SUVI – MILLIST MÜTSI KANDA?

Sa seda nalja tead, et “suvel oli kaks rannailma ja ma olin mõlemal päeval tööl”? Karm, aga tõsi! Eesti suvi ei hiilga just stabiilse rannailmaga ja seetõttu vajab Su laps suvemütse väga erinevateks oludeks. Meie suvi pakub ju kõike ja tihti suisa samal päeval!

Kui pead katab ilmastikutingimustele mittevastav suvemüts, on elu ikka maru kibe küll. Nii emmel, issil kui ka lapsel! Näiteks võib üks peakate olla äärmiselt mõnus tänaval, kohvikus ja loomaaias, ent randa minnes jääb lapse õrn kael sootuks katmata. Klassikaline puuvillane müts aga, mis tuulise ja jaheda ilma korral on suisa elupäästja, paneb palava päikese käes lapse pea hoopis higistama. Selliseid näiteid on veel kümneid ja kümneid!

Lapsed lippavad ja kukerpallitavad, sõidavad rattaga ja hüppavad batuudil ja mingitest päikeseprillidest pole kõige selle juures juttugi, kuna prillid piiravad liikumisvabadust, lustimisrõõmu ja nägemisulatust. Ise ka ei tahaks neid ju ette panna, kui vaja hoopis maadelda ja mürada. Suviselt sillerdav päike aga ei halasta ning paneb väikesed silmad kissitama. Seetõttu on laiemate äärte ja/või nokkadega mütsid suisa “elupäästjad”.

Kuna oleme veendunud, et suvel on vaja palju väljas viibida, et koguda endasse võimalikult palju D-vitamiini, olemegi loonud terve hulga eriilmelisi suvemütse erinevateks otstarveteks! Kuidas nendes keeruliste nimetuste rägastikus orienteeruda?

Siin on Sulle epic mütsispikker!

Nokamütsid CUBA ja CYAN

Nokamütsid CUBA ja CYAN on kahtlemata nii kevade kui ka suve hitt-tooted. Nende laiad ja sirged nokad kaitsevad ideaalselt silmi, nähes seejuures eriti coolid ja lebod välja. Nii CUBA kui ka CYAN on valmistatud pehmest, venivast puuvillasest kangast ning sobivad nii poistele kui ka tüdrukutele. CYANit kaunistavad lõbusad peale prinditud pildid, CUBA on valmistatud mustrilisest kangast, mõni on aga üleni ühevärviline. Igaühele oma! Mis ühe või teise eelised Sinu jaoks on, saad juba oma silmaga vaadata ja otsustada.

Nokaga suvemüts SUN

Nokaga suvemüts SUN

Suvemüts SUN on hea kaaslane nii koduhoovis kui ka lasteaias, kuna see püsib hästi peas, kaitseb silmi päikese ja kõrvu tuule eest. Oma sarnase lõikega sõbrast BO-st erineb SUN selle poolest, et on tehtud ühekordsest puuvillast, mis omakorda tähendab, et müts on venivam, hingavam ega aja higistama. Kuna päikesekiirte kõrval kostitatakse meid suviti sageli ka erinevate sademetega, aitab nokk eemal hoida tülikad vihmapiisadki.

Kaelasirmi ja nokaga suvemüts SVENU

suvemüts SVENU

Päikesepõletust tuleb igal võimalusel vältida, eriti lapse õrnal nahal. Kuna kõige valusamini saavad UV-kiirtega pihta nina, kõrvad ja kukal, on vaja need kohad läbimõeldud ja praktilise mütsiga “ära turvata”. Seda eesmärki täidab spetsiaalne rannamüts SVENU, millel on olemas lisaks silmi ja nina kaitsvale nokale ka kukalt ja kaela kattev sirm, mis ei lase Sinu pisikesel üle kuumeneda. Boonuseks on paelad, mis aitavad mütsil ka kõige suuremal rahmeldisel peas püsida.

Rannamüts UKU

UV-suvemüts UKU

Kuigi randa sobib suurepäraselt ka eelpool mainitud noka ja kaelasirmiga müts SVENU, siis sarnase lõikega, aga veelgi tõhusam on UV-kangast valmistatud rannamüts UKU. See on tõeline heavy duty müts, mis pärit meie ülimõnusast UV-riiete kollektsioonist, mille kasutamise eelistest on tehtud lausa terve eraldi blogipostitus. Erinevalt puuvillastest mütsidest on UKU kloorile ja soolale vastupidav. Sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega kangas peatab 98% UV-kiirtest ning paelad hoiavad mütsi kenasti paigal ka täitsa beebidel.

