LASTE RIIETAMINE: KUI LOOGIKAST ENAM EI PIISA…

“Kas teie teate, kuidas käib laste riietamine? No et annad neile riided kätte ja kõik toimib ise, eks? Haha. Ma arvasin ka kunagi nii. Rookie mistake! Kui asi põnnide enda teha jätta, käib laste riietamine nii, et sukkpüksid tõmmatakse jalgade asemel pähe ja mingisugusest kihilisest riietumisest pole juttugi. Ja kui meie (loe: täiskasvanud) oleme ajapikku õppinud, et erinevad materjalid teevad erinevat tööd, siis lastel pole sellest kõigest sooja ega külma! Aga mida teha selleks, et printsess Elsa ja Ämblikmehe asemel hakataks hoopis meriinovillasest vestist lugu pidama?” arutleb Henry Jakobson alias A mida Henry teeb.

3 minuti muigamine

laste riietamine

Tunnistan ausalt, et olen viimaste aastate jooksul pidanud pool-sunniviisiliselt omaks võtma asjaolu, et omalooming laste riietamisel ei tasu ära. Kuulata tuleb pigem Esileedi juhiseid ning olen tänaseks õppinud, et teatud materjalid on teistsugused kui teised ja nende omadused sõltuvad sellest, mis järjekorras neid selga laduda. Nii Esileedi mulle vähemasti väidab. Kuna talle meeldib ennast tähtsana tunda, siis olgu nii. Küll aga polnud ma veel mõnda aega tagasi arvestanud sellega, et antud valdkonnas jääb üha tihemini peale hoopis laste sõna.

Kuidas siis ikkagi säärastele isepäistele pujäänidele müüa maha meriinovillase vesti ja meriinopesu idee, kui neid huvitab ainult see, et kõik oleks võimalikult värviliselt kaunistatud nende lemmiktegelastega? See on üks paras pähkel ning oleme oma kolme lapsega kodust minekule asutades pikki väitluseid ja sõdu maha pidanud, mõistes lõpuks ikka, et mugavusest ja soojusest olulisem on rinnaesisel ilutsev ninjakilpkonn.

LASTE RIIETAMINE KAVALUSEGA

NOORMEHED

Kus ei saa jõuga, saab kavalusega! Ja kuna ma vähemasti üritan olla kursis kõigi superkangelastega, kelle moodi meie poisid olla tahavad, avastasingi poolkogemata ühe kurjavaimu hea triki. Uurisin nimelt ühel ilusal hommikul delikaatselt, millist tegelast poisid kehastada plaanivad. “Me oleme salaagendid! Kas sa siis ei näe?” osutasid nad oma triiksärkidele, kikilipsudele ja teksapükstele. “Aga kas teil kuulivestid ikka on?” pärisin süütu näoga. Bingo! See oli miski, mis ajas salaagentidel silmad suureks. Nad olid küll kuulnud, et ohtlikel missioonidel kuuliveste kantakse, ent polnud kunagi lootnud midagi taolist endale skoorida. Ja kui te veel pole aru saanud, kuhu ma tüürin, siis muidugi on üheks parimaks salaagendi “kuulivestiks” meriinopesu. Nii lendavadki riided ülehelikiirusel seljast, meriinovill alla ja uuesti riidesse ning ongi kamp salaagente valmis missioonile minema, kõigi ohtude eest kaitstuna.

PREILID

Samasugust kavalust saab rakendada ka Piiga puhul, kes absoluutse stiilipuhtusega alati kõige sädelevamat kraami eelistab. Ehk siis, kui valikus on erinevad retuusid-särgid-seelikud versus helesinine Elsa kleit, pole isegi mingit küsimust, kumb selga läheb. Ja vaielda pole siin mingit mõtet. Ega sellest polekski midagi, et laps ise oma riideid valib, aga kahjuks on selliste kostüümide näol tegu kõige muu kui naturaalse materjaliga, mille on Hiina naiste töökad käed parajaks lõiganud ja kirevaks värvinud. Olgu öeldud ka, et sellised naftast, jahust ja maasikavahust esemed saabuvad meie perre alati mingeid müstilisi teid pidi (äkki sõprade või naabrite pärandusena?), sest ei mina ega Esileedi mäleta tuhkagi sellest, kust need tulnud on. Ostnud neid küll keegi pole. Aga tagasi teema juurde. Kuidas edevale Elsale meriinopesu selga ajada? Loe ja proovi ka!

“Kuule, Piiga! Arvad sa tõesti, et Elsa elab oma jäälossis sellise õhukese kleidi väel?” uurin ettevaatlikult ning jätkan: “Oled sa proovinud sellise kleidikesega talvel õues olla? Elsal on kleidi all ikka mitu-mitu kihti villast pesu, lisaks ka meriinosokid.” Hetkeks tundub küll, et mu nipid-trikid on läbi nähtud ja sõelapõhjaks tulistatud, kuna vastu vaatab üliskeptiline pilk, mis tahaks justkui küsida, et pead mind lolliks või? Samas väreleb silmanurgas väike kahtluse helk, kuna sellele vastu vaielda nagu ka ei saa, et talvel kleidiga veidi külm on. Proovime siis Piigaga koos natuke aega kleidiväel terrassil seista. Tõesti külm on. Seejärel proovime aga meriinovillased riided alla panna ja uuesti kleidiga sama katset läbida. Case closed! Meriinovillaga on selleks puhuks korras.

laste riietamine

KOKKUVÕTTEKS

Lapsed vajavad fantaasiat, mitte praktikat ja loogikat. Selliselt saame neile selga riided, mida nad vajavad ja kui nad soovivad midagi meelepärast sellele kaadervärgile peale tõmmata, lasku käia. Seni kuni ollakse soojas ja hoitud! Mina mäletan lapsepõlvest selliseid karedaid karupükse, millelt sai talvisel perioodil tuppa tulles lumekuulikesi noppida. Minu ajal polnud sellistest luksuslikest materjalidest nagu GOTS puuvill, sertifitseeritud meriinovill ja meriino-siid keegi silpigi kuulnud. Uued ajad, uued trikid!

Ja siis tuleb üks tütreid omavate lapsevanemate lemmiklaul:

Fotod ja tekst: @amidahenryteeb

Vahvat laste ninapidi vedamist!

Kui Sulle meeldis see artikkel või tekkis lisaküsimusi, võid alati Bredenile kirjutada! Veel parem on aga, kui jagad meiega oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi saata.

Henry Jakobson

Henry Jakobson

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.