MIKS JUST BREDENI UV-RIIDED?

Oleme väga uhked, et meie tootevalikus on niivõrd olulised riided nagu laste UV-kaitsega rannariided. Kuidas need erinevad teistest samalaadsetest ja miks Bredeni UV-riided on unikaalsed terves Euroopas, võib-olla koguni maailmas? Selgitan lähemalt.

Seda, et lapsi ja nende õrna nahka tuleb liigse päikesekiirguse eest kaitsta, on tõenäoliselt igaüks kuulnud. Kõige lihtsam ja meie hinnangul ka olulisem on lapsega õues viibida aegadel, mil päike ei kõrveta. Ehk hommikuti enne kella 11 ja pärastlõunal alates kella 14’st. Need kolm tundi, mis sinna vahele jäävad, on tavaliselt kõige intensiivsemad ja siis on soovituslik viibida siseruumides või vähemasti varjus.

Päikesekreem on klassikaline vahend, mida naha kaitsmisel kasutatakse, kuid pahatihti on see tüütu nii vanematele kui lastele, kes soovivad mürada, maailma avastada, vette ja veest välja joosta ning liivas mängida. Neil pole vähimatki soovi iga natukese aja tagant paigal seista ja lasta endale kreemi peale määrida. Lisaks kulub kreem kiiresti maha, kleepub ja võtab liiva külge, ei lase nahal hingata ja sulgeb poorid. Paljud kreemid on ka keemiat täis, mistõttu on need kahjulikud nii keskkonnale kui nahale ja põhjustada koguni nahavähki.

MITTE ÜKSKI LAPS EI PEAKS KOGEMA PÄIKESEPÕLETUST

Bredeni UV-riided pakuvad täielikku kaitset UV-kiirguse eest

Me oleme veendunud, et mitte ükski laps ei peaks kogema päikesepõletust ega muid ülalmainitud ebamugavusi. Tunduvalt tõhusam ja lihtsam viis kõige selle vältimiseks on kasutada õiget riietust. Rannas või koduhoovis suveilma nautides on oluline, et riided oleksid UV-kiirguse vastase kaitsega, kuna muidu võivad lapsed saada päikesepõletuse isegi läbi tavalise kanga. Lisaks peaks riided vastu pidama pidevalt märjaks saamisele (kas läbi higistamise või pideva vees käimise), kuivama kiiresti, olema seljas mugavad ning andma lapsele piiramatu liikumisvabaduse.

AINULAADSED UV-RIIDED

Bredeni UV-riided on ilusad, praktilised ja ohutud

Oma kolme lapse sirgumisega olen teinud läbi kõik eelnenud sammud – kasutanud päikesekreemi, riietanud lapsed nii puuvillastesse kui ka tavalistesse rannariietesse. Saades teada, palju keemiat on rannariiete kangastes, hakkasin otsima keemiavabasid UV-riideid. Kaasasin terve Bredeni meeskonna ja tulemus oli hämmastav – meile teadaolevalt ei paku mitte keegi ei Eestis, Soomes, Skandinaavias ega terves Euroopas rannariideid, mis oleks disainitud ja valmistatud Öko-Tex sertifikaadiga polüamiidi ja elaastani koostisega kangast, mille UV kaitse on saavutatud ilma kemikaalideta. Hakkasime selle fakti tagamaid uurima ja võtsime vastu otsuse, et kuigi keemiavabade kangaste tegemine on palju kallim kui keemiliste, siis on meie laste tervis ja heaolu seda investeeringut väärt. Kogu protsess jõudis selleni, et Breden sai valmis oma esimesed UV-kaitsega laste rannariided.

ERINEVUS ON LIHTNE: KEEMIAVANNI KASTMINE VÕI MITTE?

Bredeni UV-riided on 100% keemiavabad

Las ma selgitan UV-kaitsega riiete loomisprotsessi lähemalt, et saaksid paremini erinevusest aru. Enamjaolt on laste ujumisriided tehtud polüamiidist. Sel kangal on mitu head omadust, teiste seas ei lähe see märjaks ja seda on kerge puhastada. Kangal on aga mitu erinevat kvaliteeditaset ja avastasin, et tihti kasutatakse materjali, mis on odav ja millel on väikesed poorid sees. Riided kastetakse keemiavanni, keemiline vedelik täidab need poorid ja nii tekib ka UV-kaitse.

Selles kõiges polekski midagi nii katastroofilist, aga kui hakata mõtlema, mis juhtub keemiasse kastetud kangaga päikesekiirte käes ja lapse higistava naha vastas, siis on tulemus väga halb. Keemia hakkab eralduma ja seda lapse naha sisse, kust edasi see imbub vereringesse. Lühidalt öeldes mürgitame omaenda lapsi.

Bredeni UV-riided on tehtud samuti polüamiidist, kuid kanga kudumisprotsess on erinev. Seetõttu pole materjalis poore ja juba valmides on UV-kaitse olemas, tänu millele ei pea kangast keemiasse kastma. See tehnika on kallis, sest võtab palju rohkem aega, panustamist ja vajab spetsiaalseid masinaid. Samas on niimoodi valminud rannariided keemiavabad ega ole lapsele ohtlikud, kaitstes neid päikese eest turvalisel viisil.

UV-RIIDED: KUUS MUDELIT EHK KÕIGILE MIDAGI

Riiete disainimisel pöörame suurt tähelepanu mugavusele ja õmblustele. Ujumisriided on tavaliselt mugavalt ümber keha, mistõttu ei tohi ükski õmbluse või lukukoht kõdistada, “näpistada” või hõõruda. Kahepoolne lukk, kangaga kaetud lukupealne, pehme materjal, soola- ja klooriveele vastupidev kangas ning ilus lõige muudavad Bredeni UV-kaitsega riided …. ideaalseks!

Kvaliteetne polüamiid on UV-kiirte kaitsega, UPF 50+ faktoriga, kuivab ruttu, istub hästi seljas, on mugav ja ilus. Kangaste värvimisel ei ole kasutatud keemilist värvi, just nagu ei ole kangas ise keemiline.

UV-kaitsega riideid on 6 mudelit:

Rannamüts UKU on parim investeering, mida saad oma lapse heaks teha. See kloorile ja soolale vastupidavast kangast rannamüts sarnaneb oma lõikelt suvemütsile SVENU, kuna on pikendatud kaelaosaga katmaks lapse kukalt, kaela ning turja. Sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega kangas peatab 98% UV-kiirtest. UKU sobib nii suuremate lastele kui ka beebidele, kuna on paeltega lõua alt kinniseotav.

Rannakombekas UMA liibub mugavalt ümber lapse keha, olles ühtaegu ülimugav ja samal ajal ka praktiline. Pealmise ja sisemise kangakihi vahel on liivaväljutuskohad, mis aitavad tagada selle, et ükski lõksu jäänud liivatera hiljem last häirima ei hakka. Eriti hästi sobib UMA lõige beebidele, kuna sellest on väga keeruline ennast välja vingerdada. Ja me teame ju kõik, kui osavad on beebid igasugustest riietest välja vingerdamises…

Rannapluus URBAN pakub lapsele ideaalset kaitset, mugavust ja vabadust, kuid on samal ajal äärmiselt praktilise disainiga. Pikendatud seljaosa tagab selle, et ka suurimas mängutuhinas ei pääse kurjad päikesekiired lapse õrnale nahale ligi ning ka kaelus ning varrukad on disainitud nii, et riiet oleks mugav selga panna ning ära võtta. URBAN sobib nii tüdrukutele kui poistele ja on sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega.

Pikkade varrukatega rannapluus URIAN sarnaneb eelpool mainitud särgile URBAN, kuid on täiustatud pikkade varrukatega, mis lisab mugavusele ja vabadusele lisakaitset kaetud käsivarte näol. Pikendatud seljaosa tagab selle, et ka suurimas mängutuhinas ei pääseks kurjad päikesekiired lapse õrnale nahale ligi. URIAN sobib samuti nii tüdrukutele kui poistele ja on sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega.

Tüdrukute rannapüksid ULA pakuvad mugavust ja ilu nii vees kui maismaal. Need on valmistatud samast kiiresti kuivavast materjalist nagu kõik teised Bredeni UV-riided ning lisamugavust pakuvad sisseõmmeldud paelad, mis võimaldavad pihasuurust hõlpsalt reguleerida. Püksid on mõeldud preilidele!

Poiste rannapüksid UGO on kerged, hingavad ja mugavad rannapüksid, mis sobivad ideaalselt poistele, kes eelistavad pigem hästi istuvaid kehasse töödeldud pükse kui lohvakaid rannašortse. Lisamugavust pakuvad sisseõmmeldud paelad, mis võimaldavad pihasuurust hõlpsalt reguleerida.

Loodan, et sulle meeldib meie UV-kaitsega riiete kollektsioon, mis lubab lastel rõõmsalt ja vabadust nautides mängida, ujuda, hullata ja avastada ning vanematel rahuliku südamega neid vaadata. Laste tundlik nahk on ideaalselt kaitstud ja kuumad suvepäevad on oodatud, mitte kardetud!

Mine vaata e-poest, kuna oma silm on kuningas!

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha. 

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.