0

Iga vanem tahab olla kindel, et tema lapsel on õues mängides turvaline ja soe. Ja ilmselt ei ole kellelegi enam uudis see, et külmal ajal on kihiline riietamine ja õige materjali valik selle juures kõige tähtsam. Täpselt sama kehtib ka mütside puhul - toimiv ja soe müts on kokku pandud kihtide abil.

Siit postitusest saad vastuse küsimusele, miks on külmal ajal sooja hoidva mütsi tähtsaim osa just vooder ja miks on meriinovill selleks parim valik.

MIS ON ESIMESE KIHI ÜLESANNE?

Esimese kihi ehk kohe vastu nahka oleva materjali ülesanne on hakkama saada kõigega, mis keha talle ette annab - olgu selleks siis külm, soe või lausa niiskus. See kõik seab esimesele kihile väga suured ootused.

Esimene kiht peab oskama:

  • -aidata luua ja hoida sooja

  • -reguleerida kehatemperatuuri

  • -imada vajadusel niiskust, jättes nahale kuiva tunde

Kui esimene kiht kõike ülalnimetatut oskab, võid olla kindel, et lapsel on soe ja turvaline.


PUUVILL VS MERIINOVILL

Puuvill on mugavuse poolest küll tänuväärne materjal, kuid kahjuks ei ole ta kõige nutikam. Puuvill ei oska hoida sooja ja imada niiskust nii, et tema kandjal oleks soe ja mõnus. Seetõttu ei sobi puuvill külmal ajal esimeseks kihiks ega ka mütsi voodriks.

Mütsi voodri ülesandeks on hoida sooja ja imada niiskust.  Selleks, et  müts seda teha saaks, on väga oluline, et tema esimene kiht oleks materjalist, mis seda ka teha oskab - ehk meriinovillast.

Tänu meriinovilla kiu erilisele ülesehitusele on temas palju õhumolekule, mis loovad nö õhubarjääri. See õhubarjäär ei lase kehasooja välja ja õuekülma sisse. Lisaks suudab meriino imada väga suurtes kogustes niiskust ilma, et ta muutuks vastu nahka märjaks. Ja mis on kõige tähtsam, meriino suudab temperatuuri reguleerida ka siis  kui ta on niiske.

Bredeni suurimaks sooviks on pakkuda toimivaid mütse ja ma ütlen ausalt, et ei ole midagi geniaalsemat, kui looduse enda poolt välja töötatud nutikas materjal, meriinovill!

PUUVILL PEAL JA MERIINOVILL ALL

See, et puuvill ei ole piisavalt nutikas, et sobida külmal ajal esimeseks kihiks, ei tähenda, et ta üldse kandmiseks ei sobiks. Mütside puhul toimib puuvill pealmise kihina väga hästi. Ta on veniv ja kohandub mugavalt pea kuju järgi, just nagu meriinogi. Lisaks on tal tihedam kude kui meriinovillal, mis tähendab, et puuvill toimib suurepäraselt ka kerge tuuletõkkena.

Olen kuulnud, et meriinovoodriga müts tundub osadele vanematele esmakordselt katsudes liiga õhuke, osadele jällegi paks. Mütsi puhul ei ole tegelikult sedavõrd oluline mitte materjali paksus, vaid materjali omadused. Igal materjalil on oma aeg ja koht. Meriinovill esimese kihina ja puuvill pealmise kihina on mütsi puhul ideaalne lahendus ja nii sügisest kevadeni.

KAUA MERIINOVILLASE VOODRIGA MÜTSI KANDA SAAB?

Meriinovillase voodriga mütsi kandmisaeg kestab sisuliselt sügisest kevadeni. Ehk esimeste sügiskülmade tulekust esimeste kevadsoojade tulekuni. See teebki meriinovilla eriti tänuväärseks materjaliks. Põhjamaade kliimas on tema kandmisaeg väga pikk.

Meriinovillase voodriga mütsi soovituslik kandmistemperatuur on -7 kuni +5°C. Olenevalt lapsest saab mütsi kanda ka kõrgema ja madalama temperatuuriga. Eriti sobilik on meriinovillane vooder just kergesti higistavatele lastele. Nemad ei vaja ka madalamate külmakraadidega paksemat mütsi.

KOKKUVÕTTEKS

Meriinovill ja puuvill on mütside ja sallide maailma ideaalne paar. Seda aga ainult siis, kui meriinovill on esimene ja puuvill teine kiht. Ainult nii saavad nad oma parimaid omadusi eesmärgipäraselt kasutada ja olla lapsele mängumaailmas vingeimaks kaaslaseks! Meriinovillast vooder reguleerib temperatuuri, hoiab sooja ja imab vajadusel niiskust. Veniv puuvill on meriinole toeks ja mugavaks kaaslaseks. Lisaks kaitseb tihedama koega puuvill meriinot ja lapse pead ootamatute tuuleiilide eest.

Külmal hooajal on peaasi pea soojas hoida. Ja kuna nüüd tead sa kindlalt, milline on targalt kokku pandud külma aja müts, ei pea sa pea pärast enam muretsema. :) Ja kui Sul kodus veel meriinovoodriga mütsi ei ole, siis tule ja vali oma lemmik SIIT.


Hoidke end soojas!

Merle
Breden Kids asutaja ja kolme lapse ema


Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata