0

Ma lihtsalt ei suuda enam!” ahastas ta. “Just olin temaga kaks nädalat kodus. Neli päeva saime lasteaias käia ja juba jälle nina löriseb. Ebareaalne!” Teine ema vaatab talle mõistvalt otsa ja lisab midagi omalt poolt.

Kuulsin seda vestlust mänguväljakul pealt. Tegemist on väga paljude vanemate igapäevase reaalsusega. Üks haigus teise otsa mõjutab vanemate endi tervist, rahakotti ja mis seal salata, ka omavahelisi suhteid. Pidevalt haige laps tekitab pingeid kogu peres.

Lapse immuunsuse tugevdamisel mängivad kaasa mitmed olulised nüansid: õues käimine, toit ja stress. Sama oluline on aga ka õige riietamine. Liiga palju ei ole hea ja liiga vähe samuti mitte.


TOIMIV MÜTS = TERVE LAPS

Keegi meist ei kahtle, et kvaliteetsed õueriided ja jalanõud mängivad lapse haigestumise või mittehaigestumise juures suurt rolli. Kui laps õues külmetab või higistab, on haigus kerge tulema.

Õueriietele ja jalanõudele spetsialiseerunud brände on palju. Valida saab suure hulga kvaliteetsete toodete vahel. Kuid toimivate õueriiete ja jalanõude kõrval on sama olulised ka toimiv müts ja sall. Mütsid ja sallid ei ole aga paljude brändide põhitooted ega prioriteet. Seega ei kulutata nende detailideni läbimõtlemisele ja arendamisele  sama palju mõttejõudu kui õueriiete või jalanõude täiustamisele. Kvaliteetne ja praktiline müts vajab aga samuti läbimõtlemist ja pidevat täiustamist.


MILLINE ON “TOIMIV MÜTS”?

- SOBIVAST MATERJALIST: hoiab sooja või kaitseb sooja eest
- PÜSIB PEAS: kõrvad sees, silmad väljas
- TURVALINE: ei sea ohtu last ega tema tervist

Igale ilmale on olemas sobiv materjal. Nii nagu õueriided tehakse hingavast, kuid niiskuskindlast materjalist, on ka mütsi puhul oluline, mis on esimene ja mis on teine kiht. Ja just nagu õueriiete puhul, on ka mütsi puhul oluline see, kuidas selle detailid ja  lõige on arendatud.

Breden Kids Lasteriided

Toimiv ja soe müts ei ole lihtsalt venivast materjalist õmmeldud poolringi kujuline toode. Kvaliteetse mütsi puhul on väga oluline jälgida materjali täpset koostist - selleni välja, mis järjekorras on müts kokku õmmeldud. See on omaette valdkond, kus parima tulemuse saavutamiseks tuleb leida aega. 


MÜTS-SALL JA LASTEAED

Bredeni müts-sall sai loodud peamiselt lasteaialapsi silmas pidades. Nägin ise ja kuulsin vanematelt, kui väga oleks vaja toodet, mis oleks lasteaiakindel. Kui vanem lapse hommikul lasteaeda viib, tahame me olla kindlad, et lapsel on ilma meie juuresolekuta soe ja turvaline. Lisaks on vaja, et laps saaks end mugavalt ja võimalikult vähese vaevaga riidesse. Viimane on boonuseks ka õpetajatele, kellel ei ole vaja 20+ lapse mütsipaelu siduda ja pikki salle ümber kaela sättida.

Kõigele sellele mõeldes hakkas mul ühel hetkel idanema idee müts-sallist, mis oleks  2in1 toode ja mis:

- ÜHENDAKS ENDAS MÜTSI PRAKTILISUSE JA SALLI HOIDVUSE
- OLEKS LIHTNE PÄHE PANNA
- OLEKS OHUTU

Minu jaoks oli oluline mõelda välja toode, mis pakuks kindlustunnet vanematele ja mängurõõmu lastele. Müts ja sall ühe tootena annab kindlustunde, et lapse kõrvad ja kael on soojas. Õige materjal ei lase aga lapsel külmetada ega higistada. Salliosa, mida saab kanda lõua all, peal ja ninal teeb sellest omakorda laheda mütsi, millega sõpratega ninjasid mängida.

Kusjuures, elu on näidanud, et kui mitu Bredeni müts-salli ühele mänguväljakule satuvad, ilmuvadki peagi välja vahvad ninjapoisid ja -tüdrukud, kes siis ühiselt pahalasi kinni püüdma hakkavad. 

Breden Kids Lasteriided


TOOTEARENDUS JA PATENTEERITUD DISAIN

Panustasime müts-salli arendusse rohkem kui pool aastat aktiivset tööd. Katsetasime, proovisime, tegime ümber, proovisime jälle.

