LAPSE RIIETAMINE EHK KUS, MIDA JA MILLAL KANDA?

Mida pikemaks venivad päevad, seda rohkem kisub terve perega aeda, metsa ja matkarajale. Mida aga teha, kui ülemaailmne pandeemia on tinginud selle, et lapse garderoobis polegi riideid jalaga segada, kuna eelmise aasta asjadest on ta lihtsalt välja kasvanud ning uusi pole veel jõudnud osta. Ära muretse, ulatame Sulle virtuaalne abikäe ja teeme lapse riietamise võimalikult lihtsaks!

dressikombe
Dressikombed nimega EBBE. Foto: Lis Pikkorainen

MIDA PANNA PÄHE, KUI ON SOE?

Märksõnaks on suvesoe, mis ületab 15 soojakraadi künnise. Siin tulevad mängu suvemütsid SVENU ja SAARA ning pearätt PIA. Need sobivad kandmiseks eredalt lõõskava päikesega ning kaitsevad lapse õrna peanuppu ja silmnägu otsese UV-kiirguse eest. Soojal suvepäeval kulub marjaks ära ka ühekordne puuvillane müts DIRK ning nokaga suvemüts SUN.

Topeltpuuvillased mütsid BO ja KLAUS armastavad aga jahedamat suve ehk temperatuurivahemikku +5 kuni +15, mistõttu võib neid kanda ka varasügisel, hiliskevadel ning tuulise ja vihmasema ilmaga ehk jaanipäeval. Beebidel püsivad hästi peas paeltega puuvillased mütsid BEN, HAPPY ja SAMI ning juurde sobivad kõigile eelpool nimetatud beebimütsidele beebisallid BIRTE ja TRINE.

Ükskõik millisele riietusele saab panna täpi i peale nokatsiga CUBA ja peapaelaga PETRA. Spetsiaalsed UV-kaitsega rannariided on aga täiesti eraldi teema, mille kohta saad lugeda blogist “Milleks meile UV-riided” ning vaadata seda lõbusat kolli-videot:

MIDA PANNA PÄHE, KUI ON KÜLM?

Kui puhub tuul ja sajab vihma, on vaja kõrvad ja kael peitu panna. Näiteks topeltpuuvillasesse müts-salli BREDEN. Lisaks soovitame Sul hoida käepärast ka õhema meriinovoodriga müts-salli BREM. Selle puuvillane pealiskiht tõkestab tuult ning soe ja pehme villane vooder juhib nahapinnalt eemale liigse niiskuse. Lisaks on meriinovill antibakteriaalne ja sobib ka õrna nahaga kandjale. Kindlasti meeldib õrnale nahale ka Bredeni kõigis toodetes kasutusel olev orgaaniline GOTS puuvill.

Kellele meeldivad klassikalised mütsid, leiavad külmetavale peanupule tõhusat kaitset topeltpuuvillasest mütsist KLAUS ja meriinovoodriga mütsist METTE. Imehästi sobivad juurde torusallid TOBIAS ja TARON, mille meriinovoodriga versioonid MIKEL ja MOKKA on mõeldud jahedamaks perioodiks. Emmede suureks lemmikuks on naiseliku disaini ja meriinovoodriga peapael PEARLE. Beebisid hoiab soojas meriinovoodri ja paeltega mütsi ja salli komplekt GEA ja GIRTE.

Topeltpuuvillased müts-sallid BREDEN

VÄIKSEMA LAPSE RIIETAMINE

Kuna eri vanustes laste vajadused on väga erinevad, peab beebide puhul arvestama sellega, et nende pisikesed kehad ei reguleeri veel ise temperatuuri. Lisaks võivad beebide mähkmed lekkida ning liikumatult vankris magades hakkab kergesti kas külm või palav. Seetõttu on äärmiselt oluline, millised materjalid valid beebile esimeseks kihiks ehk millised riideesemed panna talle otse vastu nahka. Külmal ajal on parimaks esimese kihi materjaliks meriinovill, soojal ajal aga hingav orgaaniline puuvill ning meriinosiid.

Meriinokombe MJORN, tugevdatud küünarnuki- ja põlveosadega meriinokombe MILTON ja meriinovest VILLE võivad igal beebil jahedamateks päevadeks käepärast olla. Vankris tududa on mõnus ka meriinovoodriga kombedega MAJOR.Beebide suurimateks tubasteks lemmikuteks on toa- ja tudukombe FREDA ning topeltpuuvillane kombe BJORN, samuti ka põlvpüksid GUNNAR, pikemad püksid GREGOR, pikkade ja lühikeste varrukatega bodid LOREN ja LUDO. Suurematele lastele mõeldud avara lõikega lühkarid THOR on ideaalsed nii poistele kui tüdrukutele.

Meriinovoodriga beebikombe MAJOR, toakombe FREDA, beebimüts BEN ja -sall BIRTE

SUUREMA LAPSE RIIETAMINE

Kuna suuremad lapsed rassivad, müravad, trööpavad ja higistavad, peavad nende riided olema vastupidavad määrdumisele, märjale, külmale ning kulumisele, kuid olema samaaegselt ka hingavad, mugava lõikega ning lihtsad ise selga panna ning ära võtta. Just seetõttu on lasteaialaste hulgas kujunenud vaieldamatuks hitiks retuuspüksid EMIL, STIG ja EMMI, mida saab kanda nii sooja ilmaga õues kui ka jahedaga dresside all või toas. Ja kui kapis on olemas vähemalt üks t-särk ERLEND ja pikkade käistega pluus RIKA, on olemas kõik hädavajalikud kehakatted igaks elu- ja ilmastikujuhtumiks. Tüdrukutel on muidugi iseäranis hea meel pikkade ja lühikeste varrukatega kleitide ELLINORi ja ELSA üle.

Veelgi suurematele lastele (ja mis seal salata, ka emmedele-issidele) meeldib väga ka kirka värvivalikuga dressikollektsioon, mida annab eriti mõnusalt kõigega kokku sobitada, kuna neil pole ainsatki mustrit. Bredeni dressikollektsiooni kuuluvad näiteks lukuga ja lukuta pusad ELVIN ja ELIOT, kleit ELLI, dressipüksid ELIAS ja kottpüksid EVALD ning suvisel ajal kuuluvad dressikollektsiooni ka lühikesed püksid EDDY ja EEDEN. Iseäranis mõnusaks kodus pikutamise ja rullimise varustuseks on dressikombe EBBE.

Kui tavalised dressid sobivad tuppa või vähemasti sellisele õuealale, kus on enam-vähem puhas, siis õuedressid on loodud taluma ka riskantsemat keskkonda. Tugevdatud pepu- ja põlveosadega püksid ENZO, kiledetailidega lukuga dressipluus ESPEN ning veekindla kapuutsi ning eriti ulatuslike veekindlate detailidega beebikombe ELON peavad vastu isegi mõningasele mudapüherdusele. Päris Peppa moodi lompi kargama minna ei maksa, kuid vähemasti ei saa istuli prantsatamisest traagiliselt märjaks!

Dressikombe ELON ning õhema meriinovoodriga müts-sall BREM

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Fotod: @lis.pikkorainen, @viljarphoto ja @marta_ja_oskariga_maailma

Vahvat avastamist!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.