MILLIST BEEBIKOMBET KANDA?

See on blogiartikkel, mida vist päris suur hulk meie sõpru on ammu oodanud. Nimelt oleme korduvalt saanud vihjeid, et kliendid on mures ja segaduses – millist Bredeni kombekat millises olukorras kanda? Teen asja puust ja punaselt selgeks.

Bredenil on kokku hetkel neli kombekat, millest kõigil on oma eesmärk, väärtus ja kasutuskoht. Jah, neid saab ka omavahel kombineerida, aga on mõned olulised nüansid, mida tasub teada. Sest kui eset ei kasuta tema parima otstarbe järgi, siis võib juhtuda, et kasutusmugavus langeb, kombeka eluiga lüheneb või on lapsel külm-palav olukorras, kus tal seda olla ei tohiks.

IDEAALNE KOMBEKAS TUDUMISEKS

Magamiseks on kõige mugavam kasutada beebil tudukombet FREDA, mis hoiab lapse soojas, samas lubab jalataldadel hingata ega ole kõndides libe. Kuna lapsed kasvavad kiiremini kui me sageli (aga mitte alati) sooviksime, siis on tudukombel pikad soonikud. Nii saab ühte kombekat kasutada mitu suurust.

Meie tudukombekas on väga populaarne toode, sest selle kahepoolne lukk annab suurepärase võimaluse kiiresti lapsel mähet vahetada, teda potile panna või lihtsalt riietada. Ühekordne puuvillane materjal on keha vastas pehme ja hea. FREYA on mõeldud eelkõige tudumiseks, aga sobib hästi ka toas mängimiseks.


KAHEKORDNE PUUVILL ON SOOJEM

Kombekas BJORN on kahekordse puuvillase kangaga, seega paksem ja soojem kui FREYA tudukombe. See sobib ideaalselt pealmiseks kihiks näiteks suveõhtutel (mis Eestis just väga palavad pole), soojal kevadilmal või ka autosõitudeks. Kellel on kodus jahedamad põrandad, näiteks puuküttega maamajades, siis võib BJORN kombekas olla väga mõnus riietus lapsele toas mängimiseks.

Tagasikeeratavad soonikud tagavad ka selle kombeka pikema kandmisaja ning pikalt avanev lukk võimaldab last kiirelt ja lihtsalt riidesse panna. Riietuse soojust saad ise reguleerida – pannes kombeka alla lisakihi, on laps soojemalt riides, kasutades ainult kombekat, on ta õhemalt riietatud. Pehme GOTS puuvillase trikotaaži pluss on materjali vastupidavuses ehk teisisõnu kangas ei lähe topiliseks ja põlvede kohtadele ei tule nii kiiresti auke.

PUUVILLASE JA MERIINO KOMBINATSIOON

MAJOR kombekas on pealt GOTS orgaanilisest puuvillast, kuid sees on 100% meriinovillane vooder. See tähendab, et tegemist on soojema kombekaga, mille all ei tohiks olla muud kihti, et meriinovooder oleks vastu keha. Nagu sa ehk juba tead, siis me jumaldame meriinovilla! Sel on imeline kehatemperatuuri reguleeriv toime, mistõttu higistades kangas jahutab last, külmatunde korral aga soojendab. Kui panna kombekale midagi alla, näiteks puuvillase bodi ja püksid, siis meriino head omadused ei saa toimida.

MAJOR voodriga kombekas on ideaalne lapse sõidutamiseks autos sügisest kevadeni. Nii on ta autos soojas, aga mitte palavas. Kui õues on külm, siis sobib kombekas ainukese kihina õuekombeka alla. Kevadisel ajal, mil välistemperatuur on juba lapsesõbralikum, võib kombekat ka pealmise kihina kasutada. Sel juhul kasuta alumise kihina meriinovillaseid tooteid, näiteks meie 100% meriinovillast kombekat  MJORN.

MERIINOVILL ALUMISEKS KIHIKS

100% meriinovillane, pehme ja mõnus kombekas MJORN sobibki väga hästi alumiseks kihiks õueriietele. See muudab lapse riietamise palju kergemaks – käid ujumas, lähed õue, sõidad autoga – paned kombe selga, kevad/sügis või talvekombeka peale ning võsuke ongi valmis! Ei mingeid sukapükse, bodisid ja kampsuneid….

Teame, et mõnedel peredel on MJORN kasutusel ka tudukombena. See on hea idee, kui magamistuba on jahedam või on laps väga külmakartlik. Meriinokombekas tudub pisike kui lambatalleke, nii hästi ja soojalt! Üks asi selle kombekaga aga on – see ei sobi toas mängimiseks, eriti käputamiseks. Meriinovill on õrn ja nii võivad põlvedesse tulla augud. See fakt võib lapse küll ükskõikseks jätta, aga vanemana sa selle üle tõenäoliselt ei rõõmusta.

LÜHIKE JA LIHTNE KOKKUVÕTE KA SULLE:

  • FREDA – ühekordsest puuvillasest kombekas magamiseks.
  • BJORN – kahekordne puuvillane kombekas pealmiseks kihiks või autosõiduks.
  • MAJOR – meriinovillase voodriga kombekas ainukeseks kihiks autosõiduks või alumiseks kihiks õue.
  • MJORN – 100% meriinovillane kombekas alumiseks kihiks.

Nii, armas sõber, ma loodan, et see ülevaade oli nii lihtne, selge ja arusaadav, kui ma sulle lubasin. Püüdsin tuua välja meie nelja kombeka erinevused ja näidetena anda ideid, kus neid kõige mõnusam on kanda. Oleme kõikidele kombekatele teinud pikad ja hästitöötavad lukud ning tagasikeeratavad soonikud, et lapsel oleks mugav kanda ja et vanematel oleks kaua aega mureta!

Kui sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, siis võid mulle alati kirjutada 🙂

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.