SÜGIS – MILLIST MÜTSI KANDA?

Kui tihti oled Sa murelikult juurelnud, milline on parim sügismüts? Millal tõmmata lapsele pähe topeltpuuvillane müts ja millal hoopis üleni meriinovillased või meriinovoodriga tooted? Oleme teinud valiku Sulle lihtsamaks – piisab vaid pilgust termomeetrile ja mütsi sees olevale temperatuurilipikule!

Topeltpuuvillane müts-sall BREDEN.
Foto: Jette Numa

MILLAL MERIINOGA, MILLAL TOPELTPUUVILLANE MÜTS?

Enamasti püsivad meie kliimavöötme temperatuurid septembrist novembrini +5 ja +15°C piires, mil parimaks valikuks on topeltpuuvillane müts ja sall või müts-sall. Kui temperatuurid kõiguvad hoopis +5 ja -7°C vahel, tuleb appi kutsuda looduse enda meistriteos ehk meriinolammaste vill. See reguleerib kehatemperatuuri ja oskab oma erilise struktuuri abil hoida nii sooja kui vajadusel huugava peanupu ka maha jahutada. Meriinovill suudab juhtida higistamisel tekkiva liigse niiskuse kehast eemale kanga välimistesse kiududesse, jättes nahale sooja ja kuiva tunde. Parim aktiivsetele põnnidele õues rahmeldamiseks!

Kuna puuvillal niiskuse juhtimise oskust pole, ei sobi see materjal külmal ajal esimeseks kihiks vastu nahka, kuna niiske puuvill muutub külmaks ja märjaks, tekitades külmatunde, mis võib lõppeda haigestumisega. Ühtlasi ei suuda puuvill reguleerida sooja nagu meriinovill, ent töötab väga hästi meriinovoodriga mütside, sallide ja müts-sallide pealismaterjalina. Loe lähemalt, mis meriinovilla külmal ajal nõnda asendamatuks teeb.

Topeltpuuvillased peakatted ja torusall.
Foto: Raili Adoson

TEMPERATUURISPIKKER KUI PARIM ABIMEES

Bredeni eesmärgiks on algusest peale olnud olla vanematele abiks ja teha lapse riietamine lihtsamaks. Sellest ajendatult sündis ainulaadne mütside ja sallide temperatuurispikker ehk kõigil Bredeni mütsidel ja sallidel on toote sisse märgitud soovituslik kandmistemperatuur. See muudab Sinu elu oluliselt lihtsamaks ja kingib kindlustunde, et Su lapsel pole ei külm ega ka palav. Temperatuurisüsteemi leiad toote etiketilt, toodete suurus- ja hoolduslipikutelt ja loomulikult ka e-poest. Bredeni toodetel on neli temperatuurivahemikku:

  • SUVI ehk +15°C ja kuumem
  • KEVAD-SÜGIS ehk +5 kuni +15°C
  • “SÜGIS-TALV” ehk +5 kuni -7°C
  • PÄRIS TALV ehk -7°C ja külmem

ÕIGE PEAÜMBERMÕÕT = EDU PANT

Kuigi õigete materjalide ja lõigete valik on eluliselt oluline, ei saa need siiski oma tööd korralikult teha, kui peakattel on vale suurus. Küll puhub liiga suurel mütsil tuul serva vahelt sisse või kisub liiga väike müts kõrvad paljaks. Ja siis pole sellest hinnalisest ostust tolku ei Su lapsel ega sul! Hea uudis on aga see, et väikeste vingerdiste peanuppe on täiesti võimalik õigesti mõõta. Kuidas seda teha, saad teada spetsiaalselt mütside valimisele pühendatud blogipostitusest ja näed ka allolevast videost:

Kuidas mõõta peaümbermõõtu?

1. Ära osta kunagi uut mütsi olemasoleva mütsi järgi. Toimivat mütsi ei saa osta teise brändi mütsi suuruse järgi, kuna erinevate tootjate suurused, lõiked ja tootemõõdud on väga erinevad.

2. Enne ostu võta lapse peaümbermõõt. Alati enne mütsi ostu mõõda lapse peaümbermõõt ja selle järgi vali müts.

3. Ära osta varuga. Isegi kui lapse peaümbermõõt on pakutava suuruse lõpus, siis jää selle suuruse juurde.

4. Arvesta, et kangas venib.Kui esmaproovimisel tundub, et müts on veidi tugevalt ümber pea, aga sügavus on hea, siis jää selle suuruse juurde. Topeltpuuvillased kangad ongi veidi tihkemad ja muutuvad kandes pehmemaks.

5. Kokkutõmbamise varu peab olema. Puuvillase trikotaaži puhul on täiesti normaalseks nähtuseks, et see tõmbab esimestes pesudes veidi kokku. Seega, kui valid mütsi, siis jälgi, et see poleks täpselt paras. Arvestama peaks kuskil 0,5 kuni 1,0 cm varuga, mis on Bredeni mütsidel sügavuse varu sisse arvutatud.

KOKKUVÕTTEKS

Kinnitan Sulle käsi südamel, et sellest postitusest saadud teadmistega tunneksin mina ennast oma lapsega sügisele ja “sügis-talvele” vastu minnes väga kindlalt. Müts ja sall sobivad suurepäraselt sõbrale külla või linnapeale minekuks, müts-sall on  asendamatu koduõuel ja lasteaias ning igal juhul saad kindel olla, et kõrvad on peidus, kael soojas ning silmad saavad uurida põnevusega, mida liivakastikaaslased teevad. Lisaks oleme põhjalikult käsitlenud ka peaümbermõõdu mõõtmise teemat. Seega, Sinu abimehed eelseisval hooajal on:

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Sooja ja turvalist sügis-talve!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.