kevadmüts, müts-sall, topeltpuuvillane müts-sall

KEVAD, KEVAD – MILLIST MÜTSI KANDA?

Esimesed kevadised päikesekiired ja plusskraadid võivad tekitada petlikult sooja tunde. Selleks, et ei Sina ega Su põnnid külmetuks, oleme pannud kokku põhjaliku ülevaate, milline peab olema üks ideaalne kevadmüts!

KUI PETLIK KEVADSOOJUS TOOB NOHU-KÖHA…

Lapsevanemana tead Sa ilmselt juba väga hästi, kuidas kevade salakavalaimaks tegelaseks on päike. Kord on tunne, et üleöö saabus suvi ning järgmisel hetkel viib õel tuuleiil selle tunde endaga kaasa kiiremini kui silmi pilgutada jõuad. Sama kiirelt vaheldub ka ilm: ühel hetkel on higistama ajavalt lämbe, tunnike hiljem sajab vihma, veel tunnike hiljem aga juba lund ja lörtsi. Tõsijutt, kogetud absoluutselt igal kevadel siinsamas Eestis. Kuna ilma me muuta ei saa, siis tõttab Sulle appi hoopis õigesti valitud kevadmüts!

Käesolevast blogist leiad hüva nõu, millal kasutada puuvillast kahekordse kangaga kevadmütsi, millal ja miks eelistada nokaga mütsi ja millal sirutada käsi hoopis meriinovillase voodriga toote järele. Eesmärk ju neil kõigil üks – hoida Su laps tervena, nautimaks saabuvat kevadet! Las need temperatuurid kõiguvad iga jumala päev vähemalt paarkümmend kraadi – Sina oskad laste varustamisel sellega igapäevaselt arvestada!

kevadmüts, müts-sall, topeltpuuvillane müts-sall
Topeltpuuvillane müts-sall BREDEN.
Foto: Karoliina Koovit

KEVADMÜTS: KAHEKORDNE PUUVILL

Vot üks asi, mida meil on nii palju kui kulub, on müts-salle. Ei saa üle ega ümber sellest kevadiste ilmade parimast abilisest. Ta võib olla nii ilma nokata (müts-sall BREDEN) kui ka nokaga (nokaga müts-sall BENT). Müts-salli unikaalne lõige ning topeltpuuvillane kangas hoiavad soojas nii pea kui ka kaela ja sobivad jahedaks üleminekuperioodiks ideaalselt. Noka funktsioon on aga lihtne ja loogiline – kevade esimesed päikesekiired on eredad ja nokk aitab säästa silmi ja hoida neid varjus.

Teine asi, mida meil on ohtralt, on kevadmütsid. Mütsid nii beebidele, lastele kui ka täiskasvanutele. Näiteks on Bredeni bestselleriteks topeltpuuvillased mütsid KLAUS, BO ja HAPPY, mis püsivad kõrvadel, mitte silmadel, on pehmed ja mõnusad ning tehtud täpselt tüüpilise Eesti kevade, sügise ja jahedama suve jaoks ehk temperatuurideks +5 kuni +15 kraadi. KLAUSil on mitu vahvat kandmisviisi ning nokamüts BO kaitseb silmi eredate päikese kiirte eest.

Ja siis on muidugi topeltpuuvillased sallid. Vanema põlvkonna kasvatajad ütlevad siiamaani, et “kui salli ei kanna, läheb kael karvaseks”. Novot, kui Sa ei taha karvast kaela, sobita igale mütsile juurde sall ning laps võibki muretult pajutibusid ja esimesi lilleõisi korjama minna. Topeltpuuvillaseid salle on kogunisti kolm – torusall TOBIAS, veidi tõsisema moega torusall TARON ning kelmikas trukkidega kolmnurksall TRINE. Vali ainult välja ja kanna kasvõi ise, sest ühed ilusad kõik!

KEVADMÜTS: MERIINOVOODER

Me kõik teame, kuidas Eesti kevad pakub liigagi tihti kahtlast tuult, mis kõrvad ja pea valutama panevad. Lisaks toimetavad usinalt ka päikest varjutavad pilved, mis soojuse röövivad ja ootamatuid sademeid jagavad. Sellise ilma puhul vajad abiväge, mis looduse kapriisidele vastu peaks. Ja kuna meriinovill on looduse enda meistriteos ning teadupärast tuleb iga probleemiga võidelda tema enda vahenditega, on Sinu salarelvaks meriinovillased tooted.

Meriinolammastelt pügatud vill on maailma pehmeim. See ei “hammusta”, sobib isegi tundliku nahaga inimestele ja allergikutele. Lisaks on meriinovillal eriti kasulik omadus reguleerida kehatemperatuuri, mis tähendab, et villa eriline ülesehitus suudab vajadusel hoida nii sooja kui ka jahutada. Veel on meriinovillal võime juhtida niiskust kehast eemal. Ja nagu sellest poleks veel küllalt, on meriinovill antibakteriaalne. Seda ei pea üldse iga kord pärast kasutamist pesema, piisav vaid tuulutamisest!

Siin tulevad mängu eelpool mainitud müts-sallide ja mütside ning sallide meriinovoodriga sõbrad. Jah, nad võivad välja näha täpselt samasugused, aga sisu on neil hoopis teine. Ehk siis kui topeltpuuvillased müts-sallid BREDEN ja BENT on kandmiseks kuni +5 kuni +15 soojakraadidega, taluvad BREM ja MORRIS temperatuure kuni -7 külmakraadini. Sama lugu ka KLAUSi, BO ja HAPPY tummisemate teisikute METTE, MO ja MIKA kohta.

TEMPERATUURISPIKKER AITAB VALIDA

Bredeni tooted on loodud inimeselt-inimesele ja südamest-südamesse. Meie eesmärgiks on alati olnud olla bränd, mis oleks vanematele abiks ja teeks lapse riietamise lihtsamaks. Sellest soovist ajendatult sündis ka Bredeni mütside ja sallide ainulaadne temperatuurisüsteem. Sest elus on niigi asju, mille pärast vaja pead vaevata ja tänu Bredeni toodetele on Sul üks mure vähem!

Niisiis, kõikidel Bredeni mütsidel ja sallidel on temperatuurispikrid, mis annab Sulle vajaliku kindlustunde, et lapsel pole külm ega ka palav. Spikerdada saad lausa kolmest kohast:

  • Toote riputusetiketil
  • Toote sees suurust märkival sildil
  • E-poes tootelehel ümmarguse värvilise ikoonina

KOKKUVÕTTEKS:

Loodan väga, et käesolev ülevaade andis Sulle selgema pildi, millal ja millist mütsi lapsele (ja ka endale!) valida. Sest kevad on küll kauaoodatud aeg, kuid ei tasu end lasta esimestest soojematest päikesekiirtest ära petta. Hoia igaks ilmaks sobivad mütsid, sallid ja müts-sallid käepärast ning nii Sina kui Su lapsed on hästi hoitud!

kevadmüts, müts-sall, topeltpuuvillane müts-sall
Topeltpuuvillane müts-sall BREDEN
Foto: Raili Adoson

Meeldis see postitus? Tahaksid edaspidigi Breden Kidsi tegemiste ja blogiga kursis olla? Anna meile oma e-maili aadress, et saaksime Sulle edaspidi kasulikku infot, huvitavaid pakkumisi ja vahvaid kingitusi teha.

Ilusat päikese nautimist ja olge terved!

Merle Leemet

Merle Leemet

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.