SÜGIS – MILLIST MÜTSI KANDA?

Kui tihti oled murelikult mõtisklenud, milline on parim sügismüts, milliseid materjale milliste temperatuuridega kasutada ja millal kulub marjaks ära topeltpuuvillane müts ja millal hoopis meriinovillased ja meriinovoodriga tooted? Oleme teinud valiku Sinu jaoks eriti lihtsaks – piisab vaid pilgust termomeetrile! Siit postitusest saadki teada, kuidas olla valmis heitlikeks ilmadeks ka siis, kui sügis kestab septembrist märtsini nagu viimased aastad näidanud on.

2 minuti lugemine

KAS MERIINOGA VÕI TOPELTPUUVILLANE MÜTS?

topeltpuuvillased mütsid

Enamasti jäävad temperatuurid sügisel (september kuni november) umbes +5 ja +15°C vahele. Selleks ajaks on parimaks valikuks topeltpuuvillane müts ja sall või müts-sall. Lisaks oleme tulnud välja ka ühekihiliste meriinomütside ja sallidega täiskasvanutele, mis sobivad kanda temperatuurivahemikus 0 kuni 10°C, mida saavad kõik emmed-issid kanda nii kärutades, matkates, sportides kui ka lastega õues mürades. Mida ühekihiline müts MIRREN ja torusall MADDI endast kujutavad, loe spetsiaalselt neile pühendatud blogipostitusest, kus mudeli looja Erko Leemet selgitab, mis need mütsid ja sallid eriliseks teeb.

Üks on kindel, Bredeni sügistalvistest kollektsioonidest leiad sobiva “relvastuse” igaks elujuhtumiks. Püüame võtta iga kollektsiooniga arvesse võimalikult palju soove ja vajadusi ning laseme särada nii mustritel kui värvidel, et pakkuda valikuvõimalust nii erineva stiiliga vanematele kui ka otsustamatutele lastele. Sest oleme ju kõik tuttavad olukorraga, mil eelmise päeva lemmikmüts järgmisel hommikul hoopis jonnituju tekitab. Instagramis pannakse sellistes olukordades hashtagideks #momlife ja #isekaeiteamidatahab…

KUI POLE EI SÜGIS EGA KA TALV…

Jutt käib siis täiesti uuest nähtusest nimega “sügis-talv”, mis on viimastel aastatel vahetanud välja paukuva pakasega talve, millest meie esivanemad aeg-ajalt armastavad rääkida. Ei, ma ei hakka siin sugugi ilma üle halama, sest milleks lasta vääramatul jõul oma tuju rikkuda! Valime parem sobivad rõivad/peakatted ja tervitame seda uustulnukat, kes võimutseb novembrist märtsini ja mille temperatuurid jäävad +5 ja -7°C vahele. Mida siis sellisel enamuse aastast kestval “hooajal” peas ja kaelas kanda? Mudeli ja lõike poolest on tooted samad, mis kevadel ja suvelgi, ent oluline on õige materjal ja materjali paksus.

Sügistalviseks hooajaks pole midagi sobivamat kui looduse enda meistriteos ehk meriinolammastelt saadud vill. See reguleerib keha temperatuuri ning suudab oma erilise ülesehituse poolest hoida nii sooja kui ka jahutada. Meriinovillale on omane juhtida niiskust kehast eemale, mis tähendab, et kui laps aktiivselt liikudes higistama hakkab, suunab vill niiskuse välimistesse kangakiududesse, jättes nahale sooja ja kuiva tunde. Puuvillal sellist võimet pole, mistõttu ei sobi see külmal ajal esimeseks kihiks vastu nahka. Selle asemel, et niiskust nahapinnalt eemale juhtida, muutub puuvill hoopis külmaks ja märjaks, mis tekitab omakorda külmatunnet, mis on üks peamisi külmetuse põhjuseid. Ühtlasi ei suuda puuvill reguleerida sooja nii nagu teeb seda vill. Küll on aga jahedaks ajaks ideaalne kombinatsioon tuulekindlam puuvill peal ning meriinovill all ehk meriinovoodriga mütsid, sallid ja müts-sallid.

Aga miks meriinovill ja mitte Saaremaalt pärit Eesti maatõugu lammaste vill? Põhjus on lihtne! Kuigi igasugusel lambavillal (olgu selleks siis Eesti maatõugu või Uus-Meremaal kasvatatav meriinolambuke), on täpselt ühed ja samad supervõimed, on tavalise lamba vill naha vastas paratamatult kare, kõdistab, hammustab ja torgib. Piisab sellest, kui üritad vaimusilmas kujutleda lapsepõlvest tuttavaid “karupükse”, mille jalga tõmbamine oli tõeline horror. Meriinolammaste villa loetakse üheks pehmeimaks materjaliks maailmas ja see sobib isegi väga tundliku nahaga lastele ja täiskasvanutele. Loe lähemalt, mis meriinovilla külmal ajal nii asendamatuks teeb.

meriinolambad

TEMPERATUURISPIKKER KUI SINU PARIM ABIMEES

Bredeni eesmärgiks on loomishetkest alates olnud olla vanematele abiks ja teha lapse riietamine lihtsamaks. Sellest ajendatult sündis ka ainulaadne mütside ja sallide temperatuurispikker. Kõigil Bredeni mütsidel ja sallidel on toote sisse märgitud ära soovituslik kandmistemperatuur, mis teeb Sinu elu oluliselt lihtsamaks ja annab kindlustunde, et Su lapsel pole ei külm ega ka palav. Bredeni temperatuurisüsteemil on neli vahemikku ja igasse vahemikku kuuluvad kindla lõikega tooted ja sobivaimad materjalid:

  • SUVI ehk +15°C ja enam
  • KEVAD-SÜGIS ehk +5 kuni +15°C
  • “SÜGIS-TALV” ehk +5 kuni -7°C
  • PÄRIS TALV ehk -7°C ja enam

KUST SPIKRIT OTSIDA?

  • toote etiketilt
  • e-poest (tootelehelt ümmargused värvilised ikoonid)
  • toote suurus- ja hoolduslipikult

KOKKUVÕTE: MUST-HAVE VARUSTUS SÜGISEKS JA “SÜGIS-TALVEKS”

Kinnitan, käsi südamel, et selles postituses käsitletud varustusega tunneksin mina ennast oma lapsega sügisele ja “sügis-talvele” vastu minnes väga kindlalt, kuna olen valmis igaks ilma- ja elujuhtumiks. Müts ja sall sobivad suurepäraselt sõbrale külla või linnapeale minekuks, müts-sall on  asendamatu koduõuel ja lasteaias ning igal juhul saad kindel olla, et kõrvad on peidus, kael soojas ning silmad saavad uurida põnevusega, mida liivakastikaaslased teevad.

Sinu ülim temperatuuri- ja materjalispikker sügiseks:

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Sooja ja turvalist sügis-talve!

Foto: @gretevv

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.