MILLAL JA KUIDAS MERIINOPESU KANDA?

Parim aeg meriinopesu kandmiseks on siis, kui õues olles enam ühest kihist ei piisa ja appi tuleb võtta teisi kihi meriinoriided, kombekad ning joped. Üks on kindel, meriinopesu esimese kihina on kevadel, sügisel ja talvel parim valik. Siit postitusest leiad juhendid, millal ja kuidas meriinopesu ise kanda ja lastele selga valida, millised tooted mida teevad, miks eelistada meriinot esimese kihina vastu nahka ning kuidas meriinovillaste asjade eest õigesti hoolitseda.

3 minuti lugemine

MIKS PEAB MERIINOPESU VASTU NAHKA OLEMA?

BEEBI

meriinopesu
Meriinovillane tuukrimüts LOTTE, meriinobodi MEGAN, meriinopüksid MATE

Igale beebiemmele või –issile on tuttav olukord, mil võtad vankrist äsja ärganud lapse ja teda lahti riietama hakates avastad, et selg või kõht on läbimärjad (eriti pärast pikemat lõunaund, kus mähkme võimekus on proovile pandud). Kui lapsel on seljas esimese kihina puuvillane bodi või kombekas, siis on see kindlasti muutunud niiskeks ja külmaks ning samamoodi ka lapse nahk. Just seepärast tasub esimese kihina naha vastas eelistada meriinot, kuna ainult sel moel reguleerib meriino kehatemperatuuri ja juhib niiskuse kehapinnalt eemale. Teise kihina (näiteks puuvillase bodi või pluusi peal) ei saa meriino oma supervõimeid kasutada. Kuna meriinovilla eripäraks on lisaks niiskuse imamisele ka selle nö transportimine materjali välimistesse kihtidesse, jätab ta nahale kuiva ja sooja tunde isegi mähkmelekke korral. 

LASTEAIALAPS

meriinopesu
Meriinopluus LOVISA, meriinopüksid LUDDE

Lasteaialapse puhul on natuke keerulisem kindlustada, et just meriino talle õueminekul esimese kihina selga pannakse. Meil on juhtunud ammustel aegadel isegi nii, et lisaks t-särgile on laps ise selga ajanud ka pikkade varrukatega pluusi, kolmandaks kihiks meriinopluusi ja kõige peale dressipluusi, sest kapp on ju vaja tühjaks teha. Kui laps käib aga sõimerühmas, kus õpetajad neid ise riietavad, tuleks kindlasti õpetajat meriinopesu vajalikkusest informeerida. Ka suuremate laste puhul, kes iseennast riietavad, võiks paluda õpetajal lapsele meenutada, et toariided tuleb esmalt ära võtta ja alles siis õueriided selga panna. Täpsemalt saad meriinovilla suurepärasest omadustest lugeda spetsiaalselt meriinovillale pühendatud blogipostitusest.

SINA ISE

Täiskasvanute meriinopesu: REMY, ROLF, DAISY, DANA

LISASOOJA ANNAVAD MERIINOVEST JA -SOKID

Mida külmemaks ilmad lähevad, seda enam tundub, et õueriiete alla oleks vaja veel üht lisakihti. Appi tõõtab meriinovest, mis annab meriinopluusi all lisasooja rindkerele, kuid jätab käed vabaks. Kui ei teki ebameeldivat “kubujussi” tunnet, on lapsel on oluliselt mugavam õues tegutseda. Lisaks suurepärasele abimehele õues on meriinovest meie peres asendamatu ka haiguse ajal. Täpsemalt saad lugeda meriinovesti kohta spetsiaalselt meriinovestile pühendatud postitusest.

Imetabased on ka Bredeni meriinovillased sokid. Neid on nii lastele kui ka täiskasvanutele, nende õhuke kude tagab selle, et sokid ei tundu saapa sees ebamugavad. Lisaks on meriinosokkide äär tänu elastaanile väga vastupidav ega veni välja. 

KUIDAS MERIINOPESU HOOLDADA?

paksem meriino, paks meriino, õhukese ja paksu meriino erinevus, milton

Kuidas teha nii, et Sinu meriinopesu ei muutuks selliseks nagu juuresoleval pildil? Olgugi, et meriinol on väga palju suurepäraseid ja tervist hoidvaid omadusi, on tal siiski ka üks nõrkus. Nagu iga teine villatüüp, pole ka meriinovill hõõrdumisele kuigi vastupidav. Teate küll ju, kui kiiresti vanaema kootud villastele sokkidele augud kanna sisse kuluvad, kui nendega väsimatult mööda põrandat sahistada. Teisisõnu, aktiivsed mängud põrandal käputades pole parim viis oma meriinole pikka eluiga pakkuda. Küll aga on Bredeni disainerid selle probleemi põhjalikult läbi mõelnud, mistõttu kutsuti ellu paksemast meriinost beebikombe MILTON, millel on põlvedel ja käsivartel puuvillased tugevdused.

Teine oluline asi meriinovilla puhul on pesemine. Õigemini see, kui vähe need pesu vajavad. See on ju hea uudis, eks? Harv pesemisvajadus on meriinol aine tõttu, millel nimeks lanoliin, mis muudab villa antibakteriaalseks. Teisisõnu, kui laps higistab või on oma riideeset juba mõnda aega kandnud, piisab vaid tuulduma panemisest. Ideaalne oleks, kui seda saaks teha värskes õhus. Pesemist vajab meriino vaid siis, kui sellel on otsene plekk ja ka sellisel juhul ei ole vaja kogu pesu ära pesta vaid võib kergelt pleki kohta pesuvahendiga hõõruda ja seejärel loputada. Soovi korral võib meriinot ka masinas pesta, kuid sellisel juhul kasutada kindlasti spetsiaalset villapesu programmi ning võimalikult madalaid tsentrifuugi pöördeid. Kui meriinovill, olgu siis õhuke või paks, saab pesumasina trumlis väga palju vatti, kaotab ta oma õhulisuse ning muutub vilditaoliseks. Ja sellist meriinot enam päästa ei anna. Loe selle kohta lähemalt Bredeni e-poes olevalt hooldusjuhendite lehelt.

KOKKUVÕTE

Ma tean suurepäraselt, kui ohtrat (ning tihtipeale segadusse ajavat) mõtteainet pakub lapse riietamine. Eriti siis, kui Sa ise lapsega tervet päeva koos ei veeda ega saa seetõttu kontrollida, kui palju külma talle krae ja mütsiserva vahelt sisse poeb. Lapse õigesti riietamise puhul on eri kihtide materjali kõrval samavõrd oluline nende järjekord. Külmal ajal on parim valik meriinovill, mis reguleerib kehatemperatuuri ja juhib niiskuse kehapinnalt eemale.

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Hoiame oma tibud soojas!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.