suvemüts

SUVE A & O ON SUVEMÜTS. AGA MIS VEEL?

Suvi on eestlase jaoks püha ja puutumatu! Ja see omakorda tähendab, et need 3 kuud, mil Ilmataat meid hea õnne korral mõne soojakraadiga õnnistab, kipuvad olema tihedalt tegevusi täis pikitud. Hoolimata ilmaoludest! Mida aga lapsele pähe ja selga panna, kui plaanis minna metsa marjule või randa ujuma? Suvemüts kindlasti. Aga mida veel Bredeni e-poest otsida?

Ühekihilised suvemütsid DIRK.
Foto: Hendrik Osula.

SUVEMÜTS: KUIDAS VALIDA?

Põhjuseid, miks suvel mütsi kandma peab, on palju. Lisaks päikese eest kaitsmisele peab peakate tõhusalt peletama ka sitikaid-satikaid, kes verejanulisena pinisedes pahaaimamatuid ohvreid otsivad. Üks tõeliselt suurepärane suvemüts on orgaanilisest puuvillast, õhuke, ent töökindel ning peab kindlasti laskma lapse peanupul vabalt hingata. Kuna Bredeni valikus on suvemütse hulgaliselt ja esmapilgul võib valik tunduda väga kirju, teeme õige mütsi leidmise protsessi Sinuga samm-sammult läbi:

 1. Kui vana beebi Sul on? Või on mütsi vaja hoopis aktiivselt ringi sebivale põnnile? Väga hea. Vastavalt sellele, kas Sul on üks või teine, muutub valik kitsamaks:
  1. Beebide suvemütsid on ühekihilisest puuvillast SAMMY, BELLE, STELLA ning siidivillased mütsid LOKY ja LEENI suuruste vahemikus 35/37 kuni 44/46.
  2. Tatsavate beebide ja suuremate mürgeldiste suvemütsid on ühekihilisest puuvillast SVENU, SUN, DIRK ja SOREN ning UV-kangast rannamüts UKU, mida leidub e-poes suuruste vahemikus 44/46 ja 50/52.
  3. Ekstra pisikestele preilidele mõeldud suvised peapaelad on nokaga peapael-rätik PIA ning topeltpuuvillane peapael PETRA.
  4. Nii poistele kui ka tüdrukutele mõeldud tuus nokats CUBA on reguleeritava suurusega klassikaline cap, mille suuruste vahemik on 47/49 kuni 58/58. Sobib ka emmedele-issidele!
Beebide suvemüts BELLE.
Foto: Hendrik Osula.

MILLEGA RANDA MINNA?

Sellele küsimusele on ainult üks õige vastus: Bredeni UV-riided! Need ainulaadsed rannariided on valmistatud kõrgtehnoloogisest polüamiidkangast, mida pole vähimalgi määral kemikaalidega töödeldud. Ometi peatab see vähemalt 98% kahjulikust UV-kiirgusest, kuivab ruttu ning on naha vastas pehme, sile ja mõnus. UV-tooteid on Bredenil kolm:

 1. Rannamüts UKU on paelte ja nokaga töökindel peakate, mis varjab päikese eest lisaks lapse õrnale näole ka tema kukalt ja kaela. Paelad aitavad mütsil kindlalt peas püsida, et see vees mürades minema ei ulbiks. Alates suurusest 44/46 kuni suuruseni 50/52.
 2. Rannakombe UMA on kahepoolse luku ja avara lõikega topeltsuuruses pükstükk, mille saad beebile mugavalt selga tõmmata ega pea muretsema kreemitamise või päikesepõletuse pärast. Täpselt nagu rannamüts UKU, kuivab imekiirelt ka kombe! Alates suurusest 62/68 kuni suuruseni 98/104.
 3. Rannapluus URIAN on pikkade varrukatega UV-pluus suuremale lapsele. Pikad varrukad kaitsevad last tõhusalt UV-kiirguse eest ning kirgas värv aitab teda teiste mürakarude hulgast ära tunda. Suurusevahemik alates 98/104 kuni 134/140.
UV-komplekt: rannamüts UKU ja kombe UMA.
Foto: Hendrik Osula.

MARJULISE MUST-HAVE

Kuna Eesti suvi sisaldab lisaks kuumalainetele ka piisavas koguses selliseid päevi, mis pigem kevadesse või sügisesse passiks, ei maksa meriinovillast pesu kuigi kaugele ära pakkida. Vihmastel päevadel kuluvad need marjaks ära hoopis metsa ja rabasse marjule-seenele minekul. Sama lugu ka õuedressidega! Meie soovitame jahedama suvepäeva nautimiseks järgmisi tooteid:

 1. Topeltpuuvillased müts-sallid BREDEN ja BENT on küll kevad-sügisesed abimehed lasteaias, kuid pole ainsatki põhjust, miks neid ei peaks metsa või rabasse kaasa kutsuma. Kindel kaitse sääskede ja sademete eest!
 2. Meriinopesu muudab iga riietuse välistemperatuurile vastavaks. Kasuta beebidele mõeldud meriinokombet MJORN või -bodi ja -pükse MEGAN ja MATE, et “soojustada” vankrilapse üldist outfitti. Suurematele lastele on aga mõeldud meriinovest VILLE, pluus LOVISA ja püksid LUDDE.
 3. Õuedressid on Bredeni teada-tuntud veekindlate detailidega puuvillased riided, mis hoiavad strateegilised kohad kuivana, ent ei aja last soojal ajal higistama. Püksid ENZO koos pusaga ESPEN sobivad suuremale lapsele, õuedressikombe ELON aga pisikesele potsatajale, kes tihtipeale end põlvi või peput pidi lombist leiab.
Õuedresside komplekt: õuepüksid ENZO, õuedressikas ESPEN.
Foto: Hendrik Osula.

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Vahvat suvitamist!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.