beebi meriino-siidist kinkekomplekt

MERIINO-SIID – PEHME, ÕHULINE, BEEBILE PARIM!

Hetk, mida nii paljud emmed on pikisilmi oodanud, jõudis lõpuks kätte! Bredeni valikusse on lisandunud meriino-siid ehk siidivill, mis imetabase ja ülimalt luksusliku materjalina on niivõrd mitmekülgsete kasutusvõimaluste ja omadustega, et võiksin sellest Sulle tundide viisi jutustada. Aga alustame päris algusest ehk sellest, et täna räägin Sulle, miks meriino-siid eriti hästi just beebidele sobib.

2 minuti lugemine

meriino-siid, siidivill,
Beebimüts LOKY, beebisall LILY ja beebikindad LARA

MIKS EELISTADA MERIINO-SIIDI?

Meriinovillaste asjade headusest oleme juba vä-ä-äga palju kirjutanud, aga meriino-siidist pole veel sõnagi iitsatanud. Seda tasub nüüd aga teha, kuna oleme juba väga pikalt haudunud plaani meriino-siidiga välja tulla. Lisaks oleme oma siidivillaga väga rahul, kuna see koosneb 75% mulesing-free* meriinovillast ja 25% siidist. Meriino-siidi segu ühendab endas kõiki parimaid meriinovilla ja siidi omadusi, on õhulise, kerge ja sileda tekstuuriga ja sobib seetõttu kasutamiseks kõigil, kellel ülipehme meriinovill mingil põhjusel naha kihelema ajab. Seejuures on siidivill sarnaselt puhtale meriinovillale samuti kehatemperatuuri reguleerivate omadustega, soojal ajal jahutab, jahedal ajal soojendab ja on seetõttu aastaringselt kantav!

Kuigi me alustuseks oleme teinud meriino-siidist vaid mütsi-salli-kinnaste komplekti, siis on kindlasti tegu asendamatu materjaliga, millest meisterdada imikute riided. Kindlasti tasuks võimalusel puuvilla asemel meriino-siidi eelistada, kuna see kangas ei aja higistama, hingab ning on naha vastas väga õrn. Eriti hästi sobib meriino-siid enneaegsetele beebidele, kes ajaliselt sündinud lastega võrreldes kehatemperatuuri veelgi halvemini reguleerivad. Lisaks suudab nii klassikaline meriinovill kui sellest tulenevalt ka meriinosiid võtta sisse koguni 30% niiskust ilma et muutuks märjaks ja tunduks külmana. Seetõttu on kõik meriinovillal baseeruvad materjalid suurepärasteks abilisteks näiteks mähkmelekke korral kui pole parasjagu võimalik beebit kohe kuivaks vahetada.

*mulesing-free on meriinovill, mis pügatud meriinolammastelt, keda on hoole ja armastusega kasvatatud ega ole karva puhtuse huvides ja parasiidi tõrje käigus vigastatud ja väärkoheldud.

meriino-siid
Beebimüts LOKY, beebikindad LARA

BREDENI ERILINE BEEBIKOMPLEKT

Bredeni meriino-siidi komplekt koosneb kolmest beebile ülimalt vajalikust asjast ehk beebimütsist, beebisallist ja beebikinnastest. Nimeks neil LOKY, LILY ja LARA ning mahuvad kenasti alates 1. elukuust, mil beebi peaümbermõõt on vahemikus 38/40. Suurema sünnikaalu puhul võib sobida aga juba alates sünnist. Justnimelt seetõttu on see ideaalne katsikukingitus, mida emarolli sisse elavale sõbrannale või isarolli sisse elavale sõbrale viia. Lisaks oleme meisterdanud ka kinkekarbi, millega eriti uhke ja mugav beebikomplekti kinkida. Ja loomulikult on vastsündinu komplekt imeline kingitus ka Sinu enda pisikesele nunnule, kui oled alles värskelt lapsevanemaks olemisega harjumas.

Kui igast karbis olevast esemest eraldi rääkida, peab tunnistama, et paljuski on meriino-siidised asjad eeskuju võtnud oma puuvillastelt ja/või meriinovoodriga sõpradelt. Sest milleks hakata “jalgratast leiutama”, kui olemasolevad lõiked on teie kõigi poolt niivõrd soojalt vastu ja kasutusele võetud. Nii ongi kindad LARA tehtud praktiliselt üks-ühele sama lõike järgi nagu beebikindad BETTY ja METTY ja beebisall LILY on täpselt nagu BIRTE ja GIRTE. Beebimüts LOKY on aga läbinud suurima “digimuutumise”, omades nüüd muretult õmblusevaba kuklaosa, kuna õmblused on toodud hoopis külgedele.

MERIINO-SIID JA HOOLDAMINE

Hooldamisjuhised on siidivilla puhul tibake teised kui tavalise meriinoga. Meriino ja siidi segu peab nimelt masinpesule palju paremini vastu kui harilik meriino ega kipu nõnda kiirelt “vildiks” muutuma kui näiteks talvine paksem meriinovill. Meriino-siid talub isegi päris karmi tsentrifuugi, isegi kuni 800 pööret. Küll aga tuleb olla tähelepanelik mõnede asjade puhul, mis meriino-siidi juures tibake teisiti. Näiteks lähevad siidikiud märjana kergesti katki, mis tähendab, et kindlasti ei tohi Bredeni meriino-siidist asjakesi hõõrudes käsitsi pesta. Lisaks ei meeldi siidivillale ka otsene päikesevalgus, mistõttu randaminekuks need päris kindlasti ei sobi. Küll aga on meriino-siidiste asjadega ülimõnus suvises pargis varjulises kohas lõunaund tududa.

meriino-siid, siidivill

Fotod: @marta_ja_oskariga_maailma ja @merle.lohmus

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Kirjutamiseni!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.