Laste nokaga ilmastikukindel müts-sall

ILMASTIKUKINDEL MÜTS-SALL: MIKS JA MILLAL?

4 minuti lugemine

Kui mina ütlen Breden, siis Sina ütled müts-sall! Head sõbrad-tuttavad teistest lasteriiete firmadest peavad meie müts-salli samuti nii heaks leiutiseks, et on igaüks sellest tänaseks oma versiooni valmistanud. Kuna müts-sall on aga siiski Bredeni “beebi” ja ainult meie oskame seda õmmelda kõige paremini, astusime taaskord sammukese edasi ja viisime oma väga hea peakatte järgmisele tasemele. Saa tuttavaks, see on ilmastikukindel müts-sall STORM ehk vetthülgavast kangast valmistatud, noka ja meriinovoodriga võitmatu peakate.

laste nokaga ilmastikukindel müts-sall

IDEEST TEOSTUSENI 1 JA MILJON SAMMU

Nagu iga suurepärase leiutisega, vajas ka ilmastikukindel müts-sall sünniks ideed. See oli meil õnneks juba ammu olemas! Vaja oli vaid planeetide joondumist ning ühe tõsise tegija liitumist Bredeni tiimiga. Disainer-mentor Merle Lõhmus saabus Bredenisse Montoni rõivabrändi ridadest ning võttis meie tootearendajad kaasa Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatud disaini meistriklassi koolitusprogrammi. Seal me selle palli veerema panimegi.

Kuigi meistriklassi ülimalt mõtestatud ja valgustavat teekonda on keeruline lühidalt kirja panna, siis olgu öeldud, et sealseid taipamisi oled Sa juba oma silmaga näinud ja käega katsunud. Näiteks müts-sallide BREDEN ja BREM “uus tulemine” ehk parendatud disain algas samuti EASi meistriklassist. Ja olgugi et meie klassikalised müts-sallid pole kaotanud grammigi oma suurepärastest omadustest enamustes olukordades, käivad paar siinse kliima levinumat nähtust neile siiski tibake üle jõu. Nendeks on parimad sõbrad Vihm ja Lörts. Müts-sallile STORM pole isegi aga neist mingit vastast, ta järab Vihma ja Lörtsi hommikusöögiks!

ILMASTIKUKINDEL MÜTS-SALL: MILLEGA TEGU JA KUS KANDA?

STORMi “krüptoniit” on veekindel kangas. See annab talle Supermani jõu ja vastupidavuse trotsida kõikvõimalikke vesiseid olusid. Kodanikunimeks on kangal Majocci ACG 2L Stretch Memb Trasp. Black ning oma päritolult on ta itaallane, ent nimetame maakeeli teda lihtsalt üheks maru heaks vetthülgavaks riideks. Selle materjali puhul on eriti tänuväärne ja haruldane, et ta liigub ja hingab loomulikult ega krabise-krudise vastikult. Loomulikult on STORM üleni nahasõbralik, ohutu ja kemikaalidest puhas. Kuid see pole kindlasti ainsaks STORMi relva-arsenali trumbiks.

Lisaks vetthülgavale kangale koosneb STORM veel kahest Sulle juba tuttavast materjalist: orgaaniline GOTS puuvill ja paksem meriinovooder, mis annab temperatuurikindluse vahemikus -7 kuni +5 ehk hilissügisest varakevadeni. Kuigi Sa oled ilmselt harjunud toimetama selles vahemikus õhema meriinovoodriga, siis põhjuseks paksu meriinot kasutada on seesama eelpool mainitud itaallane ehk vetthülgav kangas, mis käitub mütsi pealiskangana veidi teistmoodi kui puuvill. Usu meid, kui ütleme, et antud temperatuurisoovitus on sündinud põhjalike inimkatsete käigus.

Üks element STORMi võitmatusest on ka tema nutikas disain. Nokk kaitseb lapse silmi nii sademete kui tuule eest ning ka juhul, kui mingil põhjuseks peaks päike end vahel ilmutama. Kummidetail kuklas aitab mütsil ideaalselt paigal püsida ning kaela kuju järgivat kaelust on väga mugav jopehõlmade alla peita, et hoida soojas nii lapse rinda kui ka selga. Lisaturvalisust pimedal ajal pakub nokale lisatud helkurpael.

KOKKUVÕTTEKS

Et asi oleks 100% selge, võtame korra veel kokku, mis selle STORMi nii eriliseks teeb ning mis on tema peamised tugevused:

  • Ütle “ei”vihmale või lörtsile. STORMi vetthülgav pealiskangas tõrjub niiskuse kindlamast kindlalt ning nokk kaitseb silmi.
  • Ütle “ei” higistamisele ja temperatuurikõikumiste pärast pabistamisele. Meriinovooder juhib niiskuse nahapinnalt eemale ning aitab reguleerida kehatemperatuuri.
  • Ütle “ei” igast august sisse pugevale tuulele. Kummidetail kuklas hoiab mütsi kindlalt paigal ning tagab ideaalse istuvuse ja kõrvade kaetuse.
  • Ütle “ei” kottpimedusele. Helkurriba aitab pimedas paremini nähtav olla.
Laste nokaga ilmastikukindel müts-sall

Kui Sulle meeldis see postitus või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot saata või põnevaid pakkumisi ja üllatusi teha.

Rõõmsa jällenägemiseni!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.