MIS JUHTUS BREDENI ÕUERIIETEGA? RÄÄGIME KÕIK AUSALT ÄRA

Üks keerulisemaid asju maailmas on tunnistada, et oled eksinud. Seda me aga nüüd teeme. Vedasime alt nii iseennast kui Sind ja oleme lõpuks sellest traumast toibunud ja valmis avama Bredeni ajaloo suurima äpardumise ehk õueriiete kollektsiooni ebaõnnestumise tagamaad. Aeg on panna punkt “vaikivale ajastule” ning asuda otsustavalt vastutuse rasket koormat kraavist välja tirima.

SÜGIS 2019…

…märkis terve Breden Kidsi tiimi jaoks uue ajastu algust. Vähemasti me ise arvasime nii, realiseerides ühe oma suurima unistuse ehk Bredeni õueriided. Neist pidid saama parimad ilmastikukindlad kombed, joped, püksid ja kindad siin- ja sealpool piiri. 100% veekindlad, kerged ja õhulised, samas soojad ja mugavad, vetthülgavast kangast, funktsionaalse disainiga, turvalised ja ilusad. Lisaks soovisime pakkuda oma e-poes kõiki kihiliseks riietumiseks vajalikke tooteid, esimesest meriinovillasest kihist kuni viimase välisriiete kihini.

Olime oma idee lennukusest sedavõrd haaratud, et ei mallanud sügishooaja lähenedes õuekaid enam järgmisse kevadesse lükata. Tegime hoopis üliinimlikke pingutusi, et tuua need rõivatööstuses seninägematu tempoga turule. Ja nagu üsna pea selgus, kiirustasimegi liialt. Testkandmise periood jäi liiga lühikeseks, erineva “rübliku-leveliga” testkandjaid liiga väheks ning võib-olla uskusime ka oma koostööpartnerite lubadusi liiga sinisilmselt. Tulemuseks oli ühe väikeettevõtte jaoks äärepealt saatuslikuks saanud valearvestus, mille kibedaid vilju me siiani “naudime”.

MIS SIIS IKKAGI JUHTUS?

Küllap mäletavad tulihingelisemad Bredeni fännid meie õueriiete turunduskampaaniat hästi. Lasime lastel tantsida fotosessioonidel nii duši all, poriloikudes kui ka laksuvates lainetes, pannes riiete vettpidavuse ning ilmastikukindluse maksimaalselt proovile. Kõik oli hästi, kuniks enam polnud. Kulus kõigest paar nädalat, et meie suurest elevusest saaks tohutu õud. Esimesed teated õueriiete ebaharilikust kulumisest jõudsid klienditeenindusse paarikaupa, ent mõne päeva möödudes juba laviinina. Peamiseks probleemiks kandmisel tekkinud augud säärte sisekülgedel, kus toimub teavasti intensiivseim hõõrdumine. Kuidas see sai juhtuda? Kust ja kellest sai viga alguse? Mis edasi saab? Kõik need ja paljud teised küsimused olid meie jaoks vastusteta, rääkimata klientidest…

Edasine kulges juba nagu õudusunenägu. Pisaraid valasid nii Laura, tootearenduse tiim kui ka müük ja turundus. Kompenseerisime kõigile meiega ühendust võtnud klientidele kõik nende kulutused nii heldelt kui vähegi võimalik, pakkudes lohutuseks ja lepituseks kinkekaarte, Bredeni boonuspunkte, toodete vahetust ja muidugi ka lademetes vabandusi. Tootearendus ja finants uurisid ja nuputasid ööpäevaringselt, mida edasi teha ja keda vastutusele võtta, kuid ega kibe tõde sellest muutunud. Olime pannud kõik munad ühte korvi, kogu oma aja, lootuse ja rahalised vahendid. Ausalt öeldes näis rohkem kui ühel korral, et see ongi Bredeni lõpp…

Kuigi alguses polnud selge, kas klienditeenindusse tagasi jõudnud õueriiete näol oli tegu isoleeritud juhtumi või millegi suuremaga (sest paljud kliendid kinnitasid, et neil kulumise probleemi ei tekkinud), korjasime sellegipoolest müügilt terve kollektsiooni ehk kümnete tuhandete eurode väärtuses kaupa. Järgmiseks sammuks oli saata tooted ekspertiisi. Kuna aimdus oli halb, peitsime kõik oma armsad õueriided Märjamaa lao kõige kaugemasse nurka ning otsustasime iseenda vaimse tervise huvides sellel teemal korraks settida lasta. Vähemasti kuni ekspertiisi tulemuste saabumiseni.

Klientide pildid säärte sisekülgede kulumisest.

