KUIDAS MAASIKAD KANGALE SAID?

“Mariann, tead, sa oskad väga hästi joonistada. Kas sa kangadisaini ei tahaks proovida?” ütles ükskord mulle Merle. See on nii hea tunne, kui head inimesed sinu ümber märkavad neid omadusi ja oskusi, mida ise poleks oodanud ega osanud arvata, et võiksin nendega hakkama saada. Iseendasse uskumine on parim väljakutse.

SAAME TUTTAVAKS

Mina olen Mariann ja mulle meeldib MITTE suureks kasvada. Veidi lapselikkust käib eluga kaasas, sest parimad ideed nii sünnivadki.

Kui pea paar aastat tagasi Bredenisse tee leidsin, siis alustasin siin hoopiski tootmisjuht/fotograaf/sotsiaalmeedik/graafiline disainer (jap, hunt Kriimsilm) ametikohalt. Kõik need oskused on mul justkui aja jooksul kaasa tulnud ja sain oma tööga hästi hakkama. Mul on aga sisimas olnud alati üks väike krutskeid täis disaineri-pisik, kes elu keerdkäikude tõttu on aga jäänud miskipärast tahaplaanile. Kuigi põhitöökoht Bredenis oli mul tootmise organiseerimine ning korraldamine, siis tihti sai joonistatud klientidele pakkidesse vahvaid pilte, kritseldatud ideid vihikusse ning kujundatud arvutis lõbusaid tegelasi sotsiaalmeedia jaoks. Bredenis on aga nii, et selleks, et su parimad omadused saaksid särada, pead sa istuma õigel toolil ning selle nimel annab kogu tiim oma parima.

“Mariann, tead, sa oskad väga hästi joonistada. Kas sa kangadisaini ei tahaks proovida?” ütles Merle. Uskuge või mitte, aga seest läks soojaks, käed krabasid pliiatseid, pirn läks põlema ja silmad särama. Kõlab nagu ilutulestik, eks? Eks ta peaaegu oligi, sest sellest hetkest/lausest alates on minu üheks peamiseks ülesandeks luua Breden Kids’i vahvaid, unikaalseid ja lõbusaid kangaprinte! Neid mujalt ei leia ja ega vahepeal ei leia ma neid oma peast ka üles 😛

KUIDAS SEE KÄIB

Iga algus on raske. Olgem ausad, ma ei teadnud esialgu kangaprintide loomise kohta mitte midagi. Joonistamine on üks asi, aga selleks, et see oleks ka prindikõlbulik, on tarvis teada olulisi parameetreid, sobitada värvitoone, luua kordusi jne. Õppisin ise ja omapäi ja sain selgeks – väljakutsed teevad vaid tugevamaks.

Kuidas ma printe loon?  Kuna sügaval sisimas on juba suur suveootus ja ühed minu lemmikud on kahtlemata need maasikad+jäätised (kutsun seda printi “jääsikas”), siis mõtlesin jagada teiega selle mustri loomislugu. Tegelikult on ju igal mustril oma story kaasas või isegi mitu, sest minu peas elavad nad igaüks oma elu ja jutustavad muinasjutte. Mine sa tea, võib olla on kunagi Bredenil ka oma tegelaste raamat 😉

Bredeni kangadisain

MÕTTED, IDEED

Parimad mõtted saan ma siiski Internetis surfates. See maailm on nii suur ja lai. Eriti kõikide lemmik Pinterest – see koht on minu “mannavaht-kirsimoosi-vaniljejäätise-ja-šokolaaditükkidega”. Okei, ma pole päriselt midagi sellist söönud. Veel.

Kõige esimene mõte, mis mind alati suunab, on hooaeg. Keerutasin oma peas sõnu, mis sellega seoses pähe tulid “suvi, päike, jäätis, maasikad, lõbus olek, erksad värvid, kontrastsed toonid, jalgrattasõidud, sõbrad, maal käigud” jne. Minu jaoks seostub suvi automaatselt maasikate ja jäätistega ning nende nosimine päikest nautides. Kuna mina võin neid aastaläbi süüa, siis automaatselt läksid suveprindi ideed otsejoones paberile. Ma ei mäleta, kas täpselt tol hetkel üks või teine minu magustoidu kausis oli, aga nii see “jääsikas” sündis. Ega see ühe päevaga valmis ei saanudki. Aega kulus ikka rohkem, sest isegi kui maasikat joonistada pole raske, on mustri loomine hoopis teine lugu. Vanarahvas rääkis õiget juttu, kui ütles, et päevad pole vennad. Ma ütleks, et pole ka õed, ega isegi sugulased.

Võib juhtuda, et istun tunde tühja paberi taga ja isegi päeva lõpuks pole seal ka rohkem, kui vaid kaks kriipsu (ja ka need on minu jaoks liiga kõverad). Kuna Bredenis vastutan ma veel muude ülesannete eest, siis õnneks need “tühjad” ajad sain siiski täidetud.

Kujuta nüüd korraks end ette jõusaalis muskleid pumpamas – loometööga on justkui samamoodi – kiire trenn ei anna kohest ootusärevat tulemust, sest vaim on väsinud. Jääsikatega läks õnneks. Olin nad oma peas vist juba varem välja joonistanud, sest sain “jõusaalis” hakkama vaid mõne küki ja hantliga.

Bredeni kangadisainer

VISANDID DIGITAALSEKS

Üks asi on paberile joonistada, teine aga need digitaliseerida, sest kanga peale printimiseks peavad need olema konkreetsete parameetrite, mõõtude ja Pantone värvikoodidega. Tavaliselt kritseldan paberile ideed ning pildistan üles. Seejärel tõmban pildi arvutisse ning joonistan seal siis üle. Samuti teen juurde lisadetailid, nt “jääsika” puhul hammustusjäljed, arbuusiseemned jne. Kui kõige raskem osa on mustri paigutamine nii, et see oleks jätkuv, siis kõige lõbusam on värvide valimine. Tihtipeale lähen ma siis täitsa kreisiks ja teen disainikoosolekuks liiga palju variante, sest tahaks neist KÕIKI kangale saada. Jääsikas sai iga värvikomboga just nii isuäratav, et sööks kasvõi ära. Isegi siis, kui maasikad on lillad ja vahvlikoonused sinised…

Bredeni kangadisain

SUURIM RÕÕM

Teate, mis on kogu selle vahva prindimaailma juures kõige suurem õnn? See, kui kõnnin nt tänaval ja näen lapsi MINU loodud printidega Bredeni mütside-sallidega vastu tulemas! See on justkui iga päeva haripunkt, sest tean, et olen kellegi rõõmsaks teinud. Seega, kui näete mind liigselt teie lapse poole naeratamas, siis sellel on täitsa mõistlik selgitus olemas 😉 

Muide, minu lemmikuks tooteks selle jääsika kanga puhul on kindlasti see nunnu peapael PETRA. Aga valikus on ju veel ka teisigi suvemütse, pükse ja särke. Milline Sulle enim meeldib?

Bredeni kangadisain

UNISTUSED TÄITUVAD

Ja siin ma nüüd olen – rebaste, pingviinide, kollide, pesukarude, karuhuntide jt. vahvate tegelaste autor – ja mulle NII VÄGA MEELDIB! Oh, ja kui te vaid näeksite, mis mul teile veel varuks on.

Meeldis see postitus? Tahaksid edaspidigi Breden Kidsi tegemiste ja blogiga kursis olla? Anna meile oma e-maili aadress, et saaksime Sulle edaspidi kasulikku infot, huvitavaid pakkumisi ja vahvaid kingitusi teha.

Järgmiste mustrijuttudeni, sõbrad!

Mariann Lukka

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.