Bredeni UV-riided

MILLEKS MEILE UV-KAITSEGA RIIDED?

Bredeni tootevalik pakub igal hooajal laste tervise hoidmiseks hädavajalikke tooteid ja suveperioodil on nendeks UV-kaitsega riided. Kuidas meie UV-riided aga teistest samalaadsetest erinevad ja miks on just Bredeni omad erilised? Selgitan kohe lähemalt.

Me kõik teame, et laste õrna nahka tuleb päikese eest kaitsta. Üheks meie hinnangul olulisimaks nõuandeks on intensiivseima kiirguse perioodil lapsega üldse mitte õues olla (kella 11st hommikul kuni 14ni pärastlõunal). Kuna alati seda reeglit aga järgida ei saa, ongi teiseks levinud meetmeks kreemitada laps pealaest jalatallani päikesekaitsekreemiga kokku.

Kui oled aga vähemalt korra elus üht meetripikkust maailmaavastajat üleni kokku mökerdama pidanud, siis tead suurepäraselt, milline katsumus see mõlemale osapoolele on. Esiteks kreem kleepub ja määrib, teiseks ei püsi laps paigal ja kolmandaks kulub kaitsev kiht nii ruttu maha, et Sa ei saagi mahti rannas muud teha, kui päeva otsa kulli mängida, kreemipotsik kurjakuulutavalt pea kohale tõstetud! Kõlab tuttavalt? Yes, ma’am!

Tervitused Bredeni graafilise disaini võlurilt, kes ülalkirjeldatud olukorra kollide keelde tõlkis:

Väikese kolli rannapäev!

KREEMITAMISE ASEMEL SOBIVAD UV-KAITSEGA RIIDED!

Tavaline puuvill ei peata päikesekiirgust täies ulatuses, muutub märjaks saades külmaks ning kuivamine võtab omakorda liiga kaua aega. Puuvillase kanga suurimad vaenlased on soolane merevesi ja päikesekiired, mis rabestavad ja pleegitavad kangast nii mis jaksavad, muutes selle ruttu kasutuskõlbmatuks ja tuhmiks. Siin peab olema ju mingi parem lahendus?

Ongi! Need on UV-kaitsega riided, mis kaitsevad last maksimaalsel määral ka kohtadest, mis pole kreemitatud. Hüvasti kõrbenud turjad, seljad ja rinnaesised. Lisaks peavad UV-kaitsega rannariided vastu pidevale vees hullamisele, kuna kuivavad kiiresti, on seljas üli mugavad ning annavad lapsele piiramatu liikumisvabaduse.

MIKS VALIDA JUST BREDENI UV-RIIDED?

Oma kolme lapse kasvatamisel olen proovinud kõikvõimalikke variante – kasutanud päikesekreemi, riietanud lapsed nii puuvillastesse kui ka tavalistesse rannariietesse… Ent saades teada, palju keemiat on harilike rannariiete kangastes, ehmusin sootuks! Kaasasin uurimistöösse terve Bredeni meeskonna ja saime teada šokeeriva asjaolu, et meile teadaolevalt ei paku mitte keegi ei Eestis, Soomes, Skandinaavias ega terves Euroopas rannariideid, mis oleks disainitud ja valmistatud Öko-Tex sertifikaadiga polüamiidi ja elaastani koostisega kangast, mille UV-kaitse on saavutatud ilma kemikaalideta!

Enamjaolt on ujumisriided tehtud polüamiidist. Selle keerulise nimetuse taga peitub palju häid omadusi, aga ka üsna mitu probleemi. Suurimaks murekohaks on asjaolu, et polüamiidkanga tootmisel on lubatud kasutada odavat materjali, mis UV-kaitse saavutamiseks vajab spetsiaalse keemilise lahusega töötlemist, mis hiljem päikesepaiste toimel kuumenedes hakkab lapse õrna ja higistava naha vastas kemikaale eraldama. Need omakorda jõuavad lapse naha kaudu otse vereringesse! Õudne mõeldagi!

Nüüd jõuamegi KÕIGE olulisema asjaolu juurde, mis Bredeni UV-kaitsega riided kõigist teistest omasugustest peajagu kõrgemale tõstab. Neid pole üheski ohtlikus lahuses leotatud, kuna erineva kudumisprotsessi tõttu puudub vajadus säärase töötluse järele. Kuna selline tehnoloogia on aga kallim, võtab palju aega, vajab spetsiaalseid masinaid ja tagab selle, et riided oleks lapsele ohutud, kujundabki see Bredeni UV-riiete tibake krõbedama hinnaklassi. Seejuures saad Sa aga kindlustunde, et Su laps on maksimaalselt ja 100% kemikaalivabalt kaitstud!

KUUS MUDELIT EHK KÕIGILE MIDAGI

Riiete disainimisel pöörame eriti suurt tähelepanu mugavusele, praktilisusele ning erinevas vanuses laste vajadustele. Kahepoolne lukk, kangaga kaetud lukupealne, välise ja sisemise kanga vahelised liivaväljutuskohad, pehme materjal, soolale ja klooriveele vastupidav kangas ning ilus lõige muudavad Bredeni UV-riided parimaks kaaslaseks. Kvaliteetne UPF 50+ faktoriga polüamiidkangas kuivab ruttu, istub hästi, on ühtaegu mugav, silmale kena vaadata ning lapse tervisele ohutu. Bredeni UV-riided jagunevad kuueks eri mudeliks:

Rannamüts UKU on parim investeering, mida saad oma lapse heaks teha. See kloorile ja soolale vastupidavast kangast rannamüts sarnaneb oma lõikelt suvemütsile SVENU, kuna on pikendatud kaelaosaga katmaks lapse kukalt, kaela ning turja. Sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega kangas peatab 98% UV-kiirtest. UKU sobib nii suuremate lastele kui ka beebidele, kuna on paeltega lõua alt kinniseotav.

UV-kaitsega riided - rannamüts UKU


Rannakombekas UMA liibub mugavalt ümber lapse keha, olles ühtaegu ülimugav ja samal ajal ka praktiline. Pealmise ja sisemise kangakihi vahel on liivaväljutuskohad, mis aitavad tagada selle, et ükski lõksu jäänud liivatera hiljem last häirima ei hakka. Eriti hästi sobib UMA lõige beebidele, kuna sellest on väga keeruline ennast välja vingerdada. Ja me teame ju kõik, kui osavad on beebid igasugustest riietest välja vingerdamises…

UV-kaitsega riided - rannakombe UMA

Pikkade varrukatega rannapluus URIAN sarnaneb eelpool mainitud särgile URBAN, kuid on täiustatud pikkade varrukatega, mis lisab mugavusele ja vabadusele lisakaitset kaetud käsivarte näol. Pikendatud seljaosa tagab selle, et ka suurimas mängutuhinas ei pääseks kurjad päikesekiired lapse õrnale nahale ligi. URIAN sobib samuti nii tüdrukutele kui poistele ja on sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega.

UV-rannapluus URIAN

Muide, kas teadsid, et investeerides korralikesse UV-riietesse, aitad päästa lisaks oma lapsele ka pisut maailma? Lugu nimelt selles, et peamiseks korallrahude hävimise põhjuseks pole mitte kliima soojenemine, vaid päikesekaitsekreemides sisalduvad kemikaalid. Uuringute kohaselt on asi lausa nii hull, et Hawaii valitsus on vastu võtnud seaduse, millega keelustatakse 2021. aastal sääraste kemikaalidest tulvil kreemide kasutus ja müük. Kuna laste paljastele säärtele ja põskedele on aga endiselt vaja kreemi panna, siis tasub tähelepanulikult lugeda päikesekaitsekreemide koostist ning otsida märksõnu nagu looduslik, vegan, keskkonnasõbralik… Ühe sellise eriti hea ning loodussõbraliku eksemplari NAÏFilt paneme esimesele 100le UV-riiete tellijale ka paki sisse kaasa!

Loodan väga, et Sulle meeldivad meie UV-kaitsega riided. Võime sulle, käsi südamel, lubada, et need võimaldavad Su lastel muretult mängida, ujuda, hullata ja avastada ning Sinul rahuliku südamega neid eemalt jälgida. Kas pole tore, kui laste tundlik nahk on ideaalselt kaitstud ja kuumad suvepäevad oodatud, mitte kardetud?

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid meile alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime Sulle ise kasulikku infot jagada ning põnevaid pakkumisi ja kingitusi teha.

Mõnusat ja ohutut päikese nautimist!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.