MUDILASE JA BEEBI RIIETAMINE SUVEL – KUIDAS?

Kuigi kihiline riietumine mõlgub meil mõttes nii sügisel, talvel kui kevadel, ununeb lapse ja beebi riietamine suvel teemana sootuks. Ometi ei tohiks seda juhtuda, kuna meie laiuskraadidel viskavad temperatuurinäidikud parajalt vimkasid. Isegi soojal aastaajal peab õue minnes olema valmis selleks, et paari tunni jooksul võib ühekorraga nii külm kui palav hakata. Lapse ja beebi riietamine suvel ongi seetõttu üsna suur väljakutse, kuid muutub õnneks paari ülimalt loogilise nõuande toel lihtsamaks. Pole vahet, kas Sul on täitsa “tutikas” beebi või juba ringi kalpsav mürsik – siit artiklist leiad kindlasti nii mõndagi kasulikku!

Lapse ja beebi riietamine suvel - suvemütsid ja suveriided
Suvemütsid DIRK ja SUN, särk ERLEND ja peapael PETRA

BEEBI RIIETAMINE SUVEL

Me kõik teame, et beebisid peab hoolega hoidma. Kuna nende pisikesed kehad ei suuda veel ise temperatuuri reguleerida, on beebi riietamine suvel ääretult oluline, kuna ülekuumenemine on neile täpselt sama ohtlik kui alajahtumine. Lisaks on nad vastuvõtlikud igale viimsele kui tuuleiilile ning nende õrn nahk ei talu ainsatki karedat, umbset ega sünteetilist materjali. Tasub arvestada ka sellega, et beebidel peab pidevalt mähkmeid vahetama ning tihtipeale (või lausa alati) tuleb seda teha väga ootamatutel hetkedel. Kuna Eesti suvi pakub meile ilmastikuolusid seinast-seina, saabki jagada riietumisnipid laias laastus kaheks: kuum suvi, jahe suvi.

beebi riietamine suvel - suveriided
Lühikeste varrukatega bodi LUDO ja pikad beebipüksid GREGOR

1. KUUM SUVI

On iseenesestmõistetav, et 30-kraadise kuumalaine korral tundub kihiline riietumine selle klassikalises mõttes teemana veidi kohatu. Ent siinkohal võiks õppida seda terminit teistmoodi mõtestama. Riietuse erinevatesse kihtidesse tuleb suvel suhtuda pigem kui jahutajatesse ning päikese- ja tuulekaitsesse. Isegi sooja ja maheda briisi käes mõnulemine võib salakavalalt kätte maksta. Umbes sama märkamatult kui veepinnalt peegelduv päikesekiirgus, mis palged ära põletab.

Et beebil oleks ka palava ilmaga mõnus olla, peab hoolikalt valima nii beebiriiete materjali kui lõiget. Vannume Sulle käsi südamel, et hingav, pehme, ohutu ja orgaaniline GOTS puuvill paitab lapse õrna nahka tõesti hellalt. Et kanga headest omadustest viimast võtta, tuleb alati hinnata ka riideeseme lõiget ning eelistada selliseid rõivaid, mis istuvad seljas vabalt, beebit kusagilt pitsitamata. Näiteks suvekombe FAYA on justnimelt sellise avara lõikega. Lisaks on see varustatud ka lukuga, mis muudab mähkmevahetuse eriti lihtsaks. Et roomamisel ja käputamisel miski jala-käe alla kinni ei jääks, on käised ja sääreosad lühikeseks tehtud. Kui aga kombe tundub linnapeale minekuks liiga “tudukas”, võib beebile palaval suvepäeval valida ka laia ja veniva värvliga lühikesed beebipüksid ja lühikeste varrukatega beebibodi.

Kui riietumisega ühel pool, tuleb ilmtingimata pöörata tähelepanu ka peakattele. Beebi õrna pead ja kukalt kaitseb ideaalselt näiteks suvemüts SVENU, millel on tõhus nokk ja pikendatud kaelaosa. Suvemütse on Bredenil hulgaliselt, oleme loonud isegi ühe sellise huvitava hübriidi nagu peapael-rätik PIA. Loe Bredeni suvemütsidest pikemalt spetsiaalselt suvistele peakatetele pühendatud blogipostitusest. Ja kui Sul on vaja veeta pikki tunde rannaliival, tutvu Bredeni erilistest UV-riietes rääkiva blogipostitusega. Saad sealt näiteks lugeda seda, kuidas rannakombe UMA on loodud justnimelt sellistele pisikestele maailmaavastajatele, kes alles oma esimesi samme teevad.

Beebi riietamine suvel - uv-kaitsega riided
UV-kombe UMA ja rannamüts UKU

2. JAHE SUVI

Kui ilmataat soojakraadidega pigem koonerdab, muutuvad erinevad riidekihid soojapakkujana taas aktuaalseks. Oluline on jälgida ka seda, et mähe ei lekiks. Seetõttu oled Sa ilmselt juba vähemalt korra tänanud universumit selle eest, et ta saatis meie tootetiimile ilmutuse meriinovillastest toodetest, mis tõhusalt niiskust imavad ning beebi naha kuivana hoiavad. Ning muidugi kahepoolsete lukkudega toa- ja tudukombest FREDA. Lisaks on titadel mõnus pikutada ja siputada, kui jalas on mugavad ja venivad pikad beebipüksid ning seljas pikkade varrukatega bodi.

Kõigele sellele tasub toast välja minnes tõmmata peale topeltpuuvillane kombe BJORN, mille saab vajadusel alati ära võtta. Ning kui tegu on jaanipäevaga (kui on alati enam-vähem sama ilm, mis jõululaupäeval), tasub talvekorterist välja otsida ka meriinovoodriga kombe MAJOR. Kui tegu on vankrilapsega, kulub kindlasti marjaks ka ära beebitekk, mis äkilise ilma jahenemise korral lisakaitset pakub. Peakatete osas kehtib sama jutt, mis kuuma suve puhul, kuna UV-kiirgus ei lase ennast tagasihoidlikest temperatuuridest teps mitte häirida ja kiusab lapsi ikka endist viisi.

Beebi riietamine suvel - topeltpuuvillane kombe teiseks kihiks jahedamal suvepäeval
Topeltpuuvillane kombe BJORN

VÄIKELASTE RIIDED SUVEL

Suuremate laste puhul mängib riietuse valikul olulisimat rolli nende tohutu liikumisvajadus. Kui kalpsata mööda mänguväljakut ringi kiiremini kui tuul, läheb kogu selle müramise, jooksmise ja rahmeldamise peale nahk paratamatult märjaks. Seega peab olema valmis neil pidevalt riidekihte vähemaks võtma ja ka juurde panema. Õnneks on meil Sulle lohutav uudis. Suuremate lastega kodust välja minnes on kaasaskantavat tavaari kordades vähem kui beebidega. Värske emme kotist vaatab vastu tonnide viisi niiskeid lappe, mähkmeid, joogipudeleid, kandelinu, pehmeid, kõrisevaid ja vilkuvaid mänguasju, erinevaid kreeme, lutte, beebitekke ja vähemalt kolm komplekti vahetusriideid. Suure lapse omanik saab kodus kogu eeltöö ära teha ja uksest välja astudes haarata kaasa lihtsalt paar ekstra pusa ja särki. Lisaks muidugi ka snäkke. Alati on vaja snäkke!

väikelapse riietamine suvel
Dressipluus EVA

1. KUUM SUVI

Kui õues võimutseb rannailm, ripuvad kõik põnnid oma emmede-isside jala küljes, unnates vahetpidamata: “Ujuma-ujuma!” Kui laps tahab, siis laps saab ja võttes suuna ranna poole, saad ka Sina rahulikuma südamega puhkust nautida, kui muretsed lastele rannaseikluseks õige varustuse ehk UV-kaitsega riided, mille alla kuuluvad näiteks erinevad rannapüksid, lühikeste või pikkadega käistega rannapluusid ning rannamüts. Miks on tavalised rannariided Sinu lapsele ohtlikud, loe lähemalt Bredeni UV-riiete teemalisest blogipostitusest!

Kui rannas käidud ja suplemisest korraks isu täis, on aeg minna kohvikusse, tivolisse, loomaaeda, suvekontserdile, laadale ja parki mängima. Või pikutada lihtsalt koduaias. Seda on eriti mõnus teha mugavates suveriietes nagu näiteks lühikeste varrukatega t-särk, erinevad suvepüksid nagu lühikesed püksid, retuusid või kottpüksid. Neidudele passivad imeliselt selga lühikeste varrukate ja imeilusate värvide ja mustritega kleidid ning outfitile paneb punkti stiilne nokamüts, mis muuhulgas ei pane ka pead higistama.

Bredeni suvine dressikollektsioon
Bredeni dressikollektsioon

2. JAHE SUVI

Kui soojakraadid asenduvad seenevihmaga ja plaažil peesitamise asemel kisub pigem metsa kukeseeni jahtima, tasub kutsuda appi vanad sõbrad õuedressid. Need veekindlate detailidega mugavad “tööriided” hoiavad kuivana kõik strateegilised kohad, mis sambliku alt seeni otsides märjaks kipuvad minema. Kirkamate värvide austajatele meeldivad aga kindlasti pehmest ja mõnusast dressikangast dressipluusid, -pusad, -püksid ja kottpüksid. 

Mütside osas sama jutt, mis beebide puhulgi. Kuna UV-kiirgus kimbutab isegi pilve tagant, tasub pähe panna nokaga müts. See aitab hädast välja ka juhul, kui peaksid lapsega ootamatu vihmasabina kätte jääma. Eriti mõnusad on näiteks ühekordsest kangast suvemüts SUN ning topeltpuuvillane müts BO, mille välimus on sarnane, kuid omadused erinevad. Ei maksa häbeneda suvel ka müts-salli kandmist, kuna ainult sellisel juhul saad Sa absoluutselt kindel olla, et ükski tuuleiil ei pääse lapse kaela, kõrvu ja kukalt kiusama. Mida müts-sall endast kujutab ja milliseid erinevaid praeguseks hetkeks juba olemas on, loe müts-salli sünnilugu tutvustavast blogipostitusest.

Topeltpuuvillane müts-sall BREDEN jahedamateks ilmadeks
Topeltpuuvillane müts-sall BREDEN

KOKKUVÕTTEKS:

  1. Riieta last nii, et saaksid alati kihte vähemaks võtta ja tagasi panna. Kui õues on enam kui 23 kraadi sooja, piisab nii beebile kui lapsele ühest riidekihist.
  2. Ära mitte kunagi unusta peakatet! Vanusest olenemata on lapsel alati vaja õhukest ja kerget mütsi, mis soovitavalt varjab ka nägu ning kaela.
  3. Eelista nii riiete kui peakatete puhul alati naturaalseid, hingavaid materjale ning avaraid lõiked, et miski ei pigistaks ega hõõruks. Kui kannad last aga näiteks kandelinas või kõhukotis, loobu kinniste jalaotstega kombedest ja sipukatest, et mitte lapse varbaid kokku suruda.
  4. Rannas või basseini ääres kasuta kindlasti tõhusaid, mugavaid ning kergesti kuivavaid UV-riideid. Tavaline puuvill ei kaitse kahjuliku kiirguse eest nii tõhusalt ning kloor ning sool muudavad puuvillased riided ruttu täiesti kasutuskõlbmatuks.
beebi riietamine suvel - mugavad retuusid ja t-särk tuppa
Bodi LUDO ja pikad beebipüksid GREGOR

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Fotod: Jelena Rudi, @tripletsofestonia ja @martaga_maailma

Mõnusaid suvemõtteid!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.