Esimesest mudelist alates oleme iga kollektsiooni eel teinud pisikesi täiendusi. Kuigi anname alati endast parima, et müüki minev mudel oleks ideaalne, tuleb suurema hulga testijate puhul alati välja midagi, millega me ei saanud või osanud arvestada. Kogu tagasiside võtame aga alati rõõmuga vastu - ainult sedasi saamegi tooteid täiustada!

Kuna sellelaadset toodet kusagil mujal maailmas ei ole,  võtsime vastu otsuse Bredeni müts-salli disaini kaitsta ja patenteerida. See tähendab, et keegi teine seda toodet toota ega müüa ei tohi. See on meie viis kaitsta oma toote kvaliteeti ja toimivust. Ühel päeval kusagil maailma teises otsas Bredeni müts-salli nähes, saad seega hea tundega tõdeda, et see on välja töötatud ja disainitud eestlaste poolt ja Eestis. Uhke värk! :)


MILLIST MÜTS-SALLI KANDA?

Müts-salle on kolmeks hooajaks:

Kevad/sügis: PUUVILLANE
Üleminekuhooaeg: MERIINOVOODRIGA
Talv: FLIISVOODRIGA

Fliisvoodriga müts-sallide kandmise aeg on siis, kui väljas on juba tublisti külmakraade ja lumehanged akna all. Voodriks on Öko-Tex sertifikaadiga kvaliteetne mikrofliis, mis hoiab eemale ka kõige riukalikumad külmapoisid. Mikrofliis reguleerib samuti temperatuuri ja ei lase lapse peal higistama hakata. Soovitatav kandmistemperatuur on -7°C ja enam. 

Breden Kids Müts-sall

Meriinovoodriga müts-sallid sobivad põhjamaade kliimas kandmiseks suurel osal aastast ehk sügisest kevadeni. Öko-Tex meriino reguleerib kehatemperatuuri ja juhib niiskuse kehast eemale. See tähendab, et kui laps hakkab joostes ja mängides higistama, juhib meriino niiskuse nahast eemale ja lapsel ei hakka külm. Nii soojendab meriino kui on külm ja jahutab kui on palav. Soovitatav meriinovoodriga mütside ja sallide kandmistemperatuur on +5 kuni -7 °C.

Breden Kids Müts-sall

Puuvillane müts-sall on klassikaline k/s hooaja toode. Valmistatud kahekihilisest GOTS orgaanilisest puuvillast. Kahekordne puuvillane trikotaažmüts sobib kandmiseks ka külmematel suveõhtutel. Soovitatav kandmistemperatuur on +5 kuni +15 °C. 

Breden Kids Müts-sall


MIDA LAST RIIETADES SILMAS PIDADA?

- JÄLGI KIHTE
- VALI ÕIGE MATERJAL JA TOIMIV LÕIGE

JÄLGI KIHTE

Õigesti riietumine ei ole keeruline. Sel ajal, mil meie seisame ja külmetame, turnivad, ronivad ja jooksevad lapsed ringi. Öeldakse, et õue minnes pane aktiivselt liikuvale lapsele üks kiht vähem kui endale. Ka vankrilaste puhul tasub seda meeles pidada: vankris on laps tuule ja külma eest peidus, lisaks moodustab ka vanker ise ühe lisakihi.

Püüan ka ise järgida soovitust: sügisel võimalikult hilja kihte juurde ja kevadel võimalikult hilja kihte ära. See esimene on eriti oluline, sest tihtipeale tunduvad esimesed külmad need kõige hirmuäratavamad. Silme ees vilksatavad möödunud külmahooaja haigusetralli üleelamised ja selle vältimiseks riietame lapsed kubujussideks, lootes neid sedasi külmetusest ja haigustest päästa. 

Breden Kids Müts-sall

ÕIGE MATERJAL JA TOIMIV LÕIGE

Kogu selle loo juures on kõige olulisem meeles pidada, et kihtidest veelgi tähtsam on õige materjalivalik ja toimiv lõige. Õige materjal, mis on kantud sobival temperatuuril, hoiab ning vajadusel ka reguleerib sooja. Puuvillastel, meriinovillastel ja fliisvoodriga toodete kandmiseks on kõigil  õige aeg ja temperatuur.

Õige lõige annab omakorda kindlustunde, et külm ja tuul ei pääse kusagilt sisse. Paljudel õueriietel ja jalanõudel on kaasas soovituslik kandmisaeg. Bredeni temperatuurisüsteem aitab Sul valida ka õige mütsi, mis ei aja higistama ja millega ei ole külm.

Emana ja teadliku toitumise suure fännina ei saa ma kindlasti ka mainimata jätta, et õige riietumise kõrval on samal pulgal või isegi veidi kõrgemal toitumine. Me oleme see, mida sööme - klišee või mitte, aga minu kogemus oma kolme lapsega on seda 100% tõestanud. Võid sellest lähemalt lugeda minu postitusest: "5 nõuannet, kuidas lapse tervist tugevdada"

 

Kirjutamiseni!
Merle 

Breden Kids Merle Leemet
 

Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata