kindlasti hingav. DIRK müts on ühekihiline puuvillane trikotaaž, mis on peas hästi pehme, veniv ning hästiistuv. Mütsil on serv tagasi keeratud ja õmblusega palistatud, tänu millele püsib DIRK hästi peas. Puuvillane müts sobibki just sellisteks “kahtlasteks” suveilmadeks, aga on hea ka hiliskevadel, mil klassikaline kevad-suve müts on paks, kuid suvemüts liialt õhuke.

 

Tüdrukutel on sellisteks ilmadeks valik suurem – suurepärane variant tuule eest sooja saada on peapael PETRA. Sest sageli polegi juustel vaja sooja saada, pigem on kõrvad need, mis tuule käes valutama võivad hakata. Kui kõrvad, otsaesine ja kukal on soojas, siis on ka üldine olek parem ja laps tervem! Peapael PETRA on tavalisest veidi laiem ja valmistatud pehmest ja venivas puuvillasest trikotaažist. Tänu topeltkangale on peapael kenasti peas paigal, ei libise ära ega kuku alla.

Muide, eriti äge on see, kui emade-tütred kannavad samasuguseid peapaelu! Oleme peapaelad teinud sellise disainiga, et see sobiks lisaks paariaastastele pisipreilidele ka nende imelistele emadele.

  

KOKKUVÕTE: SUVE MUST-HAVE VARUSTUS

-Silmad varju - NOKAMÜTS CUBA
-Silmad ja kukal varju - KAHEPOOLNE PUUVILLANE MÜTS SAARA
-Silmad ja kukal varju - PUUVILLANE MÜTS SOREN 
-Ainuõige müts randa - RANNAMÜTS SVENU  
-Jahedama ilma müts - PUUVILLANE DIRK 
-Kõrvad, kukal ja otsaesine sooja - PEAPAEL PETRA 

 

Loodan siiralt, et see väike spikker on sulle abiks. Suures pildis pole midagi keerulist ja kui õiged tooted on olemas, siis on suve nautimine oluliselt lihtsam, rõõmurohkem ja vabadust pakkuvam. Ilusaid suveseiklusi sulle!

Merle

Breden Kids asutaja ja kolme lapse ema

 

Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata