0Parim aeg meriinopesu kandmiseks on siis, kui õues olles enam ühest kihist ei piisa - kui selga lähevad kombekas ja jope. Meriinopesu esimese kihina kevad/sügis ja talve õueriiete all on parim valik. Loe sellest postitusest miks kanda meriinopesu esimese kihina ja millal mitte meriinopesu kanda ning mis on see suurepärane abimees nii toas, õues kui ka haiguse ajal.


KAS MERIINOPESU PEAB JUST ESIMENE KIHT OLEMA?

Kui tahta oma meriinopesust parimad omadused kätte saada, siis jah. Esimese kihina kandes reguleerib meriino kehatemperatuuri ja imab vajadusel liigse niiskuse endasse. Teise kihina, näiteks puuvillase pluusi peal, ei saa ta oma supervõimeid kasutada.

Puuvill imab niiskuse küll endasse, kui laps peaks hakkama higistama, kuid ei juhi seda kehast eemale. Niiske riie vastu nahka läheb külmaks ja lapsel hakkab külm.

Kui laps käib lasteaias on natuke keerulisem seda kindlustada, et meriino oleks just esimene kiht, kui ta õue läheb. Meil on juhtunud lasteaiaaegade alguses isegi nii, et lisaks t-särgile oli ta selga pannud ka kapis varupluusina oleva pikavarrukaga pluusi ja kuna kapp tuleb ikka õue minnes riietest tühjaks teha, siis kolmandaks kihiks enne dressipluusi oli selga pandud ka meriinopluus. Juhtub ikka.Kindlasti ei piisa lapsele ühest korrast ütlemisest, et ära siis unusta toasärki enne õueminekut seljast ära võtta. Kui laps käib sõimerühmas, kus õpetajad neid nii ehk naa riietavad, siis tuleks kindlasti õpetajat informeerida. Ka suuremate laste puhul, kes endid ise riietavad, võiks paluda õpetajal lapsele meenutada, et toariided enne ära ja siis õueriided peale.


LOE VEEL: 5 PÕHJUST, MIKS MERIINOVILL ON KÜLMAL AJAL PARIM


MILLAL MITTE MERIINOT KANDA?

Olgugi, et meriinol on väga palju suurepäraseid ja tervist hoidvaid omadusi, on tal siiski ka üks villa nõrkuseid. Nagu iga teine villa tüüp, ei ole ka meriinovill väga vastupidav hõõrdumisele. Teate ju küll kui kiiresti võivad vanaema kootud villastele sokkidele augud sisse kuluda, kui nendega toas ringi sahistada. Ehk siis aktiivsed mängud põrandal käputades ei ole parim viis oma meriinole pikka eluiga pakkuda.

LISASOOJA ANNAB MERIINOVEST


Kui ilmad lähevad külmemaks ja tundub, et õueriiete alla oleks vaja veel ühte lisakihti on väga heaks lahenduseks meriinovest. Meriinovest meriinopluusi all või peal annab lisasooja rindkerele, kuid jätab käed vabaks ja lapsel on oluliselt mugavam õues tegutseda.

Lisaks suurepärasele abimehele õues on meriinovest meie peres asendamatu ka haiguse ajal. Täpsemalt saad lugeda meriinovesti kohta sellest postitusest: MERIINOVEST – ABILINE TOAS, ÕUES JA HAIGUSE AJAL.KUIDAS MERIINOT HOOLDADA?

Meriinopesu ja ka mütsid-sallid ei vaja tihedat pesu. Lanoliin, mida vill sisaldab, muudab villa antibakteriaalseks. Ehk kui laps higistab või on seda mõnda aega kandnud, ka haiguse ajal, piisab vaid tuulduma panemisest. Ideaalne oleks, kui seda saaks teha värskes õhus. Pesemist vajab meriino vaid siis, kui sellel on otsene plekk. Ka sellisel juhul ei ole vaja kogu pesu ära pesta vaid võib kergelt pleki kohta pesuvahendiga hõõruda ja ära loputada.

Soovi korral võib meriinot ka masinas pesta, kuid sellisel juhul kasutada kindlasti spetsiaalset villapesu programmi. Oluline on just tsentrifuugimine, sest nagu ennist sai öeldud, siis meriino ei ole väga vastupidav hõõrdumisele. Villapesuprogrammide puhul on kuivatusprotsessi pöörded madalamad ja kestavad lühemat aega.
KOKKUVÕTE

Ma tean suurepäraselt, kui suurt mõtteainest pakub lapse riietamine. Eriti siis, kui ise lapsega päeva koos ei veeda ja kraevahelt sooja kontrollida ei saa ehk kui laps käib lasteaias. Lapse õigesti riietamise puhul on kihtide kõrval samavõrd oluline see, milliseid materjale mitmenda kihina kasutada. Külmal ajal on parim valik materjal, mis reguleerib kehatemperatuuri, suudab imada niiskust ja selle kehast eemale transportida. Ja neid kolme tähtsat rolli täidavad just meriinovillased tooted.


Hoidke oma tibud soojas!

Merle

Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata