Meriinovoodriga mütsid, sallid ja kombed beebile

MILLIST BEEBIKOMBET KANDA?

Blogiartiklit sellest, millist beebikombet kanda, on päris suur hulk meie sõpru ammu oodanud ja küsinud. Oleme saanud korduvalt vihjeid, et kliendid on mures ja segaduses ega oska omal käel otsustada, milline beebikombe millistesse oludesse sobib. Pole viga! Teeme selle nüüd ja kohe puust ette ja punaseks.

Bredenil on aastate jooksul kogunenud kokku lausa seitse eriilmelist beebikombekat, millest kõigil oma eesmärk, väärtus ja kasutuskoht. Jah, neid saab ka omavahel kombineerida, aga on mõned olulised nüansid, mida tasub seejuures teada. Sest isegi parimate asjadega on nii, et kui neid ei kasutata selleks ette nähtud eesmärgil, võib kasutusmugavus langeda, kombeka eluiga lüheneda ja/või lapsel külm-palav hakata olukorras, kus seda kõige vähem vaja on.

FREDA EHK IDEAALNE TOA- JA TUDUKOMBE

Magamiseks on beebidel mugavaim kasutada toa- ja tudukombet FREDA. See universaalne kombe sobib tegelikult kõigiks asjatoimetusteks, mis beebil ööpäeva jooksul ette tuleb, kuna see hoiab oma pikkade varrukate ja säärtega lapse küll soojas, kuid samas jätab jalatallad vabaks, et roomata, käputada ja esimesi samme teha.

Kuna lapsed kasvavad kiiremini kui me sageli sooviksime, siis on tudukombel pikad soonikud, mida saab vajadusel täispikkuses välja keerata, et kasutusaega pikendada. Üht kombekat saab vabalt kansa mitu suurusnumbrit järjest. Ning see säästab teatavasti Sulle nii aega ka raha!

Üks mõnus asi on FREDA juures veel – kahepoolne lukk, mis tagab selle, et mähkmevahetust saab teostada välgukiirusel isegi pilkases ööpimeduses. Lisaks on teda lihtne kiiresti ka potile panna ning riietada. Eks ole tore!

FAYA EHK LÜHIKESTE VARRUKATE JA SÄÄRTEGA SUVEKOMBE

Lühikeste varrukate ja säärtega suvekombe FAYA on toa- ja tudukombe FREDA suvine teisik. Ta on sama mõnus, hingav ja keha vastas pehme, kuid natuke avarama lõikega, et tagada selle, et palaval suvepäeval beebil palav ei hakkaks.

Kuna FAYA näeb natuke vähem “tudukas” välja, võib temaga edukalt ka koduseinte vahelt lahkuda ning näidata tervele linnale, millistest ägedatest mustritest te lugu peate. Kui lisada juurde veel sama mustriga suvemüts ning väike sallike, on komplekt täiuslik.

BJORN EHK BEEBIKOMBE TOPELTPUUVILLA KAITSEGA

Kombekas BJORN on puuvillasest kangast voodriga ehk topeltpuuvillane kombe, mis tähendab, et ta on paksem ja soojem kui toa- ja tudukombe. BJORN sobib ideaalselt pealmiseks kihiks näiteks jahedatel suveõhtutel, soojadel kevadpäevadel või ka autosõitudeks. Kellel on kodus või suvilas jahedamad põrandad, võivad BJORNi mõnusalt kasutada ka toas olles.

Nagu teistelgi topeltsuuruses toodetel, on ka BJORNi tagasikeeratavad soonikud, mis kingivad kombekale pikema kandmisaja ning pikalt avanev kahepoolne lukk võimaldab last kiirelt ja lihtsalt riidesse panna. Riietuse soojust saad muide ise reguleerida – pannes kombeka alla lisakihi, on laps soojemalt riides, kasutades ainult kombekat, on ta õhemalt riietatud. Pehme GOTS puuvillase trikotaaži pluss on materjali vastupidavuses ehk teisisõnu, kangas ei lähe topiliseks ja põlvedekohad ei kulu läbi.

MAJOR JA MINOR EHK BEEBIKOMBED, KUS KOHTUVAD MERIINO JA PUUVILL

Beebikombe MAJOR ja beebikombe MINOR on mõlemad GOTS orgaanilisest puuvillast, kuid seest 100% meriinovillase voodriga. Nende ainsaks vaheks on see, et MINORil käib kapuuts trukkidega küljest ära. Tegemist on soojemat sorti kombekatega, mida saab vabalt kasutada iseseisva riideesemena vastu beebi nahka. Kuna meriino imeline kehatemperatuuri reguleeriv toime saab tööle hakata vaid siis, kui see on naha vastas, võimaldades higistamise korral jahutust ja külmatunde korral soojendust, tuleb arvestada asjaoluga, et pannes kombele alla puuvillase bodi ja püksid, ei pääse meriino head omadused täielikult mõjule.

MAJOR ja MINOR kombekad on ideaalsed lapse sõidutamiseks autos sügisest kevadeni. Nii on beebi autos soojas, aga tal pole palav. Kui õues on külm, sobib kombekas ainukese kihina õuekombeka alla. Kevadisel ajal, mil välistemperatuur on juba lapsesõbralikum, võib kombekat kasutada ka pealmise kihina ehk kevadkombena. Sel juhul kasuta alumise kihina meriinovillaseid tooteid, näiteks meie 100% meriinovillast kombekat MJORN või MILTON või meriinobodi ja -pükse.

MJORN JA MILTON EHK KOMBED, MIS KIHILISE RIIETUSE VUNDAMENDIKS

100% meriinovillased, pehmed ja mõnusad on aluskombe MJORN ja paksemast meriinovillast beebikombe MILTON, mis sobivad mõlemad äärmiselt hästi alumiseks kihiks õuerõivastele. Need muudavad lapse riietamise palju lihtsamaks. Lähed õue jalutama, mürama või matkama, käid ujumas, sõidad autoga… pole muud kui paned kombe selga, kevad-, sügis- või talvekombeka peale ja võsuke ongi valmis. Ei mingeid sukapükse, bodisid ega kampsuneid!

Teame, et mõnedel peredel on aluskombe MJORN kasutusel ka tudukombena ning see on väga hea idee. Kui magamistuba on jahedam (mida ta võikski olla!) või laps väga külmakartlik, siis meriinokombekaga tudub pisike kui lambatalleke, eriti hästi ja soojalt. Üks asi MJORNiga siiski on – see ei sobi toas mängimiseks. Eriti halvasti mõjub meriinovillale käputamine, kuna see on õrn materjal, millesse võivad kergesti augud tekkida. Siin tulebki appi meriinokombe MILTON. See on esiteks paksemast meriinovillast ja tal on just täpselt selliseks käputamismaratoniks õmmeldud strateegilistesse kohtades ehk põlvedele ja küünarnukkidel puuvillased polsterdused. Aluskombena sobib MILTON siis, kui õues on tõesti väga krõbedad külmakraadid.

LÜHIKOKKUVÕTE:

  • FREDA – ühekordsest puuvillast kombekas tudumiseks ja toimetamiseks.
  • FAYA – ühekordsest puuvillast suvekombekas tudumiseks ja toimetamiseks.
  • BJORN – kahekordne puuvillane kombekas pealmiseks kihiks või autosõiduks.
  • MAJOR ja MINOR – meriinovillase voodriga kombekas ainukeseks kihiks autosõiduks või alumiseks kihiks õue.
  • MJORN ja MILTON – 100% meriinovillane kombekas alumiseks kihiks.

Nii, armas sõber! Ma loodan, et see ülevaade oli nii lihtne, selge ja arusaadav kui lubatud sai. Püüdsin tuua välja Bredeni kõikide erinevate kombekate omadused ning anda ideid, kuidas neid kõige tõhusamalt oleks võimalik kasutada. Oleme igale viimsele kui mudelile teinud teinud pikad ja hästitöötavad lukud ning tagasikeeratavad soonikud, et lapsel oleks mugav kanda ja vanematel poleks vaja muretseda!

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid meile alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime Sulle ise kasulikku infot jagada ning põnevaid pakkumisi ja kingitusi teha.

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.