SÜGIS – MILLIST MÜTSI KANDA?

Sellest postitusest saad väärt nõu selle kohta, milliseid materjale ja milliste temperatuuridega sügisel kasutada. Millal eelistada puuvillast mütsi  ja millal valida meriinovillase voodriga tooteid? Oleme loonud tootevaliku nii, et Sul oleks väga lihtne valikut teha – piisab vaid pilgust termomeetrile. Loe täpsemalt, milliseid tooteid valida, et olla valmis sügise heitlikeks ilmadeks. Ka siis, kui sügis kestab septembrist märtsini, nagu viimased aastad näidanud on. SÜGISE TEMPERATUURID JA ÕIGE MÜTS 

Enamasti jäävad sügisel (september-november) temperatuurid +5 ja +15°C vahele. Selleks ajaks on parim valik topelt puuvillast mütsid ja sallid. Kollektsioonist leiad sobiva igaks elujuhtumiks: lasteaeda, koduõuele trallimiseks ja ka linna peale minekuks. 


Ja kui kodus on rohkem kui üks müts, siis on võimalik vältida olukorda, kus ühel päeval on lapse lemmiktegelane karu, kuid järgmisel päeval on ta täielikus hämmingus, kui pakud talle karudega mütsi, sest talle pole ju kunagi karud meeldinud ning ta haarab tähtedega mütsi, mille kohta üleeile öeldi, et see on tittedele. Ma ei saa muidugi mainimata jätta, et see näide on toodud reaalsest elust. Instagramis pannakse sellises olukorras hashtagideks #eluviieaastasega #isekaeiteamidatahab.


Igat kollektsiooni luues püüame alati arvestada võimalikult paljude soovidega ja vajadustega. Kangaid disainides mõtleme sellele, et oleks esindatud nii ühevärvilised ja mustrit kui ka erksad ja monotoonsed toonid. Et pakkuda võimalust leida sobiv müts erineva stiiliga vanematele kui ka otsustamatutele lastele


KUI EI OLE SÜGIS EGA KA TALV 

Ehk siis see paljuräägitud uus hooaeg sügis-talv, mis viimastel aastatel on suurte lumehangede ja paukuva pakasega talve asendama asunud. Ei, ma ei hakka ilma pärast siin halama, sest miks lasta vääramatul jõul oma elu ja tuju rikkuda, eksole. Valime parem sobivaimad rõivad ja tervitame seda uustulnukat.  Enamasti kestab sügis-talve hooaeg novembrist märtsi lõpuni ja temperatuurid jäävad +5 ja -7°C vahele.

Mida siis sellisel hooajal, mis moodustab märgatava osa aastast, peas ja kaelas kanda? Mudeli/lõike poolest on tooted samad nagu sügisel ja kevadel, kuid oluline on sellisel hooajal valida õige materjal. Ja selleks hooajaks ei ole midagi sobivamat, kui looduse enda meistriteos meriinovill ehk meriinolammastelt saadud vill. Mis meriinovilla külmal ajal nii asendamatuks teeb, loe põhjalikumalt SIIT


Lühidalt öeldes reguleerib vill keha temperatuuri. Ehk oma erilise ülesehituse poolest suudab vajadusel hoida sooja või jahutada. Meriinovillal on ka omadus juhtida niiskust kehast eemale. See tähendab, et kui laps aktiivselt liigub ja seejärel higistama hakkab, tõmbab vill niiskuse endasse, suunab selle välimistesse kangakiududesse jättes nahale sooja ja kuiva tunde. Ja kui väikene maadeavastaja otsustab kivile või liivakasti äärele puhkama jääda ei hakka tal külm.

Näiteks puuvillal ei ole sellist võimet. Just seetõttu ei sobi puuvill külmal ajal esimeseks kihiks vastu nahka – olgu selleks siis müts või sall, pluus või püksid. Puuvill tõmbab küll niiskuse endasse, kuid vastu nahka olles on külm ja märg. Niiske ja külm rõivas põhjustab külmatunnet ja see on üks peamisi külmetuse põhjuseid. Samuti ei suuda puuvill reguleerida sooja, nii nagu seda teeb vill.


MIKS JUST MERIINOLAMMASTE VILL…

…ja mitte Saaremaalt pärit Eesti maatõugu lammaste vill? Tegelikult on lambavillal, olgu selleks siis Eesti maatõugu või Uus-Meremaal kasvatatav meriino, täpselt ühed ja samad supervõimed. Ainus erinevus on see, et tavalise lamba vill on kare, see “kõdistab”, “hammustab” ja “torgib”. 


Meriinovilla kiud on teistsuguse ülesehitusega ning seetõttu loetakse meriinot üheks pehmeimaks villaks maailmas. Meriinovill sobib ka kõige tundlikuma nahaga lastele ja ka täiskasvanutele.


AINULAADNE TEMPERATUURISÜSTEEM TEEB MÜTSIVALIKU LIHTSAKS

Bredeni loomisest alates on meie eesmärgiks olnud, et see bränd oleks vanematele abiks ja teeks lapse riietamise lihtsamaks. Sellest soovist ajendatult sündis ka Bredeni mütside ja sallide ainulaadne temperatuurisüsteem. 

Kõikidel Bredeni mütsidel ja sallidel on märgistatud ära soovituslik kandmistemperatuur. See teeb Sinu elu lapse riietamisel oluliselt lihtsamaks ning annab kindlustunde, et lapsel ei ole külm ega ka palav.

Temperatuurisüsteemil on neli vahemikku. 

  • SUVI: +15°C ja enam
  • KEVAD & SÜGIS: +5 kuni +15°C

  • VARAKEVAD, HILISSÜGIS, TALV: +5 kuni -7°C

  • TALV: -7°C ja enam

Igasse temperatuurivahemikku kuuluvad kindla lõikega tooted ja sobivaimad materjalid.


KUS ON MÄRGISTUSED NÄHTAVAD?

Tooted on märgistatud kolmel viisil: RIPUTUSETIKETIL, HOOLDUSETIKETIL ja E-POES TOOTELEHEL.


Toote riputusetiketil

UUS! Toote sees oleval hooldusetiketil


UUS! E-poes tootelehel ümmarguse värvilise ikoonina
KOKKUVÕTE: SÜGISE JA SÜGIS-TALVE MUST-HAVE VARUSTUS

Müts ja sall sobivad suurepäraselt sõbrale külla või linnapeale minekuks. Müts-sall on aga  asendamatu koduõuel ja lasteaias trallides. Võid kindel olla, et nii kõrvad kui kael on soojas peidus ning silmad saavad uurida põnevusega, mida liivakastikaaslane teeb.


Ja veelkord temperatuuridest:

KAHEKORDNE PUUVILL KEVADEL JA SÜGISEL: +5 kuni +15°C

MERIINOVILLANE VOODER SÜGIS-TALVEL: 5 kuni -7°C


Sellise varustusega tunneksin mina oma lasteaialapsega sügisele ja ka sügis-talvele vastu minnes väga kindlalt, sest olen valmis igaks ilma- ja elujuhtumiks.

Mõnusat olemist!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.