0


Oleme tõesti uhked, et meie tootevalikusse on lisandunud niivõrd olulised riided nagu laste UV-kaitsega rannariided. Kuidas need erinevad teistest samalaadsetest ja miks Bredeni UV-riided on unikaalsed lausa terves Euroopas? Selgitan lähemalt.

Seda, et lapsi ja nende õrna nahka peaks liigse päikesekiirguse eest hoidma, on tõenäoliselt igaüks kuulnud. Kõige lihtsam ja meie hinnangul ka olulisem on lapsega õues viibida aegadel, mil päike ei kõrveta. Ehk hommikuti enne kella 11 ja pärastlõunal alates kella 14’st. Need kolm tundi, mis sinna vahele jäävad, on tavaliselt kõige intensiivsemad ja siis on soovituslik viibida siseruumides või vähemalt varjus.

Päikesekreem on klassikaline vahend, mida naha kaitsmisel kasutatakse, kuid pahatihti on see tüütu nii vanematele kui lastele. Lapsed soovivad ringi mürada, maailma avastada, vette ja veest välja joosta ning liivas mängida. Neil pole aega iga natukese aja tagant paigal seista ja lasta endale kreemi peale määrida, sest see kulub lihtsalt maha. Lisaks kreem tavaliselt kleepub ja võtab liiva ebamugavalt külge, pealekauba ei lase kreem nahal hingata, sulgeb poorid ning viimasel ajal on räägitud palju ka sellest, et hoopis keemiat täis päikesekreemid ise võivad olla üheks nahavähi tekkepõhjuseks.

 

MITTE ÜKSKI LAPS EI PEAKS KOGEMA PÄIKESEPÕLETUST

Me oleme veendunud, et mitte ükski laps ei peaks kogema päikesepõletust ja seetõttu peavad nad olema kaitstud! Teine, tõhusam ja lihtsam viis on kasutada õiget riietust. Rannas või tagahoovis õueilma nautides on oluline, et riided oleksid päikesekiirguste kaitsega, sest muidu võivad lapsed saada päikesepõletuse isegi läbi kanga. Lisaks peaks riided vastu pidama pidevalt märjaks saamisele (kas läbi higistamise või pideva vees käimise), kuivama kiiresti, oleksid seljas mugavad ning annaksid lapsele piiramatu liikumisvabaduse.

Tavaline puuvill ei ole ranna- ja päikesekaitseriietuseks hea valik. Kui puuvill saab märjaks, siis muutub ta külmaks. Lisaks võtab puuvilla kuivamine aega ning soolane merevesi ja päikesekiired rabestavad kangast, muutes selle ruttu kasutuskõlbmatuks. Tavaline puuvill laseb ka enamuse päikesekiirgust läbi, mistõttu ta tegelikult last ju ei kaitse.

 

BREDENI RANNARIIDED ON AINULAADSED TERVES EUROOPAS

Oma kolme lapse sirgumisega olen teinud läbi kõik eelnenud sammud – kasutanud päikesekreemi, riietanud lapsed puuvilla või tavalistesse rannariietesse. Saades teada, kui palju keemiat on rannariiete kangastes, siis hakkasin otsima keemiavabasid riideid. Kaasasin ka terve meie Bredeni meeskonna ja tulemus oli hämmastav – meile teadaolevalt ei paku mitte keegi ei Eestis, Soomes, Skandinaavias ega terves Euroopas rannariideid, mis oleks disainitud ja valmistatud Öko-Tex sertifikaadiga polüamiidi ja elaastani koostisega kangast, mille UV kaitse on saavutatud ilma kemikaalideta.

Hakkasime selle fakti tagamaid uurima ja võtsime vastu otsuse, et kuigi keemiavabade kangaste tegemine on palju kallim kui keemiliste, siis on meie laste tervis ja heaolu seda investeeringut väärt. Kogu protsess on tänaseks jõudnud sinna, et Breden on valmis saanud oma UV-kaitsega laste rannariided. Rõõmuhõisked nii meie, kui tõenäoliselt ka sinu poolt, kes sa samuti hoolid oma lapse tervisest ja heaolust!

 

ERINEVUS ON LIHTNE: KEEMIAVANNI KASTMINE VÕI MITTE?

