Henry - Kuidas kodukontoris mitte hulluks minna

HENRY 3 IDEED, KUIDAS KODUKONTORIS (VÕIB-OLLA) MITTE HULLUKS MINNA

“Issi!”, “Issiii!”, Iiiissssiiii!”, “ISSI!”

Läbi udu kuulen, et keegi hüüab kusagil issit. Olen niivõrd süvenenud enda pakkumise koostamisse, et ei pannud tähelegi, et keegi mu jala otsas ripub ja tähelepanu nõuab, “Jah, kuidas ma sind aidata saan?” küsin ma, sest mind on vägisi töösse keskendumisest välja kistud. “Kas kümme ja kümme ja viis on kokku kakskümmend viis?” kõlab väikese matemaatiku küsimus. “On tõepoolest. Aga lepime kokku, et annate mulle nüüd pool tundi aega, et ma jõuaks oma asjad ära teha, eks? Suurepärane. Aitäh!” Kaks minutit hiljem: “Iiissiiii!” See on hetk meie reaalsusest, millega me igapäevaselt silmitsi oleme. Teen tööd mina või mu abikaasa, aga lapsed, kes ei taha kuidagi mu ideega kaasa minna, et täna mängime me potililli, kes lihtsalt istuvad ühel kohal ja on vait.

Tähelepanuvajadus on pidev ja soov jagada ning vestelda on ka miski, mida ei paista olevat võimalik alla suruda. Kuidas siis teha nii, et omad asjad saaks tehtud ja ka lapsed ei tunneks, et nad suured tüütused on? Kuigi nad sageli on ja oleks ma teadnud, kui palju nad ühel hetkel rääkima hakkavad, poleks ma nende esimesi sõnu kuuldes võib-olla nii elevil olnud. Pakun siinkohal välja kolm lahendust, mis jätab kõrvale liiga lihtsad meetmed nagu teler ja nutiseade, kuigi tuleb tunnistada, et ka need toimivad suurepäraselt (piinava südametunnistuse hinnaga).

  • Tõhus tööjaotus. Kui mõlemad vanemad peavad kodust töötama, on ainus mõeldav lahendus teha seda kordamööda. Meie oleme leidnud suurepärase rütmi, mis mõlemale sobib – mu naine teeb tööd kindlatel tundidel ja mina teen siis, kui võimalus tekib. Minu jaoks on hetkel veidi arusaamatu, kuidas seda suurepäraseks rütmiks nimetada, aga tema kinnitab, et just nii on. Ma ei tea, kuidas teiega, aga mina usaldan enda naist! Seega, tema teeb tööd siis, kui tema tahab ja mina siis, kui ta enam ei taha.
  • Võta appi kavalus. Anna lastele mingi tegevus, mis võtab neil natukene kauem aega, hakka koos nendega seda tegema ja ühel hetkel hiili lihtsalt oma kodukontorisse. Te üllatute, kuivõrd sisse võivad lapsed oma tegevustesse minna ega märkagi teie salajast manöövrit. Näiteks jätsin ma nad paar päeva tagasi laua taha kenasti värvima ja möödus ligi tund, kuni mulle tööd tehes pähe kargas – mida ma teinud olen? Tagantjärele targana saan kinnitada, et see polnud hea mõte ja kui enne olime kahevahel, kas hakata sel aastal remonti tegema või mitte, siis nüüd pole meil sellest pääsu. Positiivse poole pealt sain ma aga tund aega segamatult tööd teha.
  • Kaasa neid enda töösse. Minu lapsed ei tea, milles minu töö seisneb. Tütar arvab siiralt, et issi ametiks on arvutist korvpalli vaatamine. Ei ole! Kuid nad teavad, et ma teen midagi arvutis ja nad teavad, et ma pean vahepeal neid ja mingeid muid asju pildistama. Hea viis neid kaasata, on nad üles rivistada ja suruda südamele, et mul on tõepoolest nende abi vaja. Seejärel annan neile vana fotoka, mis on saanud nende esimeseks sammuks pildistamise maailmas ja palun, et nad läheksid ning pildistaksid mulle üles kõik asjad, mis neile meie kodus enim meeldivad. Ma oleksin nii meelitatud olnud, kui nad oleksid sinna mind klõpsima jäänud, aga nad olid fotokaga toast kadunud enne, kui ma selle ilusa mõtte lõpuni mõelda jõudsin. Võit on siin kolmel rindel – esiteks annab võimaluse mingi aja vältel oma toimetusi jätkata, teiseks annab lastele uue oskuse ja kolmandaks on hiljem võimalus vaadata ühiselt pilte ja kuulda lugusid sellest, miks nad just need asjad valisid.

Kodukontor on väikeste lastega parajalt hektiline, aga praegu on adapteerumise aeg. Me võime viriseda, kui paha ja keeruline kõik on või hoopis kasutada võimalust ja teha asju natukene teistmoodi. Mälestusi loome me praegu igal juhul!

Henry Jakobson on isa ja Bredeni brändisaadik, kes jagab oma tegemisi blogis Amidahenryteeb.

Meeldis see postitus? Tahaksid edaspidigi põnevaid lugusid lugeda ja Breden Kidsi tegemistega kursis olla? Anna meile oma e-maili aadress, et saaksime Sulle edaspidi kasulikku infot, huvitavaid pakkumisi ja vahvaid kingitusi teha.

Rahulikku kodusolemist!

Henry Jakobson

Henry Jakobson

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.