BREDENI MÜTS-SALL: TUUKRIMÜTSIDE UUS GENERATSIOON

Kas olete olnud olukorras, kus juhuslikust väljaütlemisest saab alguse mõttekäik, mis viib lõpuks millegi täiesti uue ja ootamatuni?

Arutlesime sügisel sõbrannaga laste ja mütside teemal. Sõbranna ütles, et hoolimata sellest, et talle väga meeldivad Bredeni klassikalised k/s mütsid ja torusall, siis lasteaeda eelistab ta siiski lapsele tuukrimütsi. Kuna kõrvad on tema lapsel väga hell koht, siis ta tahab 110% kindel olla, et kõik on õigesti kui teda ennast juures ei ole.

Pean tunnistama, et lisaks sukkpükstele ei ole ma kunagi ka tuukrimütsi kasutaja olnud. Siiani oleme ilma selleta kenasti hakkama saanud ja tuukrikatest puudust pole tundnud. Aga lapsed on erinevad ja vajadused on erinevad ning mõistan väga hästi neid vanemaid, kelle jaoks tuukrimüts on asendamatu. Seetõttu ei ole ma väga tuukrimütsi maailmaga kursis.

Sõbranna siis valgustas mind veidi. Lisaks oma viisakalt öeldes kehvapoolsele välimusele, võib see tootjati olla ka väga kapriisne ehk iga müts ei sobi iga lapse peakujuga. Ja selle õige leidmine ei olegi nii lihtne ning lõplik tõde selgub alles peale ostu ja mõnda aega kandmist.

Kõrvalpõikena, just sellel nädalavahetusel nägin Selveris last, kes kandis tuukrimütsi ja iga kord kui ta pead keeras oli pool nägu mütsi sees. Ma kujutan ette kui ebamugav võib sellega veel mänguväljakul olla – kui otsid sõpra, siis saad loota vaid ühele silmale…

Sõbranna siis ütles, et mõtle midagi uut välja! “Mhmh, õmblen mütsile salli külge ja ongi valmis!” ütlesin naljatades vastu.

Peale seda jutuajamist hakkas mul mõte idanema. Tahtsin teada, mis on see peamine mure, mis emadel seoses tuukrimütsidega on. Lugesin erinevaid foorumeid, kus emad otsisid sobivat tuukrimütsi ning arutlesid plusside ja miinuste üle. Sain aru, et nali naljaks, aga need mütsid on paljude jaoks tõesti asendamatud. Ehk siis – emad vajavad toodet, mis oleks sama praktiline kui tuukrimüts, kuid mis ei oleks mudeliti nii kapriisne ja näeks lapsel peas ilusam välja.

ÕMBLEN MÜTSILE SALLI KÜLGE!

Aga miks mitte? Kui ei proovi, siis ei saa ka teada. Koos meie tootmismeistri Ellega ideed arendades jõudsime esimese prototüübini. Meeskonna ja tuttavate peale on meil päris mitmeid lapsi ning testisime seda erinevatel vanustel ning peakujudel. Prototüüp nagu ikka vajas olulist täiustamist. Mõned täiustused ja muudatused tehtud ja valmis said uued näidised. Tuttavate “test”laste emade kommentaaridest sain aru, et oleme lõpule üsna lähedal. Mõned paranduste ja näidiste ringid veel ning viimane versioon saigi valmis.

MIDA MEELES PIDADA?

Seda täheldasime küll, et väiksemad lapsed vajavad esialgu veidi juhendamist, kuidas mütsi õigesti pähe panna. Kuna kuklaosas on mütsi ja salli ühendusõmblus, siis nad kipuvad unustama mütsi kuklapoolelt alla tõmmata. Ilmselt panevad nad seda ühel hetkel ka ise tähele, sest ma kujutan ette, et nii on sellega ka veidi ebamugav olla. Meie kolmepoolene sai üsna pea selgeks, et tuleb teha üks lisaliigutus, et müts mugavalt pähe jääks. Suuremad lapsed sättisid selle kohe kenasti pähe.

Teine tähelepanek oli, et alguses kui kangas veel uus ja ei ole kantud, läheb müts-sall veidi tihkemalt pähe. Peale mõningast kandmist muutub kangas pehmemaks ja on lihtsam pähe panna. Kui lõige kohe laiem oleks, siis hiljem ei hoia salliosa piisavalt ümber.

Ja kõige tähtsam meelespea või asjaolu millega tuleb arvestada – sellest mütsist võib saada 24/7 asendamatu “ninjago” müts, mida kandes saab teha kõike – magada, hambaid pesta, süüa, multikaid vaadata, rääkimata suurepärasest võimalusest vennaga ninjasid mängida!

Tervitan!

Merle

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.