Las ma selgitan UV-kaitsega riiete loomisprotsessi lähemalt, et saaksid paremini erinevusest aru. Enamjaolt on laste ujumisriided tehtud polüamiidist. Sel kangal on mitu head omadust, teiste seas ei lähe see märjaks ja seda on kerge puhastada. Kangal on aga mitu erinevat kvaliteeditaset ja avastasin, et tihti kasutatakse materjali, mis on odav ja mil on põhimõtteliselt väiksed poorid sees. Riided kastetakse keemiavanni, keemiline vedelik täidab need väikesed poorid kangas ja nii tekib ka UV-kaitse.

Selles kõiges polekski midagi nii katastroofilist, aga kui hakata mõtlema, mis juhtub keemiasse kastetud kangaga päikesekiirte käes ja lapse higistava naha vastas, siis on tulemus väga halb. Keemia hakkab eralduma ja seda lapse naha sisse, kust edasi see imbub vereringesse. Lühidalt öeldes mürgitame omaenda lapsi.

Bredeni riided on tehtud samuti polüamiidist, kuid kanga kudumisprotsess on erinev. Seetõttu pole materjalis poore ja juba valmides on UV-kaitse olemas, tänu millele ei pea kangast keemiasse kastma. See tehnika on kallis, sest võtab palju rohkem aega, panustamist ja vajab spetsiaalseid masinaid. Samas on niimoodi valminud riided keemiavabad ega ole lapsele ohtlikud, kaitstes neid päikese eest turvalisel viisil.

 

VIIS MUDELIT EHK KÕIGILE MIDAGI

Riiete disainimisel pöörasime suurt tähelepanu mugavusele ja õmblustele. Ujumisriided on tavaliselt mugavalt ümber keha, mistõttu ei tohi ükski õmbluse või lukukoht kõdistada, “näpistada” või hõõruda. Kahepoolne lukk, kangaga kaetud lukupealne, pehme materjal, soola- ja klooriveele vastupidev kangas ning ilus lõige muudavad Bredeni UV-kaitsega riided .... ideaalseks! :)

Kvaliteetne polüamiid on UV-kiirte kaitsega, UPF 50+ faktoriga, kuivab ruttu, istub hästi seljas, on mugav ja ilus. Kangaste värvimisel ei ole kasutatud keemilist värvi, just nagu ei ole kangas ise keemiline.

 

UV kaitsega riideid on 5 mudelit:

1. Suvemüts UKU - müts UKU on parim investeering, mida saad oma lapsele teha. See kloorile ja soolaveele vastupidav müts on hitt-toode kõikjal, kus paistab päike. Sertifitseeritud UPF 50+ kaitse peatab 98% UV-kiirtest!


2. Rannakombekas UMA - imearmas rannariietus UMA liibub mugavalt ümber lapse keha, olles seljas ülimugav ja samal ajal ka väga praktiline.


3. Suvesärk URBAN - see keemiavabalt valmistatud ÖKO-TEX polüamiid pakub lapsele ideaalset mugavust ja vabadust, kuid on samal ajal ka praktilise disainiga. URBAN sobib nii tüdrukutele kui poistele ja on sertifitseeritud UPF 50+ kaitsega.


4. Tüdrukute suvepüksid ULA - mugavus ja ilu nii vees kui maismaal! UV-kaitsega rannapüksid ULA on kiiresti kuivavast materjalist ja sisseõmmeldud paelad võimaldavad pihasuurust kergelt reguleerida.5. Poiste suvepüksid UGO – meie UV kaitsega kerged, hingavad ja mugavad rannapüksid UGO on ideaalsed poistele, kes eelistavad pigem hästi istuvaid kui lohvakaid ujumispükse.


Loodan, et sulle meeldib meie UV-kaitsega riiete kollektsioon, mis lubab lastel rõõmsalt ja vabadust nautides mängida, ujuda, hullata ja avastada ning vanematel rahuliku südamega neid vaadata. Laste tundlik nahk on ideaalselt kaitstud ja kuumad suvepäevad on oodatud, mitte kardetud!


Merle
Breden Kids asutaja ja kolme lapse ema
Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata