ÕHUKESE JA PAKSU MERIINO ERINEVUS? TEEME SELGEKS

Kui Laura saaks ühe euro iga korra eest, mil temalt paksu ja õhukese meriino erinevuse kohta on aru päritud, oleks ta ilmselt Eesti rikkaim naine. Seega on ülim aeg sellele menukale küsimusele ammendav vastus anda. Milles siis õigupoolest seisneb õhukese ja paksu meriino erinevus, millal mida kanda ja kuidas hooldada? Räägime asjast!

Paksem meriino ilmus Bredeni tootevalikusse juba mõned head aastad tagasi. Nimelt oli Bredeni kõige popim toode ehk topeltpuuvillane müts-sall äsja saanud meriinovillase voodri, millegasobib õues mürada kuni -7 külmakraadini. Mida panna lapsele pähe aga siis, kui on veel külmem? Ajusid ragistades jõudsime järeldusele, et fliisvooder pole päris see, mida vaja ning erinevate katsetuste tulemusel sündis paksema meriinovoodriga müts-sall (mida meie tootearendus kutsub punto di roma balaclava). Päris keeruline, või mis? Tegelikult mitte!

paks meriino, paksem meriino, meriinovooder, meriino, õhukese ja paksu meriino erinevus, müts-sall, BREM, CLAVAN

ÕHUKESE JA PAKSU MERIINO ERINEVUS: TEMPERATUUR JA VÄRV

Õhema meriinovoodriga müts-salli BREM ja paksema meriinovoodriga müts-salli CLAVAN väljanägemisel esmapilgul vahet pole. Mõlemad on disainitud sobimaks kõigile peakujudele ning hoidmaks silmad väljas ja kõrvad sees. Peamine vahe on seega kandmistemperatuuris. BREM on kandmiseks +5 kuni -7°C ning CLAVAN passib pähe siis, kui külmakraadid näpistavad valusamalt kui -7°C. Muide, päris alguses olid õhem ja paksem meriino täpselt sama värvi. Me tahtsime aga muuta emmedel ja issidel elu kergemaks, mitte raskemaks ja tegime ühe heledaks ja teise tumedaks.

Mõned erinevused on lisaks värvile ja kandmistemperatuurile siiski veel. Paksem meriino on käega katsudes veidi tihkem, samas kui õhem meriino on õhuline ja veniv. Sama jutt käib ka kõigi teiste meriinotoodete kohta, mis on kas üleni meriinovillast kootud või sellega vooderdatud. Kui minna aga eriti spetsiifiliseks, siis näiteks väga karmi pakasega võitlemiseks disainitud CLAVANIL on kõrvade ja kuklaosas tuule kaitseks ka üks lisa meriinokiht (vaata pildilt!).

meriinovooder, paks meriino, paksem meriino, müts-sall, CLAVAN, õhukese ja paksu meriino erinevus

JA SIIS TULID RIIDED…

Kui müts-sallid valmis, avastasime üsna pea, et pakane näpistab lisaks peanuppudele ka väikeste seiklejate taguotsi ja nabasid. See omakorda andis idee teha paksust meriinost riideid. See osutus muuhulgas ka väga heaks võimaluseks lahendada nende emmede mure, kelle väikestel käputajatel meriinokombe põlved ja küünarnukid alatasa auguliseks kulusid. Kui õhemast meriinovillast kombe MJORN on õhukese ja õrna koega ning rangelt üksnes sooja pesu eesmärki kandev riideese, siis paksust meriinokombest MILTON on saanud iga emme must have toode, kuna puuvillased detailid põlvedel ja küünarnukkidel muudavad selle sooja ja mõnusa asja ka “käputamiskindlaks”.

KAS MERIINODRESSID ON PEALIS- VÕI ALUSKIHT?

See, kuidas iseloomustada suurematele lastele mõeldud paksust meriinost riideid, on algusest peale olnud üks parajalt tricky koht. Isegi meie disainerid tunnistavad, et meriinodressikas CAMEO ja meriinodressipüksid CAMP tekitasid alguses mõningast segadust. Kuna algse disaini kohaselt olid paksust meriinost pusal ja pükstel ka taskud, kiputi neid pealisrõivasteks pidama ja seda tuleb ausalt öeldes ette siiani. Eks loomulikult võib meriinodressiga ka õue minna, kuid siis tuleb meeles pidada, et mõne puuoksa või konksu taha kinni jäämine võib sellele riideesemele kiiresti saatuslikuks saada.

Niisiis, keegi ei keela meriinodressidega ilusal sügispäeval viisakalt tänaval kõndida (sest nendega on täitsa mugav, soe ja mõnus), aga tegelikult on CAMEO, CAMP ja MILTON ikkagi alusriietus, mida väga külma ilma korral kanda teise kihina õhema meriino peal ning õueriiete all. Põhjus seisneb selles, et meriinokangas ei sobi klassikalises mõttes dresside kangaks, eriti lastele, kes tahaks kõikjal ringi kablutada ja riiete puhta ning tervena hoidmine ei tule mänguhoos kellelegi meelde. Et meriinodresside kasutusest mitmetimõistetavat muljet ei jääks, ongi lõiget muudetud veidi “pesulikumaks” ning taskud pükstelt ja pusadelt kadunud.

ÕHUKESE JA PAKSU MERIINO ERINEVUS: HOOLDUS

Meriinovilla hooldamine on tegelikult väga lihtne. Muud trikki polegi kui et pesta nii vähe kui võimalik, kuna meriinolambalt saadud villakiu ainulaadne ülesehitus ja antibakteriaalse aine lanoliini sisaldus tagab selle, et meriino on põhimõtteliselt “isepuhastuv”. Riputa oma villased riided ja mütsid-sallid pärast kandmist lihtsalt esikusse, rõdule või terrassile tuulduma ja asi ants! Kui siiski pesemiseks läheb, tuleb üks asi küll endale pähe taguda. Pese meriinovilla madalatel temperatuuridel ja villapesuprogrammiga ning pärast pesumasinast välja võtmist venita ese märjalt õigesse suurusse tagasi ning laota tasapinnale kuivama. Igasugune nöörile riputamine ja kuivatis kuivatamine unusta kohe ära! Lisaks suhtub paks meriino VÄGA halvasti kõrgetesse tsentrifuugi pööretesse, mistõttu on teda mõistlik pesta jahedate kraadide ja maksimaalselt vaid 400 tsentrifuugipöördega. Muidu juhtub nii…

meriinovill, paksem meriino, paks meriino, meriino, meriinokombe, meriinokombe MILTON, õhukese ja paksu meriino erinevus

Tutvu kindlasti ka detailsemalt Bredeni riiete hooldamisega!

Fotod: @marta_ja_oskariga_maailma ja @moskiiito

Kui Sulle meeldis see postitus või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot saata või põnevaid pakkumisi ja üllatusi teha.

Meriinovillaseid sügis- ja talvepäevi!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.