KUIDAS KULUTADA BEEBIRIIETELE POOLE VÄHEM RAHA JA SEEJUURES PAKKUDA BEEBILE VAID PARIMAT

Esmakordsed lapsevanemad imestavad beebide rõivavalikuga esmatutvust tehes ilmselt esimese asjana riiete hinna üle. Loogika ütleks justkui, et vastsündinu riided peaks olema odavamad, kuna materjali kulub vähe. Aga see loogika paraku paika ei pea! Käesolev postitus selgitab, miks on ühtaegu kvaliteetsed ja soodsad beebiriided pigem harv nähtus ja miks on beebide riided oodatust kallimad. Leiad siis ka näpunäiteid, kuidas säästa raha, pakkudes beebile sellegipoolest vaid kõrgeimat kvaliteeti ja kuidas Bredeni imikute riided Sul emaks olemise lihtsamaks muudavad ja miks!

KULDNE KOLMIK: AEG, MATERJAL JA FUNKTSIONAALSED LAHENDUSED

Esimeseks oluliseks hinnakujundajaks on rõivaeseme õmblemiseks kuluv aeg. See tähendab, et kuigi materjalikulu on väiksem, kulub õmblemisele rohkem aega. Kuna Bredeni riideid ei valmista masinad, vaid inimesed, on näiteks täiskasvanute T-särgi ja beebibodi õmblemist võrreldes pisikese eseme kokkuõmblemine, kantide panek ja trukkide kinnitamine tõeline täppistöö. Kuigi materjali kulub vähem, on detailide, varrukate ja soonikute külgeõmblemine nii suur töö, et nõuab näpuosavust, nokitsemist ja täpsust.

Beebide õrna naha ja areneva immuunsüsteemi jaoks on ülimalt oluline materjal, millest rõivad on õmmeldud. Ained, mida kangas sisaldab, jõuavad läbi beebi naha tema vereringesse, mõjutades otseselt tema tervist. Breden eelistab orgaaniliselt kasvatatud puuvillast valmistatud kangaid, kuna nende puhul on rangelt järgitud puuvilla kasvutingimusi ja kanga tootmisprotsessi. Kusagil ei tohi olla ühtegi ohtlikku ainet – ei taimekaitsevahendeid, keemilisi väetisi ega ka ohtlikke värviühendeid ja –kinniteid. Kuna orgaaniline puuvill on ohutu ja jätkusuutlik ka looduse seisukohalt, siis paraku on ta ka kallim, kuna sellise puuvilla kasvatamine on kulukam ja saagikus väiksem.

Kõik Bredeni rõivaid on disainitud sooviga muuta emaks olemine võimalikult lihtsaks, mistõttu iseloomustavad neid funktsionaalsed lahendused ehk vahvad “lisavidinad”, mis eristavad Bredenit teistest beebirõivaste tootjatest. Näiteks on Bredeni kõik riided beebile topeltsuuruses, mis tähendab, et rõivas kasvab koos lapsega. See on eriti vajalik omadus, kuna beebid kasvavad hirmus kiiresti ja mitte kellelgi pole nii palju raha, et iga kuu väikesele ilmakodanikule uusi riideid osta. Lisaks muudavad hoolikalt disainitud ja nutikate lahendustega varustatud kehakatted emmel elu lihtsamaks, olles ka väga mugavad beebi esimesed asjad.

TOPELTSUURUS SÄÄSTAB SINU RAHA, AEGA JA NÄRVE

topeltsuuruses beebiriided

Eelpoolmainitud topeltsuurus on vaid üks Bredeni riiete eriti tänuväärsetest omadustest. Topeltsuurus on saavutatud näiteks sellega, et bodid beebidele on varustatud kahe trukireaga, mis tähendab, et ühte bodi saab kanda kaks suurusnumbrit järjest. Kui vaatad Bredeni riiete suuruse tähistusi, näedki seal alati kahte numbrit, mis märgivad ära suurusevahemiku, mille jooksul eset kanda saab. Näiteks 62/68 tähendab, et beebi saab kanda eset tegelikult juba vahemikus 56-62 ning ka vahemikus 62-68. Teisisõnu, ostes ühe rõiva, saad tegelikkuses hoopis kahe suurusevahemiku jagu toodet!

KUIDAS TOPELTSUURUST ÄRA TUNDA?

Kuna suurust märkiv lipik riideeseme sees on lõppkokkuvõttes lihtsalt number, teeme puust ette ja punaseks ka selle, millised rõivaeseme omadused topeltsuurust “reedavad”, et saaksid omal käel kohe peale vaadates aru, et tegu on justnimelt sellise kasuliku ja vajaliku asjaga. Topeltsuuruse tunnusmärgiks on esiteks pikad soonikud varrukatel ja säärtel, mida saab vastavalt vajadusele pikalt välja keerata ning kokku voltida. Teiseks ka lai värvel/vöökoht pükstel, mis on beebi õrnale kõhukesele pehme ja mõnus ning kolmandaks, kaks trukirida bodi alumises ääres.

Pikad soonikud. Bodide, pükste ja kombede varrukatel ja sääreotses olevad soonikud võimaldavad reguleerida pikkust, mis tähendab, et alguses, kui teemaks on beebi esimesed riided, saab varruka lühemaks keerata ja hiljem pikkust juurde anda. Sama ka pükstega – pikk soonik sääreotstes annab võimaluse sääre pikkust vastavalt lapse kasvule reguleerida.

riided beebile - üleskeeratavad soonikud

Lai värvel. Pükste puhul on oluline suuruse reguleerija lisaks sääreotses paiknevatele soonikutele ka lai värvel ehk vöökoht. Seda saab vastavalt lapse kasvule samuti kas üles või alla keerata, tehes nii püksid numbri võrra suuremaks või väiksemaks. Lisaks on kõrge värvel beebi õrna kõhu ümber pehme.

riided beebile - laia pehme värvliga püksid

Kahekordne trukirida. Tihti võib juhtuda, et bodi on beebile veel varrukatest täiesti paras, kuid trukid jalgade vahelt enam kinni ei ulatu. Siinkohal tulebki appi kahekordne trukirida, mis võimaldab bodil koos lapsega kasvada. Kui laps on väiksem, kinnitad trukid kaugemasse ritta ja hiljem esimesse. Trukirea vahe annab bodi pikkusele just nii palju juurde, et laps saaks seda järgmise suurusnumbri jooksul kanda.

Beebide riided - kahekordne trukirida bodil

NUTIKAD LAHENDUSED = LIHTSAM ELU

Väikesed ja nutikad nüansid beebiriietel on need, mis teevad elu märkamatult lihtsamaks ja mugavamaks. Kuna beebil tuleb riideid vahetada üsna tihti kas puhtuse, õuemineku või mähkmevahetuse eesmärgil, siis 2 trukki beebibodi kaeluses teevad selle selgapaneku oluliselt lihtsamaks. Bodi läheb üle pea lihtsamalt ja ka väikeseid käekesi on lihtsam varrukasse suunata.

Trukid beebibodil

Mähkmevahetust tuleb ette väga erinevates ja tihtipeale ka üllatavates kohtades. Mida mugavam ja kiirem see on, seda parem! Kiirele mähkmevahetusele aitab väga palju kaasa kahepoolne kombeka lukk. Olgu selleks siis tudu-, mängu- või õuekombe. Avades kombeka lukku vaid altpoolt, saab jalad kombekast välja ning mähkme hõlpsasti ära vahetada. Muide, üha täiustuva disaini tulemusel on lukk liikunud üha enam külje peale, paigutudes uuematel mudelitel juba nii, et see ei jääks roomamisel põlve alla ega häiriks last tähtsatel avastusretkedel.

Kahelt poolt avanev lukk beebikombel

Beebi nahk on õrn ning tundlikuma närvisüsteemiga beebisid häirib iga pisimgi asi. Lapsevanemana tahame olla kindlad, et riided ei tekita lapsele ebamugavustunnet, kuid rõiva sees olevad hooldusetiketid võivad nahka siiski ärritada. Seetõttu on oluline, et etiketid oleksid võimalikult pehmed. Otsisime ja testisime väga kaua, enne kui leidsime lõpuks need imepehmed etiketid, millele vajaliku info trükime. See materjal on siidjas ning ilma hõõruv-teravate servadeta. Eks ole ju tore!

Kui soetamisel on beebile vajalikud asjad, tasub kindlasti silmas pidada, mitmes erinevas olukorras millist asja kasutada saab. Mida rohkem kasutusvõimalusi, seda vähem pead ostma uusi analoogseid tooteid. Näiteks on üheks väga nutikaks abimeheks tekk beebile. Tihti on beebit vaja sisse mähkida rahustamise eesmärgil ning selliseks puhuks on parimaks materjaliks veniv ja pehme puuvill, mida on mugav ümber beebi keha mähkida. Topeltkangast beebitekki on väga hea kasutada ka külje alla panekuks. Samuti näiteks ka võõras kohas mähkimisalusena. Beebi vajab tekki nii vankris kui ka turvahällis. Mõistlik oleks soetada just selline tekk beebile, mis sobitub oma mõõtmetelt mõlemasse.

tekk beebile

KOKKUVÕTTEKS

Enamasti on hind üks esimesi asju, mida vaatame. Beebirõivaste puhul on oluline mõista, mida ostjana selle hinna eest saad ehk kaua seda rõivast kanda saab, mis kvaliteediga materjalist see toodetud on, mitmes erinevas olukorras beebi seda kanda saab, millised mugavad ja nutikad lahendused sellel tootel on ja kas toode on täiesti ohutu?

Justnimelt neid küsimusi küsimused jõuame varem või hiljem järeldusele, et esialgu veidi kallim tunduv toode on hoopis soodsam kui odav analoog – olgu siis looduse, rahakoti või lapse tervise seisukohast. Lisaks sellele, et topeltsuuruse süsteem säästab rahakotti ning võimaldab Sul osta kvaliteetseid ja ohutuid beebiriideid väga mõistliku hinnaga, säästab see ka loodust, sest mida vähem erinevaid rõivaid Sina ostad, seda vähem toodetakse. Ja mida vähem toodetakse, seda vähem mõjutatakse loodust.

Nii et kui tunned, et beebi garderoob vajab täiendamist, siis Bredeni topeltsuuruses beebide riided leiad siit.

orgaanilisest puuvillast beebide riided

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha. 

Kirjutamiseni!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.