LUUKERED KAPIS EI ANNA RAHU

Kui te nüüd arvate, et teema ajutine “puhkusele saatmine” ladusalt kulges, siis te eksite. Luukered kipuvad pahatihti kapist kolinal välja kukkuma ja see juhtus iga natukese aja tagant, kuna õueriiete tootmine on kõike muud kui odav lõbu. Isegi siis, kui kasutad odavat tööjõudu seitsme maa ja mere taga. Meie olime aga kõik oma tooted disaininud ja valmistanud siinsamas, Eestis. Tohutult aega ja energiat kulus suhtlusele kangatootja ja teiste koostööpartneritega, kes olid kõik ühtviisi šokis probleemi ulatusest. Ja kui lõpuks saabus kauaoodatud ekspertiisi vastus, kinnitas see kõiki meie kahtlusi – veekindluse tagamiseks õmblustel kasutatud teibid olid õueriiete kanga jaoks liiga jäigad ja teravad ning tekitasid ühtlasel hõõrdumisel meie muidu nii vastupidavasse ja töökindlasse kangasse augud. Üks pisike viga pikas ja läbimõeldud protsesside ahelas hukkas kogu terviku. Seda ohet, mis kogu tiimi huulilt tol päeval kostus, pole võimalik isegi sõnadesse panna…

Sügis-kevadkombe RAMON sisesäärte parendused.

Ainsaks lohutuseks olid nagu ikka, Bredeni fännid. Hämmastaval kombel oli vihaseid kliente üksnes käputäis ja valdav enamus kiitis nii ülerõivaste disaini, värvivalikut, kasutusmugavust kui ka paljusid tootearenduse poolt välja mõeldud detaile. Kui ainult seda auklikuks kulumist poleks! Kusjuures, õueriiete müügilt korjamisest alates on igal hooajal olnud kümneid huvilisi, kes väsimatult pärivad, millal ometi need mugavad, kerged ja õhulised riided tagasi tulevad. Kõigile neile ongi meil nüüd rõõmustav uudis – oleme viimaks võtnud südame rindu, avanud otsustavalt oma “luukerede” kapi, kulutanud ohtralt unetunde, närve ja raha ning nuputanud välja õueriiete Achilleuse kannale sobiliku plaastri ehk sisesäärtele kulumiskindlad parendused.

ÕUERIIETE UUS TULEMINE: RAMON, RAVEN, REEVA

Põhjus, miks õueriiete varu korda tegemise otsus sündis nii pika aja vältel, on selle äärmiselt ebamõistlik kulukus. Dilemma selle vahel, kas lasta kogu investeering raisku või proovida olukorda parandada, oli tõesti väga keeruline. Paraku oli ainsaks Bredeni jätkusuutlikkuse väärtusega kooskõlas lahenduseks olemasoleva asja parendamine. Eriti seetõttu, et absoluutselt kõik muu peale nende paganama veekindlate teipide on neil õueriietel ju suurepärane! Ja kui me tahame järgmisele põlvkonnale õpetada vastutuse võtmist, oma eksimuste tunnistamist ning vajadust need heastada, peame selleks ise eeskuju näitama. Täpselt nagu üks tsipake ulakas põnn, tunnistab 6-aastane Breden, et tegi 4-aastaselt vanaema lemmikvaasi katki.

Milles aga seisnevad parendused? Harutasime kombedel ja pükstel lahti sisesääre allääre, eemaldasime voodri ja põhikanga vahelt kurjajuured ehk jäigad ja teravad teibid ning õmblesime sisesäärtele Cordura kangast tugevdused. Kuna musta värvi Cordura on täpselt sama materjal, millest on valmistatud ka põlvede ja pepu tugevdused, näevad kõik parendatud mudelid välja nii nagu need olekski algusest peale pidanud sellised olema. Esimese satsina toome tagasi kevad-sügiskombe RAMON ning soojema ja külmema ilma traksipüksid RAVENi ja REEVA, talve lähenedes läbib samasuguse uuenduskuuri ka talvekombe REBEL. Kuna jopedel ja kinnastel kulumisprobleemi ei esinenud ja neid polnud ka eriti suures koguses, tihkasime need juba eelmisel hooajal realiseerida.

PÕHJUSED, MIKS ANDA ÕUERIIETELE UUS VÕIMALUS

Esmalt, olgu öeldud, et mõistame antud usalduskriisis täielikult, kui Sa parendatud õueriiete suhtes skeptiline oled. Küll aga annab klientide tagasiside alust arvata, et väga palju oleme me nende õueriiete juures siiski ka õigesti teinud. Äkki muudab otsustamise lihtsamaks, kui reastame põhjused, miks Bredeni õueriided oma kurikuulsast teibi-probleemist hoolimata uut võimalust väärivad: 

  • Soodne hind. E-poes on kõik parendatud õueriiete mudelid vähemalt -50% soodushinnaga.
  • Ilmastikukindlus ehk veekindlad detailid, vetthülgav materjal, tuulekindel kapuuts, paigalt nihkumatud varrukad ja sääred, vihma- ja lumeklapid.
  • Mugav disain. Vöökohal ideaalseks istuvuseks kummidetailid, kindlalt õlgadel püsivad traksid, eelpainutatud põlvetugevdused.
  • Topeltsuurus. Kõigile Bredeni toodetele omane lai suurusvahemik, mis võimaldab üht toodet kanda väga erinevas kasvus ja vanuses lastel ja nüüd siis loodetavasti ka pikka aega.
  • Kergus, õhulisus, soojapidavus ehk materjalid, millega lapsel ei teki “kubujussi” tunnet ega hakka ka külm.
  • Nutikad detailid. Eemaldatav kapuuts, helkurribad, vastupidavad saapakummid, reguleeritava suurusega sääred mahtumaks nii saapa peale kui sisse.

Vigadest õppides parema tulemuseni!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.