LAPSE RIIETAMINE EHK KUS, MIDA JA MILLAL KANDA?

Jälle on käes aeg pakkida paksud vammused talvekorterisse ja sammuda vastu kevadele ja suvele. Mida pikemaks venivad päevad, seda rohkem kisub aeda, metsa ja matkaradadele. Mida teha aga siis, kui pole käepärast müüjat, kellega koos lapse riietamine teemaks võtta? Not to worry! Selleks me siin olemegi! Et ulatada Sulle virtuaalne käsi ja võtta Sind kaasa väikesele õpiretkele Bredeni toodete põnevasse maailma. Pärast seda tead Sa une pealt, milliseid riideid oma mugula(te)le selga sobitada. Igal aastaajal. Nii toas kui õues.

Tuuline ja vilu ilm (loe: kõik Eesti aastaajad!)

Kuna meie ilm on paraku sama ettearvamatu kui pisipõnnide jonnihood, võib lapse riietamine üsna keerukas olla. Kui puhub tuul ja sajab vihma, on ainuvõimalikuks variandiks peita kõrvad ja kael topeltpuuvillasesse müts-salli BREDEN. Kuna meile meeldib ikka ja jälle kiita meriinovilla võimet reguleerida kehatemperatuuri nii, et soojal ajal jahutaks ja külmal ajal soojendaks, soovitame käepärast hoida ka õhema meriinovoodriga müts-salli BREM. Krõbeda pakase jaoks on meil muide olemas ka paksem meriinovooder, aga talve peale küll praegu mõelda ei taha, brrr!

Kuidas lapsed iseennast riietavad ja mida müts-sallidest arvavad?

Klassikalisemate mütside fännid saavad tõhusat kaitset topeltpuuvillasest mütsist KLAUS või meriinovoodriga mütsist METTE. Neile sobivad justkui valatult juurde torusallid TOBIAS ja TARON, millel on samuti olemas meriinovoodriga versioonid MIKEL ja MOKKA talveperioodiks.

Praktilisi ja mõnusaid meriinomütse MARI ja LUKKA täiendavad meriinosallid TOMAS ja LEON. Emmede suureks lemmikuks on meriinovoodriga peapael PEARLE. Beebisid hoiavad soojas meriinovoodri ja paeltega müts GEA ja beebisall GIRTE.

Bredeni riided ja mütsid-sallid beebidele, lapse riietamine
Topeltpuuvillased mütsid BEN ja BIRTE ning topeltpuuvillased kombekad BJORN

Meriinokombe MJORN, tugevdatud küünarnuki- ja põlveosadega meriinokombe MILTON ja meriinovest VILLE võivad igal lapsel jahedamateks päevadeks samuti käepärast olla. Vankris tududa on mõnus meriinovoodriga kombedega MAJOR ja MINOR, millest viimasel saab ka kapuutsi küljest lahti haakida. Neid kombesid võib muide otse naha vastu panna. Esiteks reguleerib meriinovill beebi kehatemperatuuri ning teiseks, hoiab naha kuivana nii higistamisel kui ka lekkiva mähkuga.

Meriinovest ja meriinoriided lastele
Meriinovillane vest VILLE ja meriinopüksid LUDDE

Toas rullimiseks ja õueriiete alla

Pole mingi saladus, et beebide suurimateks lemmikuteks on toa- ja tudukombe FREDA ning topeltpuuvillane kombe BJORN. Suurematele lastele on kirka värvivalikuga dressid, mis on suurepäraseks kaaslaseks lasteaeda, kohvikusse, loomaaeda, lõbustusparki ja üleüldse kõikjale, kus lastele meeldib ringi luusida.

Bredeni dressikollektsiooni kuuluvad lukuga ja lukuta pusad ELVIN ja ELIOT, kapuutsiga pusa EVA, kleit ELLI ja reguleeritava vöökohaga püksid ELIAS ja kottpüksidEVALD. Soojemal ajal lisanduvad dressikollektsiooni ka lühikesed püksid EDDY, mis mõeldud poistele ning veel tibake lühem püksid EEDEN, mis mõeldud tüdrukutele.

Bredeni dressikollektsioon, lapse riietamine
Laste dressikollektsiooni esimene lansseering

Kui liivakastis on liiga märg

Kui tavalised dressid sobivad tuppa või sinna, kus on erinevat räpasust pigem vähe, siis õuedressid on loodud taluma ka riskantsemat keskkonda. Teisisõnu, tugevdatud pepu- ja põlveosadega püksid ENZO, kiledetailidega lukuga dressipluus ESPEN ning kapuutsi ja suure kõhutaskuga pusa ESSIE peavad vastu isegi mõningasele mudapüherdusele. Päris Peppa moodi lompi kargama minna ei maksa, kuid vähemasti ei saa istuli prantsatamisest traagiliselt märjaks!

Täpselt nagu sellest videost näha võib:

Eriti popid on püksimudelid EMIL, STIG ja EMMI, mida võib kanda soojema ilmaga ka õues, jahedamaga aga dresside all ning igal ajal toas möllates. Vabama lõikega kottpüksid KNUT (mille nimi varem oli KENNET) on veel eriti mugavad ning mõeldud just neile, ke armastavad avaramat mudelit.

Kui kapis on ka vähemalt üks t-särk ERLEND ja pluus RIKA, on lapse riietamine lust ja lillepidu, sest olemas on vajalik kehakate nii jahedamaks kui soojemaks ilmaks, linnakodus ja maal toas müttamiseks. Ilma püreeplekkideta võib nendega isegi teatrisse minna.

Hiljuti on valikusse lisandunud ka pikkade käitega kleit ELLINOR ning lühikeste varrukatega kleit ELSA. Mõlema puhul kehtib rusikareegel, et reegleid polegi. Kes tahab, kasutab kohvikusse minekuks, kes tahab, öösärgina. Vaba maa!

T-särgid, retuusid lastele, lapse riietamine
Mütsid KLAUS, püksid KENNET ja torusallid TOBIAS.

Beebide põlvpüksid GUNNAR, pikemad püksid GREGOR, pikkade varrukatega body LOREN ja lühikeste varrukatega LUDO ning suurematele lastele mõeldud avara lõikega lühkarid THOR on ideaalsed nii poistele kui tüdrukutele.

Bredeni beebiriided - tudukombed, bodid, püksid
Tudukombe FREDA, beebipüksid GREGOR ja pikkade varrukatega body LOREN

On tuttu minemise aeg…

Kuigi me kõik teame, et lapsed on võimelised magama absoluutselt igas asendis ja riietuses. Ometi on üheks magamamineku rituaali osaks lisaks unejutule, hambapesule ja emme-issi paile ka lapse riietamine puhtasse pidžaamasse. Selleks on olemas nii lühikeste varrukate ja säärtega versioon BELA kui ka jahedamasse magamistuppa sobiv pidžaama BERT.

Pidžaamad lastele, lapse riietamine

Oi, päike tuli välja!

Märksõnaks on suvesoe, mis ületab 15 soojakraadi künnise. Suvemütsid SVENU ja SAARA ning pearätt PIA sobivad kandmiseks väga eredalt kiirgava päikese puhul, kuna kaitsevad lapse õrna peanuppu ja silmnägu otsese kiirguse eest. Soojal suvepäeval kulub marjaks ära ka ühekordne puuvillane müts DIRK ning nokaga SUN.

Lapse riietamine, laste suveriided, laste suvemütsid
Suvemütsid SUN, lühikeste varrukatega T-särgid ERLEND ja lühikesed kottpüksid THOR

Topeltpuuvillased mütsid BO ja KLAUS armastavad aga temperatuurivahemikku +5 kuni +15, mistõttu võib neid kanda ka pilvisema ja vihmasema ilmaga. Beebidel püsivad hästi peas paeltega puuvillased mütsid BEN, HAPPY ja SAMI. Juurde sobivad kõigile eelpool nimetatud mütsidele beebisallid BIRTE ja TRINE.

Ükskõik, millise lapse riietamine saab täpi i peale nokatsiga CUBA või peapaelaga PETRA. Spetsiaalsed UV-kaitsega rannariided on muidugi täiesti eraldi teema ja nende kohta saad lugeda blogist “Milleks meile UV-riided” ning vaadata sellest lõbusast kolli-videost:

Näed! Lapse riietamine ei tundugi enam nii keeruline, või mis? Nüüd saad kõiki neid nimetusi teades siirduda meie e-poodi ja siinseid tootenimesid otsinguribale trükkida. Võib muidugi juhtuda, et popim kraam on aeg-ajalt otsas, aga see tähendab ainult seda, et usinad töökäed töötavad täistuuridel, et asemele midagi muud vahvat ja võib-olla isegi täiesti uut välja võluda.

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Vahvat avastamist!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.