0


Beebile rõivaid valides imestavad ilmselt enamus, kui palju riided maksavad. Võiks ju arvata, et need miniatuursed kehakallistajad peaksid olema odavamad, sest materjali kulub nii vähe. Siit postitusest leiad selgituse, miks beebide riided on oodatust kallimad? Kuidas oleks võimalik säästa rahakotti kuid seejuures pakkuda beebile vaid kõrgeimat kvaliteeti? Millised on nutikad abivahendid, mida saab kasutada mitmeks erineval elujuhtumil?

 

Miks on mõõtmetelt väikesed beebiriided tihtipeale sama kallid kui suured rõivad?

Rõiva hinna moodustab põhimõtteliselt 3 asja: materjal, õmbluse aeg (õmblejate palk) ja lisamaterjalid. Loogiliselt võiks järeldada, et mida väiksem on toode, seda väiksem on ka hind, sest materjali kulub ju vähem ja õmmelda on ka vähem. Tegelikkus aga alati nii ei ole. Kui võrrelda näiteks suurt täiskasvanute t-särki ja väikest beebibodi, siis oluliselt rohkem kulub aega just selle pisikese bodi kokkuõmblemisele, kantide panemisele ja trukkide kinnitamisele. Jah, materjali kulub vähem, aga õmbluse hinda see ei tasakaalusta. Väikeste detailide, varrukate, soonikute külgeõmblemine nõuab üsna suurt näpuosavust ja nokitsemis ning täpsust. Sellest tulenevalt kulub ka rohkem aega toote valmistamiseks.

 

Materjal – ohutu nii loodusele kui lapsele

Teine oluline mõjutaja on materjal ehk siis millest on kangas valmistatud. Kas tegemist on tavalise puuvilla või orgaanilisega. Orgaaniline puuvill on alati kallim, sest selle kasvatamine on kulukam ja saagikus väiksem.

 

Beebide õrna naha ja alles areneva immuunsüsteemi puhul on aga eriti oluline, mida ta kannab. Miks? Ained, mida rõivas sisaldab, jõuavad hõlpsasti läbi beebi naha vereringesse ja mõjutavad otseselt tema tervist. Orgaanilised kangaste kasvatamisel on järgitud väga rangelt puuvilla kasvutingimusi ning samuti hilisemat kanga tootmisprotsessi. Selles ei tohi olla ühtegi ohtliku ainet – ei taimekaitsevahendeid, keemilisi väetisi ega ka ohtlikke värviühendeid ja –kinniteid.

Lisaks on orgaaniline puuvill ohutu ning jätkusuutlik looduse seisukohalt. Ehk siis win-win olukord kõigile osapooltele.

 

Topeltsuurus – rõivas kasvab koos lapsega

Beebid kasvavad kiiresti ja seetõttu kulub palju raha just rõivastele. Vaat et iga kuu on vaja väikesele ilmakodanikule uusi riideid. Kuidas teha nii, et beebi saaks riideid kauem kanda ning ei ole vaja nii tihti uusi osta? Lahendus on väga lihtne –  topeltsuurus. Vali beebile alati riided, mis on topeltsuuruses. Topeltsuuruses rõivad on disainitud nutikate lahendustega nii, et rõivas kasvaks koos lapsega.

Mida tähendab topeltsuurus?

Lühidalt öeldes tähendab see seda, et saad kanda ühte body või püksi kaks suurusnumbrit järjest. Kui vaatad beebiriide suuruse tähist, siis topeltsuuruses rõival on kaks pikkusnumbrit kõrvuti. Näiteks 62/68. Need numbrid ütlevad Sulle, et beebi saab seda rõivast kanda vahemikus 56-62 cm ja 62-68 cm. Üksik number rõiva sees ehk näiteks 62, ütleb aga, et seda rõivast saab kanda vaid vahemikus 56-62 cm. Ehk siis, ostes ühe topeltsuuruses rõiva, saad tegelikult hoopis justkui kaks toodet. Sest varasemalt pidid sa ostma 62 cm täitumisel uue body. Nüüd aga saad seda kanda veel kuni 68 cm-ni.

 

 Millised on topeltsuuruses rõiva eripärad?

-pikad soonikud varrukatel ja säärtel

-lai värvel/vöökoht pükstel

-kaks trukirida bodi alumises osas

Pikad soonikud body varrukatel võimaldavad reguleerida varruka pikkust. See tähendab, et alguses, kui beebi on väiksem, saab varruka lühemaks keerata ja kui beebi kasvab, siis alla keerates varruka pikkust juurde anda. Sama on ka pükstega. Pikk soonik sääreotstes annab võimaluse pükste pikkust vastavalt lapse kasvule muuta.

 

Pükste puhul on üks oluline suuruse reguleerija ka kõrge värvel ehk vöökoht. Seda saab samuti vaastavalt lapse kasvule keerata kas üles või alla, tehes nii püksid numbri võrra suuremaks või väiksemaks. Lisaks on kõrge värvel pehme beebi õrna kõhu ümber.

Tihti võib juhtuda, et kui beebile on veel varrukatest bodi täiesti paras, siis jalgade vahele enam trukke kinnitama ei ulatu. Topelt trukirida aga võimaldab bodil kasvada koos lapsega. Kui laps on väiksem kinnitad trukid kaugemasse ritta, kui laps kasvab siis esimesse. Trukirea vahe annab just täpselt nii palju body pikkusesse juurde, et saaks seda järgmise suurusnumbri jooksul kanda.

Lisaks sellele, et selline topeltsuuruse süsteem säästab rahakotti ning võimaldab Sul osta kvaliteetseid ja ohutuid beebiriideid väga mõistliku hinnaga, säästab see ka loodust. Sest mida vähem erinevaid rõivaid Sina ostad, seda vähem toodetakse ja mida vähem toodetakse, seda vähem mõjutatakse loodust.

 

Abivahendid igaks elujuhtumiks

Ka beebi abivahendite ostmisel tasub jälgida kui paljudes erinevates olukordades seda toodet kasutada saab. Mida rohkem kasutusvõimalusi ühel tootel on, seda vähem pead ostma uusi analoogseid tooteid.

Näiteks on beebi tatilapid ühed väga tänuväärsed abivahendid väga erinevates olukordades.

-peaaelune kaitse

-suupühkimiseks

-riiete kaitseks

-nätsutamiseks ;)

Beebi tatilapid on abiks kui on vaja panna midagi puhast beebile pea alla. Näiteks võõras kohas pikali panemisel. Lisaks sobivad lapikesed ideaalselt beebi krõõksutamise ajal krõõksutaja õlale panekuks, et kaitsta viimase riideid järjekordse kollase laigu eest. Orgaanilisest kangast beebirätid on ohutud ka siis kui väikesed kohmakad käed peaksid lapikese suhu suunama ja see seal justkui nätsu eest on.

 

Teine nutikas abimees on beebitekk. Tihti on beebit vaja sisse mähkida rahustamise eesmärgil. Sellisel juhul on parimaks materjaliks veidi veniv ja pehme trikotaažpuuvill. Seda on mugav ümber beebi keha mässida. Topeltkangast beebitekki on väga hea kasutada ka külje alla panekuks kui beebi diivani peale panna. Samuti näiteks võõras kohas mähkimisalusena kasutada. Beebi vajab tekki nii vankris kui ka turvahällis. Ja on mõistlik soetada just selline, mis sobitud oma mõõtmetelt just nii vankrisse kui ka turvahälli.

 

Nutikad lahendused teevad elu lihtsamaks

Väikesed ja nutikad nüansid beebiriietel on just need, mis teevad märkamatult elu lihtsamaks ja mugavamaks. Olgu see vanema või beebi jaoks.

Beebil tuleb riideid vahetada üsna tihti – olgu see siis puhtuse, õuemineku või mähkmevahetuse eesmärgil. 1 lisatrukk ehk kokku 3 trukki diagonaalselt beebibodi kaeluses teeb bodi selgapaneku oluliselt lihtsamaks. Bodi läheb üle pea lihtsamalt ning ka väikeseid käekesi on varrukasse lihtsam panna.

Mähkmevahetust tuleb ette väga erinevates ja tihtipeale ka üllatavates kohtades. Ja mida mugavam ja kiirem see on, seda parem. Väga palju aitab kiirele mähkmevahetusele kaasa kahepoolne kombeka lukk. Olgu selleks siis tudu-, mängu- või õuekombe. Avades kombeka lukku vaid altpoolt, saab jalad kombekast välja ning mähkme hõlpsasti ära vahetada.


Beebi nahk on õrn ja tundlik. Erksama närvisüsteemiga beebisid häirib iga pisimgi asi. Vanemana tahame olla kindlad, et riided ei tekita lapsele kuidagi moodi ebamugavustunnet. Üheks beebi õrna naha ärritajaks võivad olla rõiva sees olevad hooldusetiketid. Seetõttu on oluline, et need oleksid võimalikult pehmed. Otsisime Bredenis kaua ja leidsime lõpuks imepehmed etiketid kuhu peale vajalikku infot trükime. See materjal siidjas ning ilma hõõruvate teravate servadeta. Ise ka ei usu, et üks hoolduetikett saab olla nii pehme.

 

KOKKUVÕTTEKS

Enamasti on hind üks esimesi asju mida vaatame. Kui hind sobib hakkame mõtlema, kas oleme nõus selle toote eest märgitud summat välja käima. Enamasti lähtume siis sisetundest ehk sellest, mida teised analoogset tooted maksavad. Nii võivad aga nutikad valikud jääda tegemata.

Beebi rõivaste puhul on oluline mõista, mida ma selle hinna eest saan. Kui kaua seda rõivast kanda saab? Mis kvaliteediga materjalist see toodetud on? Kui mitmes erinevas olukorras ma seda kanda saan? Millised mugavad ja nutikad lahendused sellel tootel on? Kas toode on mu beebi jaoks täiesti ohutu?

Tihtipeale jõuame peale neid küsimusi järeldusele, et esialgu veidi kallim tunduv toode on hoopis soodsam kui odavam analoog – olgu siis looduse, rahakoti või lapse tervise seisukohast.

 

Kirjutamiseni!

Merle

Breden Kids asutaja ja kolme lapse ema

 

Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata