KUIDAS KULUTADA BEEBIRIIETELE POOLE VÄHEM RAHA JA SEEJUURES PAKKUDA BEEBILE VAID PARIMAT

Beebile rõivaid valides imestab ilmselt enamus riiete hinna üle. Võiks ju arvata, et need miniatuursed kehakallistajad peaks olema odavamad, sest materjali kulub vähe. See postitus toob loodetavasti selguse, miks beebide riided on oodatust kallimad. Samuti annan näpunäiteid, kuidas oleks võimalik säästa rahakotti, kuid seejuures pakkuda beebile vaid kõrgeimat kvaliteeti. Samuti uurime, millised on need nutikad abivahendid, mida saab kasutada erinevates olukordades.

Miks on mõõtmetelt väikesed beebiriided tihtipeale sama kallid kui suured rõivad?

Rõiva hinna moodustab põhimõtteliselt 3 asja: materjal, õmbluse aeg (õmblejate palk) ja lisamaterjalid. Loogiliselt võiks järeldada, et mida väiksem on toode, seda väiksem on ka hind, sest materjali kulub ju vähem ja õmmelda on ka vähem. Tegelikkus aga alati nii ei ole. Kui võrrelda näiteks suurt täiskasvanute t-särki ja väikest beebibodi, siis oluliselt rohkem kulub aega just selle pisikese bodi kokkuõmblemisele, kantide panemisele ja trukkide kinnitamisele. Jah, materjali kulub vähem, aga õmbluse hinda see ei tasakaalusta. Väikeste detailide, varrukate, soonikute külgeõmblemine nõuab üsna suurt näpuosavust, nokitsemist ning täpsust. Sellest tulenevalt kulub ka rohkem aega toote valmistamiseks.

Materjal – ohutu nii loodusele kui lapsele

Teine oluline mõjutaja on materjal ehk millest kangas on valmistatud. Näiteks, kas tegemist on tavalise puuvilla või orgaanilisega? Orgaaniline puuvill on alati kallim, sest selle kasvatamine on kulukam ja saagikus väiksem.

Beebide õrna naha ja alles areneva immuunsüsteemi puhul on aga eriti oluline, mida ta kannab. Miks? Ained, mida rõivas sisaldab, jõuavad hõlpsasti läbi beebi naha tema vereringesse ja mõjutavad otseselt tema tervist. Orgaaniliste kangaste kasvatamisel on järgitud rangelt puuvilla kasvutingimusi ning samuti kanga tootmisprotsessi. Siin kusagil ei tohi olla ühtegi ohtlikku ainet – ei taimekaitsevahendeid, keemilisi väetisi ega ka ohtlikke värviühendeid ja –kinniteid.

Lisaks on orgaaniline puuvill ohutu ning jätkusuutlik looduse seisukohalt. Ehk siis win-win olukord kõigile osapooltele.

Topeltsuurus – rõivas kasvab koos lapsega

Beebid kasvavad kiiresti. Peaaegu iga kuu on vaja väikesele ilmakodanikule uusi riideid. Kuidas teha nii, et beebi saaks riideid kauem kanda ning sina ei peaks nii tihti uusi ostma? Lahendus on lihtne –  topeltsuurus. Vali beebile alati riided, mis on topeltsuuruses. Topeltsuuruses rõivad on nutikate lahenduste abil disainitud nii, et rõivas kasvaks koos lapsega.

Mida tähendab topeltsuurus?

Lühidalt öeldes tähendab see seda, et beebi saab kanda ühte bodi või pükse kaks suurusnumbrit järjest. Kui vaatad beebiriide suuruse tähist, siis topeltsuuruses rõival on kaks pikkusnumbrit kõrvuti, näiteks 62/68. Need numbrid näitavad, et beebi saab seda rõivast kanda vahemikus 56-62 cm ja 62-68 cm. Üksik number rõiva sees, näiteks 62, ütleb aga, et seda rõivast saab kanda vaid vahemikus 56-62 cm. Ostes ühe topeltsuuruses rõiva, saad tegelikult hoopis justkui kaks toodet, sest varasemalt pidid ostma 62 cm täitumisel uue bodi. Nüüd aga saad seda kanda kuni 68 cm-ni!

 Millised on topeltsuuruses rõiva eripärad?

-pikad soonikud varrukatel ja säärtel

-lai värvel/vöökoht pükstel

-kaks trukirida bodi alumises osas

Pikad soonikud bodi varrukatel võimaldavad reguleerida varruka pikkust. See tähendab, et alguses, kui beebi on väiksem, saab varruka lühemaks keerata ja kui beebi kasvab, siis alla keerates varruka pikkust juurde anda. Sama toimib pükstega. Pikk soonik sääreotstes annab võimaluse pükste pikkust vastavalt lapse kasvule muuta.

Pükste puhul on oluline suuruse reguleerija ka kõrge värvel ehk vöökoht. Seda saab vastavalt lapse kasvule samuti kas üles või alla keerata, tehes nii püksid numbri võrra suuremaks või väiksemaks. Lisaks on kõrge värvel beebi õrna kõhu ümber pehme.

Tihti võib juhtuda, et kui bodi on beebile veel varrukatest täiesti paras, kuid jalgade vahele enam trukke kinnitama ei ulatu. Topelt trukirida võimaldab bodil aga koos lapsega kasvada. Kui laps on väiksem, kinnitad trukid kaugemasse ritta ja kui laps kasvab, siis esimesse. Trukirea vahe annab bodi pikkusele just nii palju juurde, et laps saaks seda järgmise suurusnumbri jooksul kanda.

Lisaks sellele, et topeltsuuruse süsteem säästab rahakotti ning võimaldab Sul osta kvaliteetseid ja ohutuid beebiriideid väga mõistliku hinnaga, säästab see ka loodust. sest mida vähem erinevaid rõivaid Sina ostad, seda vähem toodetakse. Ja mida vähem toodetakse, seda vähem mõjutatakse loodust.

Abivahendid igaks elujuhtumiks

Ka beebi abivahendite ostmisel tasub jälgida, mis olukordades seda toodet kasutada saab. Mida rohkem kasutusvõimalusi ühel tootel on, seda vähem pead ostma uusi analoogseid tooteid.

Näiteks on beebi tatilapid väga tänuväärsed abivahendid väga erinevateks olukordadeks:

-peaaeluseks kaitseks

-suupühkimiseks

-riiete kaitseks

-nätsutamiseks 

Beebi tatilapid on kiireks abimeheks hetkedel, kus pead  beebile midagi puhast pea alla panema. Näiteks võõras kohas pikali panemisel. Lisaks sobivad lapikesed ideaalselt beebi krõõksutamise ajal krõõksutaja õlale panekuks, et kaitsta viimase riideid järjekordse kollase laigu eest. Orgaanilisest kangast beebirätid on ohutud ka siis kui väikesed kohmakad käed suunavad lapikese suhu ja kasutavad seda seal nätsuna. 

Teine nutikas abimees on beebitekk. Tihti on beebit vaja sisse mähkida rahustamise eesmärgil. Sellisel juhul on parimaks materjaliks veidi veniv ja pehme trikotaažpuuvill, mida on mugav ümber beebi keha mässida. Topeltkangast beebitekki on väga hea kasutada ka külje alla panekuks kui beebi diivani peale panna. Samuti näiteks ka võõras kohas mähkimisalusena. Beebi vajab tekki nii vankris kui ka turvahällis. Mõistlik oleks soetada just selline, mis sobitub oma mõõtmetelt mõlemasse. 

Nutikad lahendused teevad elu lihtsamaks

Väikesed ja nutikad nüansid beebiriietel on need, mis teevad elu märkamatult lihtsamaks ja mugavamaks. Olgu see vanema või beebi jaoks!

Beebil tuleb riideid vahetada üsna tihti – kas puhtuse, õuemineku või mähkmevahetuse eesmärgil. Vaid 1 lisatrukk ehk kokku 3 diagonaalset trukki beebibodi kaeluses teevad bodi selgapaneku oluliselt lihtsamaks. Bodi läheb üle pea lihtsamalt ning ka väikeseid käekesi on varrukasse lihtsam panna.

Mähkmevahetust tuleb ette väga erinevates ja tihtipeale ka üllatavates kohtades. Mida mugavam ja kiirem see on, seda parem! Kiirele mähkmevahetusele aitab väga palju kaasa kahepoolne kombeka lukk. Olgu selleks siis tudu-, mängu- või õuekombe. Avades kombeka lukku vaid altpoolt, saab jalad kombekast välja ning mähkme hõlpsasti ära vahetada.Beebi nahk on õrn ja tundlik. Erksama närvisüsteemiga beebisid häirib iga pisimgi asi. Vanemana tahame olla kindlad, et riided ei tekita lapsele kuidagi moodi ebamugavustunnet. Rõiva sees olevad hooldusetiketid võivad õrna nahka tihti ärritada. Seetõttu on oluline, et etiketid oleksid võimalikult pehmed. Otsisime Bredenis kaua ja leidsime lõpuks imepehmed etiketid, millele me vajalikku infot trükime. See materjal on siidjas ning ilma hõõruv-teravate servadeta. Me ise ka ei usu, et üks hooldusetikett saab olla nii pehme!

KOKKUVÕTTEKS

Enamasti on hind üks esimesi asju, mida vaatame. Kui hind sobib, hakkame mõtlema, kas oleme nõus selle toote eest märgitud summat välja käima. Enamasti lähtume siis sisetundest ehk sellest, mis teised analoogsed tooted maksavad. Nii võivad nutikad valikud aga jääda tegemata.

Beebirõivaste puhul on oluline mõista, mida ma ostjana selle hinna eest saan. Kui kaua seda rõivast kanda saab? Mis kvaliteediga materjalist see toodetud on? Mitmes erinevas olukorras beebi seda kanda saab? Millised mugavad ja nutikad lahendused sellel tootel on? Kas toode on mu beebi jaoks täiesti ohutu?

Tihtipeale jõuame peale neid küsimusi järeldusele, et esialgu veidi kallim tunduv toode on hoopis soodsam kui odavam analoog – olgu siis looduse, rahakoti või lapse tervise seisukohast.

Kui tunned, et beebi garderoob vajab täiendamist, siis Bredeni topeltsuuruses riided leiad siit.

Kirjutamiseni!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.