MILLEKS MEILE UV-RIIDED?

Meie tootevalikusse on lisandunud midagi väga olulist: laste UV-kaitsega rannariided. Kuidas need aga teistest samalaadsetest erinevad ning mis just Bredeni omad eriliseks teeb? Selgitan kohe lähemalt.

Teame ju kõik, et laste õrna nahka tuleb päikese eest kaitsta, ning teame ka seda, et ainus võimalus seda teha on kas püsida toas või kreemitada laps pealaest jalatallani päikesekaitsekreemiga kokku. Ent kes meist ikka seda niigi üürikest Eestimaa suve siseruumides veeta tahab – seega, kreemitame! Kui oled aga korra elus üht meetripikkust maailmaavastajat kreemitama pidanud, siis tead, kui tüütu tegevus see mõlemale osapoolele on. Esiteks see kleepub ja teiseks ei püsi laps paigal ning kolmandaks kulub see nii kiiresti maha, et Sa ei tee rannas muud kui mängid kogu päeva, kreemipotsik käes, kulli.

KREEMITAMISE ASEMEL SOBIVAD RIIDED SELGA!

Tegelikult leidub ka tõhusam viis, kuidas oma last suvel kaitsta: õige riietus. Rannas või koduhoovis ilma nautides on oluline, et riided oleksid UV-kaitsega, sest päikesepõletuse võib saada ka läbi kanga. Lisaks peaks riided vastu pidama pidevalt märjaks saamisele, kiiresti kuivama, olema seljas mugavad ning andma lapsele piiramatu liikumisvabaduse.

Tavaline puuvill ei ole ranna- ja päikesekaitse riietuseks hea valik. Kui puuvill saab märjaks, siis muutub ta külmaks. Lisaks võtab puuvilla kuivamine aega ning soolane merevesi ja päikesekiired rabestavad kangast, muutes selle ruttu kasutuskõlbmatuks. Tavaline puuvill laseb ka enamuse päikesekiirgust läbi, mistõttu ta tegelikult last ju ei kaitse.

MIKS VALIDA JUST BREDENI UV-RIIDED?

Enamjaolt on laste ujumisriided tehtud polüamiidist. Sel kangal on palju häid omadusi, aga ka mitu kvaliteeditaset ja lubatud on kasutada ka materjali, mis on odav ja millel on väiksed poorid sees. Nende täitmiseks kastetakse riided spetsiaalsesse lahusesse ja nii saavutataksegi kanga UV-kaitse.

Selles kõiges polekski võib-olla midagi nii hullu, kui tegu poleks kangaga, mida päike lapse õrna ja higistava naha vastas pidevalt kõrvetab. Sest mis sellise kangaga kuumutamisel juhtub? Kemikaalid eralduvad läbi kanga lapse naha sisse ja sealt liiguvad need otse vereringesse.

Bredeni riided on tehtud samuti polüamiidist, kuid kanga kudumisprotsess on erinev. Meie kasutatavas materjalis pole poore ja UV-kaitse on kangas endas olemas, mistõttu puudub kemikaalide järgi vajadus. See tehnika on küll kallim, sest võtab palju aega ja vajab spetsiaalseid masinaid, kuid tagab selle, et kõik Bredeni riided on lapsele ohutud.

Ja kui jutt juba ohutuse peale läks, siis nii üllatav kui see ka pole, aga UV-riided aitavad lisaks lapse nahale ka loodust kaitsta. Nimelt on korallrahude hävimise peamine põhjus mitte kliima soojenemine, vaid päikesekaitsekreemides sisalduvad kemikaalid – ja uuringute kohaselt sisaldavad neid enamik kaitskreeme. Asi on lausa nii hull, et Hawaii valitsus on vastu võtnud seaduse, millega keelustatakse aastal 2021 nii selliste kreemide kasutus kui müük. Seega – investeerides korralikesse UV-kaitsega riietesse, ei päästa sa mitte ainult oma kallist last, vaid pisut ka maailma.

VIIS MUDELIT EHK KÕIGILE MIDAGI

Riiete disainimisel pöörasime suurt tähelepanu mugavusele ja õmblustele. Kahepoolne lukk, kangaga kaetud lukupealne, pehme materjal, soola- ja klooriveele vastupidav kangas ning ilus lõige muudavad Bredeni UV-kaitsega riided lihtsalt ideaalseks! 🙂

Kvaliteetne polüamiid on UV-kiirte kaitsega, UPF 50+ faktoriga, kuivab ruttu, istub hästi seljas, on mugav ja ilus ning lapse nahale ohutu – kanga värvimisel ei ole kasutatud ühtki kemikaali.

UV-kaitsega riideid on 5 mudelit:

1. Suvemüts UKU – müts UKU on parim investeering, mida saad oma lapsele teha. See kloorile ja soolaveele vastupidav müts on hitt-toode kõikjal, kus paistab päike. Sertifitseeritud UPF 50+ kaitse peatab 98% UV-kiirtest!


2. Rannakombekas UMA – imearmas rannariietus UMA liibub mugavalt ümber lapse keha, olles seljas ülimugav ja samal ajal ka väga praktiline.


3. Suvesärk URBAN – see ÖKO-TEX polüamiid pakub lapsele ideaalset mugavust ja vabadust, kuid on samal ajal ka praktilise disainiga. URBAN sobib nii tüdrukutele kui poistele ja on sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega.


4. Tüdrukute suvepüksid ULA – mugavus ja ilu nii vees kui maismaal! UV-kaitsega rannapüksid ULA on kiiresti kuivavast materjalist ja sisseõmmeldud paelad võimaldavad pihasuurust hõlpsalt reguleerida.


5. Poiste suvepüksid UGO – meie UV-kaitsega kerged, hingavad ja mugavad rannapüksid UGO on ideaalsed poistele, kes eelistavad pigem hästi istuvaid kui lohvakaid ujumispükse.

Loodan, et Sulle meeldib meie UV-kaitsega riiete kollektsioon, mis lubab lastel rõõmsalt vabadust nautida, mängida, ujuda, hullata ja avastada ning vanematel rahuliku südamega neid vaadata. Laste tundlik nahk on ideaalselt kaitstud ja kuumad suvepäevad oodatud, mitte kardetud!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.