Paelte ja laia äärega suvemüts SAARA

Suvemüts SAARA

Müts SAARA on kahtpidi kantav. Üks pool on tagasihoidlikum, teine mustri ja vahvate kõrvakestega. Olemas on ka ilma mustrita eksemplare minimalistlikuma disaini austajatele. Olgu mustriga või mustrita – igal juhul paneb “kõrvuline” SAARA nunnumeetri plahvatama! Paelte abil püsib müts kindlalt peas, et tuul seda ära ei lennutaks või väikesed käed seda teepervele ei poetaks.

Laia äärega suvemüts SOREN

Suvemüts SOREN

Täpselt nagu SAARA, on ka suvemüts SOREN kahtpidi kantav, kus üks pool võib olla (aga ei pea olema!) vürtsitatud lõbusate mustritega. Üldiselt on SOREN mehelikult konkreetne ning eelistab läbi ajada ilma lisavidinateta (paelad ja kõrvakesed). Sobib veidi suurematele lastele, kes juba teavad, et müts saab oma tööd vaid siis teha, kui ta peas asub.

Suvemüts DIRK

Suvemüts DIRK

Kuigi eelpool toodud mütsikirjeldusi lugedes tundub, et oleme suviste ilmaolude ja päikeserohkuse suhtes ääretult optimistlikud, peab paraku arvestama ka sellega, et õues on jahe. Siis on vaja mütsi, mis püsiks korralikult peas, kuid oleks seejuures ka piisavalt soe ning hingav. Suvemüts DIRK on oma lõikelt nagu KLAUS, kuid olles meisterdatud ühekihilisest puuvillasest trikotaažist, on ta pehme, veniv ja püsib hästi kõrvadel. Ideaalne müts sellisteks “kahtlasteks” suveilmadeks, millega me harjunud oleme. Ja loomulikult ka soojemateks kevadpäevadeks!

Peapael PETRA

Peapael PETRA

Maailmas valitseb ikka täielik ebaõiglus. Peame selle all silmas asjaolu, et tüdrukutel on alati rohkem jalanõusid ja peakatteid! Nii ka Bredenis, kuna lisaks igasugustele mütsidele on meil midagi, mis sobib ainult tüdrukutele – peapael PETRA! Tavalisest peapaelast eristab PETRA-t see, et ta hoiab kõrvad, otsaesise ja kukla mõnusalt kaetuna. Muide, eriti armas on, kui emad-tütred kannavad samasugust komplekti, mis tähendab, et oleme teinud peapaelad sellise disainiga, et need sobiks nii pisipreilidele kui nende emmedele.

Nokaga rätik-peapael PIA

Suverätik peapael PIA

Lisaks ülipopulaarsele peapaelale PETRA on tüdrukute suureks lemmikuks ka rätik-peapael PIA, milles saavad kokku peapael ja suvine rätik. Nii püsib rätt kindlalt peas ja seda ei pea siduma, mis omakorda tähendab rohkem aega mängu jaoks. Nokk kaitseb silmi ereda päikese eest, nii et tegelikult on tegu tõelise hübriidiga, milles veidikene ka nokamütsi elemenete. Tõeline must-have toode!

Beebide suvemüts SAMI

Beebide suvemüts SAMI on disainitud ekstra pisikestele rahututele näpukestele mõeldes. Tead küll, sellistele, mis pusivad lahti ka kõige nutikamalt kokku seotud paelad ning tõmbavad peast ära mütsid, mis muidu kindlalt peas istuks. SAMI pehme soonikust mütsiäär hoiab peakatte paigal, nokk kaitseb päikese eest ning lapikesed hoiavad õrna kõrvad tuule eest varjus. Müts on ühekordsest puuvillast, kerge ja hingav!

KOKKUVÕTE ehk iga kevad-suve hädavajalik varustus

  • Silmad varju – nokamütsid CUBA ja CYAN
  • Silmad ja kõrvad varju – õhuke nokaga suvemüts SUN
  • Silmad, kukal ja kael varju – noka ja kaelasirmiga müts SVENU 
  • Silmad, kukal ja kael varju – noka ja kaelasilmiga UV-müts UKU
  • Silmad ja kukal varju – kahepoolne paeltega müts SAARA
  • Silmad ja kukal varju – kahepoolne paelteta müts SOREN
  • Jahedama ilma müts – õhuke suvemüts DIRK
  • Kõrvad, kukal ja otsmik varju – peapael PETRA
  • Silmad ja kõrvad varju – peapael-rätik PIA
  • Beebi õrn pea peitu – beebide suvemüts SAMI

Loodan siiralt, et see põhjalik spikker on sulle peakatte valimisel abiks. Saan Sulle omast kogemusest kinnitada, et kui õiged tooted on olemas, möödub suvi muretult ja rõõmsalt. Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid meile alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime Sulle ise kasulikku infot jagada ning põnevaid pakkumisi ja kingitusi teha.

Toredaid suveseiklusi koos perega!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.