SUVI – MILLIST MÜTSI KANDA?

Sa seda nalja tead, et “suvel oli kaks rannailma ja ma olin mõlemal päeval tööl”? Karm, aga tõsi! Eesti suvi ei hiilga eriti stabiilse suveilmaga ja seetõttu vajab Su laps suvemütse väga erinevateks oludeks. Eesti kliima pakub ju kõike ja tihti suisa samal päeval!

Nokamüts CUBA.
Foto: Raili Adoson

Kui pead katab ilmastikutingimustele mittevastav suvemüts, on elu maru kibe nii emmel, issil kui ka lapsel! Näiteks võib üks peakate olla äärmiselt mõnus tänaval, kohvikus ja loomaaias, ent randa minnes jätab lapse õrna kaela kaitseta. Klassikaline puuvillane müts on aga tuulise ja jaheda ilma korral elupäästjaks, kuid paneb palava ilmaga hoopis higistama. Kuna lapsed hullavad ja möllavad ning mingitest päikeseprillidest pole juttugi, siis paneb suviselt sillerdav päike väikesed silmad ka kissitama.

Selle kõige jaoks ongi välja mõeldud spetsiaalsed suvemütsid, mis varustatud laiemate äärte, nokkade ja muude vidinatega. Kuna oleme veendunud, et suvel on mõistlik võimalikult palju värskes õhus viibida, oleme loonud terve hulga eriilmelisi suvemütse erinevateks otstarveteks! Kuidas aga nende vahel orienteeruda? Siin on Sulle epic mütsispikker!

Nokamüts CUBA on kahtlemata nii kevade kui ka suve hitt-toode. CUBA lai ja sirge nokk kaitseb ideaalselt silmi, nähes seejuures eriti cool ja lebo välja. See nokats sobib nii poistele kui ka tüdrukutele ning mõni on valmistatud mustrilisest kangast, mõni aga üleni ühevärviline. Igaühele tema maitse ja eelistuse kohaselt!

Suvemüts SUN on hea kaaslane nii koduhoovis kui ka lasteaias, kuna see püsib hästi peas ja kaitseb silmi tõhusalt päikese eest. Oma sarnase lõikega sõbrast BO-st erineb SUN selle poolest, et ei ole disainitud kõrvu katma ning on tehtud ühekordsest puuvillast, mis tähendab, et müts on veniv, hingav ega aja higistama. Sobib imehästi kokku ühekordsest puuvillast torusalliga DEMY.

Kõige valusamalt tabavad UV-kiired lapse nina, kõrvu ja kukalt, mis vajavad läbimõeldud ja praktilise mütsi kaitset. Seda eesmärki täidab spetsiaalne ühekordsest kergest puuvillast rannamüts SVENU, millel on olemas lisaks silmi ja nina kaitsvale nokale ka kukalt ja kaela kattev sirm, mis ei lase Sinu pisikesel üle kuumeneda. Boonuseks on paelad, mis hoiavad mütsi ka kõige suuremal rahmeldisel peas.

UV-suvemüts UKU

Kuigi randa sobib suurepäraselt ka eelpool mainitud noka ja kaelasirmiga SVENU, siis sarnase lõike, aga veelgi tõhusama kaitsevõimega on rannamüts UKU. See on tõeline heavy duty müts, mis pärit Bredeni UV-riiete kollektsioonist, mille kasutamise eelistest on tehtud lausa terve eraldi blogipostitus. Erinevalt puuvillastest mütsidest on UKU kloorile ja soolale vastupidavast UV-kangast, mis on sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega ja peatab 98% UV-kiirtest.

Mütsil SOREN on samuti lai serv, mis kaitseb lapse õrna nahka liigse päikese eest. Müts on õmmeldud pehmest, venivast ja hingavast puuvillasest trikotaažist ning on sobivalt õhuke kaaslane kõikideks suvisteks seiklusteks.

Suvemüts DIRK on oma lõikelt nagu KLAUS, kuid olles meisterdatud ühekihilisest puuvillasest trikotaažist, on ta pehme, veniv ja püsib hästi peas, seejuures silmadele vajumata. DIRK on ideaalne müts sellisteks suveilmadeks, kus päike liialt ei kõrveta ning kohata võib õrna tuulekest.

Peapael PETRA hoiab kõrvad, otsaesise ja kukla mõnusalt kaetuna nii kevadel kui suvel, võimaldades peal hingata ning ei aja ka soengut sassi. Muide, eriti armas on, kui emad-tütred kannavad samasugust komplekti, mis tähendab, et oleme teinud peapaelad sellise disainiga, et need sobiks nii pisipreilidele kui nende emmedele.

Rätik-peapael PIA disainis saavad kokku peapael ja suvine rätik. Nii püsib PIA kindlalt peas ja seda ei pea siduma, mis omakorda tähendab rohkem aega mängu jaoks. Nokk kaitseb silmi ereda päikese eest, nii et tegelikult on tegu tõelise hübriidiga, milles veidikene ka nokamütsi elemenete. Tõeline must-have toode!

Beebide uhiuus suvemüts SAMMY on disainitud ekstra pisikestele rahututele näpukestele mõeldes. Tead küll, sellistele, mis pusivad lahti ka kõige nutikamalt kokku seotud paelad ja tõmbavad peast ära mütsi, mis muidu kindlalt peas istuks. SAMMY-l on peapael ühekordne puuvill, kuid pisikeste kõrvakeste maksimaalseks kaitsmiseks pea ümber topeltpuuvillane. Täpselt õige suurusega nokake varjab beebi silmi terava päikese eest ning paelad aitavad mütsil kindlalt paigal püsida. Müts on kerge ja hingav!

KOKKUVÕTE

  • Silmad coolilt kaitstud – nokamüts CUBA
  • Silmad peidus, pea ei higista – nokaga suvemüts SUN
  • Silmad, kukal ja kael peidus – noka ja kaelasirmiga müts SVENU 
  • Ranna- ja basseini jaoks – noka ja kaelasilmiga UV-müts UKU
  • Silmad nunnult kaitstud – kalamehemüts SOREN
  • Pea ei higista – õhuke suvemüts DIRK
  • Kõrvad, kukal ja otsmik kaitstud – peapael PETRA
  • Silmad, kukal ja kõrvad varjus – peapael-rätik PIA
  • Beebi õrn pea turvatud – beebide suvemüts SAMMY

Loodan siiralt, et see põhjalik spikker on Sulle abiks. Saan omast kogemusest kinnitada, et kui õiged tooted on olemas, möödub suvi muretult ja rõõmsalt. Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid meile alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime Sulle ise kasulikku infot jagada ning põnevaid pakkumisi ja kingitusi teha.

Toredaid suveseiklusi koos perega!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.