0

“Ma lihtsalt ei suuda enam!” ütles ta ahastunult. “Just olin temaga kaks nädalat kodus. Neli päeva saime lasteaias käia ja juba jälle nina löriseb. Ebareaalne!” Teine ema vaatab talle mõistvalt otsa ja lisab midagi omalt poolt.

Kuulsin seda vestlust mänguväljakul pealt, kui lapsega kiikumas käisime. See on väga paljude vanemate igapäevane reaalsus. Üks haigus teise otsa mõjutab vanemate endi tervist, rahakotti ja mis seal salata, ka omavahelisi suhteid. Pidevalt haige laps tekitab pingeid kogu peres. Lapse immuunsuse tugevdamisel on mõistagi mitmeid olulisi nüansse nagu õues käimine, toit, stress aga sama oluline on ka õige riietamine. Liiga palju ei ole hea ja liiga vähe ka.


TOIMIV MÜTS = TERVE LAPS

Keegi meist ei kahtle, et kvaliteetsed õueriided ning jalanõud mängivad lapse haigestumise või mittehaigestumise juures olulist rolli. Kui laps õues olles külmetab või higistab, on haigus kerge tulema. 

Õueriietele ja jalanõudele spetsialiseerunud brände on palju. Valida saab suure hulga kvaliteetsete toodete vahel. Kuid toimivate õueriiete ja jalanõude kõrval on sama olulised ka toimiv müts ja sall . Mütsid ja sallid ei ole kahjuks paljude brändide põhitooted ja prioriteet. Nende detailideni läbimõtlemisele ja arendamisele ei kulutata sama palju aega ja mõttejõudu kui õueriiete või jalanõude täiustamisele. Kvaliteetne ja praktiline müts aga vajab samuti läbimõtlemist ja pidevat täiustamist.


MILLINE ON “TOIMIV MÜTS”?

- SOBIVAST MATERJALIST: hoiab sooja või kaitseb sooja eest
- PÜSIB PEAS: kõrvad sees, silmad väljas
- TURVALINE: ei sea ohtu last ega tema tervist

Igale ilmale on olemas sobiv materjal. Nii nagu tehakse õueriided hingavast kuid niiskuskindlast materjalist, on ka mütsi puhul oluline, mis on esimene ja mis teine kiht. Nii nagu õueriiete puhul on oluline iga väiksemgi detail, alates jope pikkusest kuni lõuaaluse lukukaitseni, on ka mütsi puhul oluline see, mis moodi on lõige arendatud.

Breden Kids Lasteriided

Toimiv ja soe müts ei ole lihtsalt venivast materjalist õmmeldud poolringi kujuline toode. Kvaliteetse mütsi puhul on väga oluline jälgida materjali täpset koostist. Kuni selleni välja mis järjekorras on müts kokku õmmeldud. See on omaette valdkond, mille arendamisele tuleb aega kulutada, et saada parimat tulemust.


MÜTS-SALL JA LASTEAED

Bredeni müts-sall sai loodud peamiselt lasteaialapsi silmas pidades. Nägin ise ja kuulsin vanematelt, kui väga oleks vaja toodet, mis on lasteaiakindel. Kui vanem lapse hommikul lasteaeda viib, tahab ta olla kindel, et lapsel on ilma tema juuresolekuta soe ja turvaline. Lisaks, et laps saaks end mugavalt riidesse ning võimalikult vähese vaevaga. Viimane on boonuseks ka õpetajatele, kellel ei ole vaja 20+ lapse mütsipaelu siduda ja pikki salle ümber kaela sättida.

Sellele mõeldes hakkas ühel hetkel idanema ka idee müts-sallist, mis oleks justkui 2in1 toode:

- KLASSIKALISE MÜTSI PRAKTILISUS JA SALLI HOIDVUS
- MIDA OLEKS LIHTNE PÄHE PANNA 
- MIS OLEKS OHUTU 

Minu jaoks oli oluline välja mõelda toode, mis pakuks kindlustunnet vanematele ja mängurõõmu lastele. Müts ja sall ühe tootena annavad kindlustunde, et lapse kõrvad ja kael on soojas ning õige materjal ei lase lapsel külmetada ega ka higistada. Salliosa, mida saab kanda lõua all, peal ja ninal teeb sellest ühe vahva mütsi, millega sõpratega ninjasid mängida.

PS! Elu on näidanud, et kui mitu Bredeni müts-salli ühele mänguväljakule satuvad, siis ilmuvad peagi välja vahvad ninjapoisid ja -tüdrukud, kes siis ühiselt pahalasi kinni püüdma hakkavad. 

Breden Kids Lasteriided


TOOTEARENDUS JA PATENTEERITUD DISAIN

Panime müts-salli arendusse enam kui pool aastat aktiivset tööd. Katsetasime, proovisime, tegime ümber, proovisime jälle.

Esimesest mudelist alates oleme iga kollektsiooni eel teinud väikeseid täiendusi. Kuigi anname alati endast parima, et müüki minev mudel oleks ideaalne, siis alati tuleb suurema hulga testijate puhul välja midagi, millega ei osanud arvestada. Võtame tagasiside rõõmuga vastu. Teisiti ei saakski tooteid täiustada. 

Sellelaadset toodet kuskil mujal maailmas ei ole ja seetõttu võtsime vastu otsuse müts-sall Bredeni disain kaitsta ja patenteerida. See tähendab, et keegi teine seda toodet toota ja müüa ei tohi. Ainult nii saame kaitsta selle toote toimivust. Ühel päeval, kus iganes maailma otsas  Bredeni müts-salli nähes, saad head tundega südames tõdeda, et see on välja töötatud ja disainitud eestlaste poolt ja Eestis. Uhke tunne! :) 


MILLIST MÜTS-SALLI KANDA?

Müts-salle on kolmeks hooajaks:

Kevad/sügis: PUUVILLANE
Üleminekuhooaeg: MERINNOVOODRIGA  
Talv: FIISVOODRIGA

FLIISVOODRIGA müts-sallide kandmise aeg on siis, kui väljas on juba tublisti külmakraade ja lumehanged akna all. Voodriks on Öko-Tex sertifikaadiga kvaliteetne mikrofliis, mis hoiab eemale ka kõige riukalikumad külmapoisid. Mikrofliis reguleerib samuti temperatuuri ja ei lase lapse peal higistama hakata. Soovituslik kandmistemperatuur on -7°C ja enam. 

Breden Kids Müts-sall

MERIINOVOODRIGA müts-sallid on põhjamaade kliimas väga sobilikud üsna suure osa aastast ehk sügisest kevadeni. Öko-Tex meriino reguleerib kehatemperatuuri ja juhib niiskuse kehast eemale. See tähenda, et kui laps peaks joostes ja mängides higistama hakkama, siis juhib meriino niiskuse eemale ja lapsel ei hakka külm. Meriino jahutab kui on palav ja soojendab kui on külm. Soovituslik meriinovoodritega mütside ja sallide kandmistemperatuur on +5 kuni -7 °C.

Breden Kids Müts-sall

PUUVILLANE müts-sall on klassikaline k/s hooaja toode. Valmistatud kahekihilisest GOTS orgaanilisest puuvillast. Kahekordne puuvillane trikotaažmüts sobib kandmiseks ka külmematelsuveõhtutel. Soovituslik kandmistemperatuur on +5 kuni +15 °C. 

Breden Kids Müts-sall


MIDA LAST RIIETADES SILMAS PIDADA?

- JÄLGI KIHTE
- VALI ÕIGE MATERJAL JA TOIMIV LÕIGE


JÄLGI KIHTE
Õigesti riietumine ei ole keeruline. Samal ajal kui meie seisame ja külmetame turnivad, ronivad ja jooksevad nemad ringi. Öeldakse, et õue minnes pane aktiivselt liikuvale lapsele üks kiht vähem kui endale. Ka vankrilaste puhul tasub seda meeles pidada, sest nad on ju vankris tuulte ja külma eest peidus ja vanker ise moodustab ühe lisakihi. 

Lisaks püüan ma ise järgida soovitust: sügisel võimalikult hilja kihte juurde ja kevadel võimalikult hilja kihte ära. See esimene on eriti oluline, sest tihtipeale tunduvad esimesed külmad nii hirmuäratavad. Silme ees vilksatavad möödunud külmahooaja haigusetralli üleelamised ja selle vältimiseks riietame lapsed kubujussideks, lootes neid nii külmetusest ja haigusest päästa. 

Breden Kids Müts-sall

ÕIGE MATERJAL JA TOIMIV LÕIGE
Kogu selle loo juures on kõige olulisem meeles pidada, et kihtidest veelgi tähtsam on õige materjali valik ja toimiv lõige. Õige materjal sobiva temperatuuriga hoiab ja vajadusel reguleerib sooja. Puuvillastel, meriinovillastel ja fliisvoodriga toodetel on kõigil oma õige aeg ja temperatuur. 

Õige lõige annab Sulle kindlustunde, et külm ja tuul kuskilt sisse ei saaks. Paljudel õueriietel ja jalanõudel on kaasas soovituslik kandmisaeg. Ja lisaks aitab Bredeni temperatuurisüsteem Sul valida õige mütsi, mis ei aja higistama ja millega ei ole ka külm.

Emana ja teadliku toitumise suure fännina ei saa ma kindlasti ka kirjutamata jätta, et õige riietumise kõrval on samal pulgal või isegi veidi kõrgemal toitumine. Me oleme see, mida sööme - klišee või mitte, aga minu kogemus oma kolme lapsega on seda 100% tõestanud. Võid minu sellest lähemalt lugeda postitusest: "5 nõuannet, kuidas lapse tervist tugevdada"
 

Kirjutamiseni!
Merle 

Breden Kids Merle Leemet
 

Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata