KOOTUD MÜTSID JA SALLID. KUI SOOVID MIDAGI ILUSAT…

Tegelikult on kootud mütsid ja sallid Bredeni peres olnud juba mõnda aega. Ma pole neist lihtsalt kordagi veel siin blogis kirjutanud. Nüüd siis ühel ilusal päikesepaistelisel sügishommikul kollaste lehtedega kaetud tänaval jalutades tundsin, et aeg on see lugu ära rääkida! Seda enam, et need imepehmed iludused on tehtud siinsamas Eestis, tublide Rakvere naiste poolt mulesing-free meriinovillast, mis tähendab, et meriinolambakesi on kasvatatud hoole ja armastusega.

2 minuti lugemine

KOOTUD MÜTSID, SALLID JA MAAILMAPARANDAMINE

Bredeni kudumid pole sugugi tavalised kootud mütsid ja sallid. Algusest peale on neil olnud eesmärgiks kinkida kandjale midagi palju mugavamat, paremat, ilusamat ja eetilisemat kui see, mida kiirmoekettides pakutakse. Kuigi nende asjade sünd oli vaid kaks aastat tagasi, on juba tehtud läbi selline evolutsioon, et oi-oi-oi. Nüüd, kolmandal korral, on viimsedki detailid istuvuse ja materjali osas paika timmitud, et nende kandmine Sulle võimalikult palju rõõmu pakuks. Kuigi Bredeni kootud mütsid ja sallid on disainitud veidi linlikumas keskkonnas kandmiseks, ei keela keegi Sul nendega ka metsa või merele minna. Võrdselt hästi sobivad juurde nii villased mantlid, sportlikud parkad, tennised, Dr. Martensid kui ka matkasaapad. Aga alustame algusest!

Kõige esimesel aastal sündisid kootud mütsid WULF ja WIN, millest üks on kujunenud selliseks hitiks, et ise ka ei usu. Baggy stiilis mütsi WULF sundimatu oleku ja erilised sisseõmmeldud krooked teevad sellest mütsi, mida ei pea mitte kunagi sättima ega kohendama. Pane lihtsalt pähe ja olemas! Saad selle alla peita kõik, mis peitmist vajab (näiteks tuulise ilmaga kõrvad, aga ka mitu päeva pesemata emme-krunni). Ühtlasi saad kindel olla, et kaunilt sätitud soeng jääb WULFi embuses paika ega lähe elektrit täis. Erilist tähelepanu väärivad muidugi ka täiskasvanute rõngassall WADE ja laste rõngassall WALLY, eeskätt seetõttu, et emmed-issid teavad Bredenit peaasjalikult tänu meie poppidele toru- ja kolmnurksallidele.

Tutimüts WIN oli alguses tibake tujukam. Küll me alles nuputasime ja valutasime pead selle kallal, kuidas kududa ilusat soonikmütsi nii, et see kandmisel välja ei veniks. Nüüd, kolmandal korral, oleme WIN mütsiga täitsa rahul. Ta pole kaotanud grammigi oma pehmusest ja stiilist ning kelmika mütsitutiga teeb lõbusaks nii suurte kui väikeste kandjate väljanägemise. Lisaks oleme võtnud BREDEN-sildi ja viinud selle otsmikult hoopis mütsi serva peale, kus saaksid ise otsustada, millisele küljele seda sättida. See otsus muide sündis Breden Kidsi Facebooki fännide abiga, kes hääletasid just selle mütsidisaini võidukalt esimeseks! Win-win-win!

KUMMALINE JUHTUM WULFIGA

Aga räägime lõpetuseks veidi lühidalt ka minu lemmikmütsist WULF. Selle mütsi hingeelu on võrdlemisi kirju, mille kallal saime parajalt ajusid ragistada. Otsustasime nimelt WULFi ainulaadse kuju tibake proovile panna, kuna kollektiivis tekkis loominguliselt tuline debatt teemal, kas WULF peaks olema ümaram või torujam. Nagu kõigi parimate vaidluste puhul ikka, lahenes asi “kuldse keskteega”, mille tulemusel on WULF nüüd vähemati meie meeles ideaalne! Või kuidas Sulle tundub?

Sügav kummardus tublidele mütsimodellidele Charlie’le, Kristopherile ja Teelele. Lisaks ka WATCH WEAR kauplusele ägedate jopede eest! Fotode autor Kretel Kuusk.

Kui Sulle meeldis see postitus või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot saata või põnevaid pakkumisi ja üllatusi teha.

Mõnusat kandmist!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.