6 MUST-HAVE ESET LAPSELE LASTEAEDA

Hoolimata sellest, kas Su laps läheb lasteaeda esimest või mitmendat korda, poeb mõnus närvikõdi ja ootusärevus alati hinge. Kolme lapse emana olen selle teekonna korduvalt läbi käinud ja võin Sulle käsi südamel omast kogemusest kinnitada, et riided lasteaeda ei pea hammustama pere eelarvest suurt tükki. Selle asemel, et varuda rohkelt erinevaid esemeid, millest paljud ei pruugi isegi kasutust leida, las lapsel olla pigem vähem asju, mis on see-eest läbimõeldud, praktilised, mugavad ja turvalised.

Otse loomulikult kuuluvad kohustusliku lasteaiavarustuse juurde vastavalt aastaajale ka igasugused erinevad jalanõud, joped ja vihmariided, kuid loodetavasti annab Bredeni tootevalikus olevate asjade ülevaade Sulle kindluse, et saad enamuse lasteaiaks vajaminevatest asjadest ühe stressi- ja murevaba e-poe tellimusega kätte. Käime üheskoos läbi, millised on nn must-have riided lasteaeda!

1. “LASTEAIAKINDEL” MÜTS-SALL

Lasteaias käiakse õues iga päev, mistõttu on õiged peakatted ja sallid terveks jäämise eelduseks. Kui soojemate ja päikselisemate ilmade puhul teevad müts ja torusall oma töö kenasti ära, siis jahedama ilma puhul ei saa üle ega ümber müts-sallist. See ülimalt praktiline ja mugav toode meeldib nii lastele kui ka vanematele. Emmed ja issid armastavad müts-salli, kuna sellega võib 100% kindel olla, et lapse kõrvad, pea, kael ja turi on vihma ja tuule eest kindlalt kaitstud ka siis, kui kedagi parasjagu kõrval sättimas pole. Lisaks ei pea muretsema, et müts ja sall teineteisest eraldi rändama kipuks. Lastele meeldib müts-sall aga seepärast, et seda on mõnus ise pähe tõmmata, see ei varja vaatevälja isegi kõige suuremas müramishoos ja pehmel ning venival kangal tegutsevad alati igasugused vahvad tegelased.

Kuna topeltpuuvillane müts-sall on Bredeni kõige esimene ja seepärast mulle kõige südamelähedasem toode, ongi temal kõige uhkem nimi – BREDEN. Kuigi ta algselt sündis topeltpuuvillasena, on ta evolutsiooni käigus omandanud erinevaid ilmeid, saanud endale ilmastikuoludele ja õuetemperatuuridele vastava voodri (näiteks õhema meriinovoodriga müts-sall BREM ja paksema meriinovoodriga müts-sall CLAVAN) või noka (topeltpuuvillane müts-sall BENT ja meriinovoodriga müts-sall MORRIS) ja muutunud lõike poolest üha rohkematele peanuppudele sobivaks. Loe Eesti laste poolt enimarmastatud peakatte sünnilugu müts-sallile pühendatud blogipostitusest.

Topeltpuuvillased müts-sallid BREDEN.

2. MÕNUSAD TOARIIDED

Kuna meie kliimas möödub paratamatult väga palju aega tubastes tingimustes, määravad mugavad riided lasteaeda suuresti selle, kui hästi laps ennast seal tunneb. Sobivad kehakatted peavad olema venivad, hingavad, lihtsasti selga pandavad ja nahasõbralikust materjalist ning lubama lapsel joosta, turnida, kukerpallitada nii palju kui süda soovib. Need ei tohi soonida ega pigistada, olla jäigad või ebamugavad nagu näiteks rohkete nööpidega pluusid ja kleidid või ebamugava lukuga teksapüksid.

Me oleme Bredenis ühisel veendumusel, et mugavaimaks ja parimaks lahenduseks on puuvillased lasteaia riided. Bredeni valikus on suurel hulgal erinevaid toadresse, igasuguseid vahvaid pükse ja särke. Need on venivad, puuvillased ja äärmiselt mugavad tegemaks kõike, mida üks laps tegema peab. Neidudele sobivad imehästi ka puuvillased kleidid ELSA, ELLINOR või ELLI, kuid nende puhul tasub silmas pidada, et pikkust liiga palju poleks, kuna näiteks jooksurattaga koridoris vurades või ronimispuul turnides võib kleidisaba lapsele jalgu jääda.

Kindlasti ei tohi unustada seda, et igasuguste äparduste korral (olgu selleks siis toiduplekid või midagi krehvtisemat) peab lapsel olema vähemalt üks komplekt vahetusriideid, mis on varustatud nimesiltidega. Kõikidel Bredeni riietel on etiketil koht, kuhu saab kirjutada oma nime. Lisaks on need sildid tehtud pehmeimast võimalikust materjalist, et etiketiribad ei kõdistaks ega kriibiks lapse õrna nahka. Muide, ka suurust, mudelit ja värvi märkivad paberlipikud on ümarate servadega, et riiete, mütside ja sallide proovimine lapsele võimalikult meeldiv oleks. 

Retuuspüksid STIG ja T-särk ERLEND.

3. MUGAV PIDŽAAMA

Lasteaia juurde kuulub alati ka kosutav lõunauinak, mis aitab vahepeal maha müratud jõuvarusid taastada. Paraku kulgeb uinumine suures seltskonnas tihtipeale vaevaliselt ning seda eriti siis, kui ka magamisriided rahunemist takistavad. Lasteaiaks sobiva tudurõivastuse juures on äärmiselt oluline, et mudilane saaks endaga ise hakkama ega vajaks näiteks abi potile jõudmiseks. Lasteaiaks paslik magamisrõivas on avara lõikega, mugav, venivast orgaanilisest puuvillast ning kaheosaline. Võidki nüüd ühes tükis tudukombedega hüvasti jätta ja soetada hoopis kaheosaliste pidžaamade komplekte nagu näiteks pikkade varrukate ja säärtega BERT või lühikeste varrukate ja säärtega BELA.

Nagu kõik teisedki Bredeni rõivad, on ka kõik laste pidžaamad topeltsuuruses ning neid saab kanda kaks suurusnumbrit järjest, mis tavakeeli tähendab, et ühe pidžaamaga saab laps käia pikalt ja perel on selle võrra vähem väljaminekuid. Ja kuna alguses lasteaiaga tutvust tehes pole sugugi kõik lasteaialapsed mähkmevabad, on BERTil ja BELAl (nagu ka retuusidel) suurusnumbri 86/92 pükstel mähkme jaoks kõrgem pihaosa.

Pikkade käiste ja säärtega pidžaama BERT.

4. VETTHÜLGAVAD ÕUEDRESSID

Eesti kliima on ettearvamatu ja enamjaolt peab toast lahkuma nõnda, et kaasas on nii päikeseprillid, vihmavari, plätud kui ka kummikud. Kuna lasteaias käiakse õues iga päev ja iga ilmaga, peab laps hea tervise juures püsimiseks olema soojas. Siinkohal tulevadki jahedamatel sügis- ja kevadpäevadel appi praktilised õuedressid, mis mõnusalt hingavad ja puuvillased, kuid varustatud märgumatute detailidega, mis muudavad põlved, pepu, küünarnukid ning kõhupealsed taskud veekindlaks.

Lukuga õuedressipusa ESPEN, kapuutsiga õuedressipusa ESSIE ning Bredeni sõprade hulgas ülimalt populaarsed õuedressipüksid ENZO on alates algusest transformeerunud igasugustesse värvilahendustesse. Need on saanud disainerite usinate näppude all ka mitmeid täiendusi – kõik ikka selleks, et laps võiks julgelt porilombis plädistada ning emme pärast selle pori lihtsalt lapiga maha pühkida. Kuna õuedressid on Bredeni ühed unikaalsemad tooted, oleme neile pühendanud ka selgitava blogipostituse, mida on kindlasti põnev lugeda!

Õudressid: lukuga pusa ESPEN ja püksid ENZO.

5. MERIINOPESU

Mida külmemaks läheb ilm, seda paremaks sõbraks saavad Sulle ja Su põnnile meriinovillased pesukomplektid. Kui beebide riietamisel on tõhusaks abimeheks erinevate funktsioonidega meriinovillased kombed MJORN ja MILTON, siis suuremaid lapsi aitavad “turvata” näiteks meriinopluus LOVISA ja meriinopüksid LUDDE. Need soojustavad ära isegi sellise õuejope või kombe, millel täiendavat voodrit polegi.

Meriinovill on naha vastas väga pehme ja aitab niiskuse kehast eemale juhtida, jättes lapsele kuiva ja mõnusa tunde. Lisaks aitab näiteks meriinovillane vest VILLE hoida last soojas ka siis, kui tõbi teda kimbutama on tulnud – sulatõsi! Loe meriinovilla imetabastest omadustest ekstra seda teemat käsitlevast blogipostitusest. Viimase asjana tuleb silmas pidada veel seda ka, et lasteaia personalile südamele panna, et kõik need superkasulikud riided lasteaeda kindlasti enne õueminekut Su lapsele ka selga jõuaks.

6. LASTEAIA JALANÕUD NII TUPPA KUI ÕUE

Hädavajalike tarvete hulka kuuluvad kindlasti ka sobilikud jalanõud lasteaeda nii sise- kui välitingimustes. Lasteaia jalanõud võiksid olla krõpsude või lukuga, et neid saaks kiiresti jalga ja jalast ära ning et laps ka ise saaks seda teha isegi juhul, kui ta veel paelte sidumidega sinapeal pole. Lisaks tasub paelu vältida ka seetõttu, et need võivad lahti minnes kuhugi kinni jääda ja muutuda peale astudes ohtlikuks.

Sisejalanõude puhul peab kindlasti jälgima ka seda, et tallad oleks jälgi mittejätvad (non-marking), et lasteaia põrandad iga lapse trajektoori märgistavaid kriipse-kraapse täis poleks. Kindlasti ei tohi kasutada ortopeedilisi jalanõusid “igaks juhuks”, vaid ainult siis, kui arst on selle vajalikkusest märku andnud. Vastasel juhul võib lapse jala loomulik areng saada pärsitud.

KOKKUVÕTTEKS

Ja ongi kõik! Panen igaks juhuks vajalike asjade nimekirja veel kord in a nutshell Sulle siia, et oleks hea näpuga järge ajada:

  • Müts-sall
  • Riided toas mängimiseks
  • Pidžaama lõunauneks
  • Veekindlad õuedressid
  • Meriinopesu
  • Õiged jalanõud toas ja õues olemiseks

Pikema nimekirja sellest, millised on lasteaeda vajalikud asjad, saad alla laadida siit!

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha. 

Rõõmsat, ootusrikast ja sujuvat lasteaia algust!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.