SUVI- MILLIST MÜTSI KANDA?

Eesti suvi ei hiilga just stabiilse rannailmaga ja seetõttu vajab su laps mütse mitmesugusteks oludeks. See, mis sobib lõõskava päikesega, ei sobi tuule ja vihmaga. Meie suvi pakub aga mõlemat ja tihti isegi samal päeval.

Tõenäoliselt oled kuulnud ütlust “pole halba ilma, on ainult vale riietus”. See kehtib ka mütside puhul. Kui pead katab ilmastikutingimustele vastav müts, on elu kohe palju ilusam. Nii emal, isal kui ka lapsel (ja vanaemal!).

Nokamüts on lahe linnatänaval, aga randa minnes jääb sellest väheks. Samamoodi on klassikaline puuvillane müts praktiline tuulisema ja jahedama ilmaga, aga päikese käes võib sellega palav hakata. Samas oleme veendunud, et suvel on maksimaalselt väljas viibimine lausa rangelt soovituslik!

Selleks et sinu pere saaks nautida suve iga ilmaga, panime kokku põhjaliku mütsispikri.


KAITSE EREDA PÄIKESE EEST

Lapsed lippavad ringi ja kukerpallitavad, sõidavad rattaga ja hüppavad batuudil. Mingitest päikeseprillidest nad kuulda ei taha, sest need piiravad liikumisvabadust, lustimisrõõmu ja nägemisulatust.

Samas on suviselt sillerdav päike väikestele silmadele liiga ere. Kissitamine on ebamugav ja tüütu, mistõttu on just laiema äärega mütsid siin “elupäästjad”.Üks selle kevad-suve hitt-toode on kahtlemata eelmisel aastal koostöös Genkaga sündinud nokamütside sariCUBA. Mütsi lai ja sirge nokk kaitseb ideaalselt silmi ning annab samas mõnusalt tuusa välimuse. Nokamüts on pehmest ja venivast trikotaažist ja sobib nii poistele kui ka tüdrukutele.

Müts SAARA on kahtepidi kantav. Üks pool on tagasihoidlikum, teine mustriga või ilma, aga vahvate kõrvakestega! Tõeline nunnumeetri tõstja! Paeltega müts püsib kindlalt peas, et tuul seda ära ei lennutaks või väikesed käed peast ei tiriks.Kui sinu laps on juba sedavõrd suur, et mütsi peast ei tõmba või pole lihtsalt paeltega nõus, sobib peakatteks SOREN. Selle lai serv kaitseb lapse õrna nahka liigse päikese eest, orgaaniline puuvill on mõnusalt pehme ja hingav.
 

Tüdrukute lemmik on rätik-peapael PIA, milles saavad ühes tootes kokku peapael ja suvine rätik. Nii püsib rätt kindlalt peas ja seda ei pea siduma – rohkem aega mängu jaoks! Nokk kaitseb silmi ereda päikese eest. Tõeliselt mitmekülgne suvine peakate!

 

Suvemüts SUN on hea kaaslane nii koduhoovis kui ka lasteaias – müts püsib hästi peas, kaitseb silmi päikese eest ning vajadusel ka kõrvu tuule eest.


KÕRVAD JA KUKAL PÄIKESE EEST PEITU

Päikesepõletust peaks igal võimalusel vältima, eriti lapse õrnal nahal. Kõige kergemini saavad põletada nina, kõrvad ja kukal. Kohad, mida on läbimõeldud ja praktilise mütsiga lihtne kaitsta. Lisaks ülalmainitud laia äärega mütsidele SOREN ja SAARA täidab seda eesmärki suurepäraselt spetsiaalne rannamüts SVENU, millel on silmi ja nina kaitsev nokk ning kukalt kattev päikesesirm, mis ei lase sinu pisikesel üle kuumeneda.JAHEDAM ILM NÕUAB SOOJEMAT MÜTSI

Seda nalja tead? “Suvel oli kaks rannailma ja ma olin nendel päevadel tööl.”

Karm küll, aga võib osutuda kehvemal juhul tõeks. Eesti suvesse mahuvad väga eriilmelised päevad – pilvised ilmad, tuul ja äike, uduvihm ja padukas, vahelduv pilvisus või kõik variandid korraga. Mida selliste ilmadega kanda?

Siis peab olema müts korralikult peas, piisavalt soe ja samas hingav. DIRK müts on ühekihilisest puuvillasest trikotaažist, mis on pehme, veniv ja püsib hästi kõrvadel. Puuvillane müts sobibki just “kahtlasteks” suveilmadeks, aga on hea ka hiliskevadel..
 

Tüdrukutel on sellisteks ilmadeks valik suurem. Tuule eest kaitseb hästi peapael PETRA, mis on tavalisest veidi laiem ning hoiab kõrvad, otsaesise ja kukla mõnusalt soojas.

Muide, eriti armas on, kui emad-tütred kannavad samasugust komplekti! Oleme teinud peapaelad sellise disainiga, et need sobiks lisaks pisipreilidele ka nende imelistele emadele.
 

KOKKUVÕTE: SUVE MUST-HAVE VARUSTUS

  • Silmad varju – NOKAMÜTS CUBA
  • Silmad ja kõrvad varju – SUVEMÜTS SUN
  • Silmad ja kõrvad varju – PEAPAEL-RÄTIK PIA
  • Silmad ja kukal varju – KAHEPOOLNE PUUVILLANE MÜTS SAARA
  • Silmad ja kukal varju – PUUVILLANE MÜTS SOREN
  • Ainuõige müts randa – RANNAMÜTS SVENU  
  • Jahedama ilma müts – PUUVILLANE MÜTS DIRK
  • Kõrvad, kukal ja otsmik sooja – PEAPAEL PETRA


Loodan siiralt, et see väike spikker on sulle peakatte valimisel abiks! Kui õiged tooted olemas, on suve nautimine oluliselt muretum ja rõõmsam.


Toredaid suveseiklusi koos perega!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.