JUSS HAASMA: LOODETAVASTI OLEME ÕIGE PEA TAGASI NORMAALSUSES!

Muusik ja näitleja Juss Haasma, kes käesolevas blogipostituses on siiski eeskätt lapsevanem oma kahele tütrele Miiale ja Madlile, tunnistab, et ülemaailmne COVID-19 puhang on kahtlemata mõju avaldanud ka tema igapäevaelule. Nüüd, mil tööd on vähem ja aega rohkem, on Jussi hinnangul vähemalt seegi hea, et keerulised ajad meid keset päikeselist kevadet tabasid. “Inimeste seltskonnast hoidudes on vähemasti võimalik looduse rüppe pageda!” leiab ta.

JUSS: Loodetavasti kõik möödub ja õige pea oleme tagasi normaalsuses! Justnimelt seetõttu tuleb praegu leida endas jõudu, et avastada. Oluline on ka mitte kaotada mängulisust ja rõõmu, mis lastele kõige vajalikum. Mina käin palju looduses. Käin jooksmas, et oleks energiat, kuna liikumine parandab nii füüsilist kui ka vaimset tervist, mis nelja seina vahel istudes võib ära manduda. Ma ei väsi toonitamast, kuivõrd oluline on minu jaoks liikumine!

JUSS: Meil pole üht konkreetset tegevust või lemmikut kohta, pigem on valik lai – peitus, kull, joonistamine, memo, koduteater ja väljasõidud. Varasematel aegadel oli ka ujumine ja perega väljas einestamine. Kui ilmad soojemaks lähevad, annab kindlasti palju energiat ka päike ja kõik tegevused, mis õues saab korda saata. Kui üks koht ära tüütab, tuleb asukohta vahetada, mis ei tähenda muidugi, et peab ilmtingimata pidevalt ühest kohast teise jooksma. Kui tahad omi asju teha, siis teame vist kõik, mis multikad lastele meeldivad. Õnneks on tütardel võimalus olla palju ka maal.

JUSS: Ma üritan lapsi võimalikult palju ka enda tegemistesse kaasata ja neile oma maailma tutvustada. Võib öelda küll, et neid huvitab nii teater, muusika kui ka kino ehk kõik need asjad, milles ma ka ennast pidevalt proovin edasi viia ja paremaks saada. Miia on näiteks käinud minu ja Lennaga jõulutuuril paar aastat tagasi. Saime koos mööda Eestit reisida ja andsime kokku kümme kontserti erinevates kirikutes. Viimasel kahel suvel on õnnestunud nad Narva meelitada, kus mängisime ”Kremli ööbikuid”. Tartus on käidud mitmel korral, kui mängiti muusikali ”Kaunitar ja Koletis”. Küll neid projekte ja lavastusi tuleb veel!

Meeldis see postitus? Tahaksid edaspidigi Breden Kidsi tegemiste ja blogiga kursis olla? Anna meile oma e-maili aadress, et saaksime Sulle edaspidi kasulikku infot, huvitavaid pakkumisi ja vahvaid kingitusi teha.

Fotod: Hendrik Osula

Juss Haasma

Juss Haasma

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.