MIDA MA OMA ESIMESE BEEBIGA VALESTI TEGIN?

Peaaegu kolm aastat tagasi, kui perre sündis esimene laps, tundsin teda riietades ebakindlust – mida selga panna, et tal ei oleks palav ega ka külm? Ma ei teadnud midagi kihilisest riietusest ega meriinovillast ja lähtusin suures osas sisetundest. Suurimaks väljakutseks olid küsimused, kuidas riietada teda jalutuskäikudeks vankris, autosõitudeks ja kandekotis. Tegin vigu, millest olen nüüdseks õppinud ning nüüd, teise lapsega, saan teha paremini.

Selles blogipostis jagan oma õppetunde ja ühte ideaalset riideeset, mis andis vastuse minu kõigile kolmele küsimusele. Jagan Sinuga lahendusi, mis teevad lapse riietamise lihtsaks ning annavad kindlustunde, et tal on õues olles alati soe ja turvaline.

1. Mida beebile turvahälli selga panna?

Mul on perealbumis uhkelt esitletud fotod sellest, kuidas minu 2-nädalane beebi esimest korda poes kaasas oli. Mis on aga pildil valesti? Ta oli turvahällis hirmpaksu talvekombekaga. Paksud kombed ja joped ei sobi hällis kasutamiseks, sest riideeseme paksuse tõttu ei saa turvahälli rihmasid piisavalt pingutada ja avarii korral ei hoia rihmad last kinni. Kuidas teha nii, et lapsel oleks samaaegselt TURVALINE JA SOE? 

Õhuke, kuid soe kombekas – beebikombeka MAJOR voodriks on pehme meriinovill ja pealmiseks kihiks puuvill. Meriinovooder on piisavalt õhuke, et olla autosõitudel turvaline. Seejuures on meriinovillal suurepärased kehatemperatuuri reguleerivad omadused, et külmas autos ei hakkaks jahe ning soojas autos palav.

Meriinovoodriga kombekas MAJOR on 2in1 toode ja täidab nii esimese kui ka teise kihi funktsioone. See on parim valik, kui soovid last lihtsalt ja mugavalt riidesse panna. Meriinovoodriga kombekat võid kasutada nii toariiete peal kui ka soojemal ajal ainsa kihina.

Külmemate ilmadega lisa meriinovoodriga kombeka alla 100% meriinovillane kombekas MJORN, et luua täiendav soojuskiht.


2. Milline on õige riietus lapsekandmise puhul?

Vähe sellest, et ma ei teadnud esimese lapsega, et eelistama peaks autosõidul kombekat, mis oleks keha vastas, siis veel vähem teadsin, mis asi on ergonoomiline kandekott ja, et last kõhukotis kandes peab järgima mõningaid riietumisreegleid.

Reegel number 1: lahtised jalaotsad!

Kinniste jalaotstega kombekate puhul peab jälgima, et jalaots varbaid kokku ei suru. Eelistada tasuks võimalusel lahtiste jalaotstega kombekaid või tavalisi pükse/retuuse ja sokke.


Reegel number 2:
 kihiline riietamine!

Lapsekandmise puhul on hingavad materjalid esmakohal. Kindlasti väldi plastikust toodetud fliismaterjale, kuna kaisuefekt soojendab lapse üles ja soojus ei saa kuskile minna. 

Talvel eelista pikemateks jalutuskäikudeks esimese kihina 100% meriinokombet MJORN  ja teise kihina meriinovoodriga kombekat MAJOR. Siseruumidesse minnes saad pealmise kihi eemaldada, kuid pea meeles, et meriinovill ei ole vastupidav hõõrdumisele ega sobi käputamiseks.

Kevadel/sügisel piisab vaid meriinovoodriga kombekast MAJOR, mis täidab nii esimese kui ka teise kihi funktsiooni. 

Reegel number 3: pigem vähem kui rohkem!
Kui lapsel on liiga vähe seljas, siis heal juhul see karastab teda, halval juhul saab väikese nohu. Beebi ülekuumenemine aga võib lõppeda EMO-s.

Seega, kui kahtled, kas panna veel üks kiht või mitte, siis ära pane. Eelista hingavaid riideid ja veendu meriinovillariiete suurepärastes omadustes.

3. Kuidas ma tean, et beebil on vankris soe?

Kui ma polnud kokku puutunud meriinovilla ja selle omadustega, siis vahel juhtus, et beebit peale uinakut lapsevankrist välja võttes ja lahti riietades, oli ta pea higistamisest läbimärg.

Nagu lapsekandmise puhul, on ka kärutamisel väga oluline kihiline riietus. Kevad/sügis perioodil on taas parimaks lahenduseks meriinovoodriga kombekas MAJOR. Talvisel ajal pane lisakihiks 100% meriinokombekas MJORN või kasuta MAJORIT esimese kihina ja pane selle peale eraldi talvekombe.

KOKKUVÕTTEKS 

Võimalusel kasuta meriinovilla esimese kihina vastu nahka. Kui laps peaks higistama, imab meriino niiskuse endasse, jättes nahale kuiva tunde ning lapsel ei hakka külm. Nii võid kindel olla, et pika une ajal tekkinud mähkmeleke ei ärata pisipõnni üles.

Kes ei ole varem meriinovillaga kokku puutunud, ehmatab esimesel kohtumisel veidi ära. Ekslikult arvatakse, et soe võrdub paks ja kohev. Meriinovill ei ole kohmakalt paks, kuid seejuures piisavalt soe ja reguleerib lisaks kehatemperatuuri.

Meriinovoodriga puuvillane kombekas MAJOR – ideaalne kombekas kolmeks erinevaks elujuhtumiks – turvahälli/-tooli, vankrisse ja lapsekandmiseks.

100% meriinokombekas MJORN – sobib hästi esimeseks kihiks toa- või õueriiete alla.

Meriinovoodriga beebimüts GEA  – hoiab pea soojas ning kombeka kapuuts lisab vajadusel täiendava soojuskihi.

Meriinovoodriga beebisall GIRTE – kahe trukiga reguleeritav sall, mille kasutamisel saab olla kindel, et beebi kael on soe ja kuiv.

Grete Kelner

Grete Kelner

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.