Beebi kojutoomiskomplekt, siidivillast beebiriided

BEEBI KOJUTOOMISKOMPLEKT: MERIINO-SIIDIST RIIDED

Lapseootel pere üks tähtsamaid oste enne sünnitusmajja minekut on kahtlemata beebi kojutoomiskomplekt. See kordumatu õhin, valikute rohkus ning küsimused võivad aga pea kergesti ringi käima panna. Millest üldse koosneb beebi kojutoomiskomplekt, millist materjali eelistada ja suurust valida? Käesolev postitus pühendub meriino-siidile, mis oma imeliste omadustega edestab vastsündinu riiete puhul kõiki teisi materjale ja väärib iga kulutatud eurot. Kui Sind huvitab, miks meriino-siid on Sinu beebile parim, loe julgelt edasi!

MIS ÜLDSE ON MERIINO-SIID?

Meriino-siid ehk siidivill on õhuline, pehme ja mitmekülgsete kasulike omadustega looduslik materjal, mida iseloomustavad siidile omane siledus ja meriinovillale omane kehatemperatuuri reguleerimine ning niiskuse nahapinnalt eemale juhtimine. Erinevate tootjate meriino-siidid varieeruvad koostiselt, mistõttu võib julgelt öelda, et Bredeni siidivill on turul ühe suurima siidi sisaldusega: 75% mulesing-free* meriinovill ja 25% siid.

Meriino-siid soojendab jaheduse ning jahutab palavuse korral, mis omakorda tähendab, et sellest materjalist valmistatud beebirõivad on kasutamiseks aastaringselt. Jah, ka suvel! Lisaks sobib meriino-siid kasutamiseks beebidel ja lastel, kellel on õrn ning tundlik nahk ja koguni siis, kui tegu on nahaprobleemidega nagu ekseem või atoopiline dermatiit.

*mulesing-free tähendab, et õrna ja kurrulise nahaga meriinolambaid on koheldud hoole ja armastusega ning villa pügamisel pole neile haiget tehtud.

beebi kojutoomiskomplekt

MILLEST PEAKS KOOSNEMA BEEBI KOJUTOOMISKOMPLEKT?

Kuna beebitoodetele spetsialiseerunud kauplustes ning e-poodides on valikut rohkem kui ükski lapsevanem isegi pärast mitme lapse üles kasvatamist suudaks läbi hekseldada, proovime teha Su elu võimalikult lihtsaks. Sest tegelikult pole vaja osta kokku kõiki maailma asju, vaid piisab mõnest nutikast tootest, mis õige kombineerimise ning hoolduse korral teenivad mitmeid põlvkondi beebisid. Ühtlasi kummutame müüdi, justkui “kasvaks vastsündinud juba homme välja neile eile ostetud riietest”. Bredeni imikuriietega seda ei juhtu, kuna kõik meie rõivad ja peakatted on topeltsuuruses!

Aga nüüd beebi koju toomise juurde! Hädavajalikku varustusse peaks kindlasti kuuluma turvahäll, beebitekk, kõige pisemad mähkmed, niisked lapid ja pepukreem. Beebi riidesse panemisel tõttame Sulle aga nüüd appi meie, oma meriino-siidist beebiasjadega:

 • Beebikombe LAURA. Kes korra on kahepoolse lukusüsteemiga kokku puutunud, ei taha iial enam ühestki nööpide või trukkidega kombest midagi kuulda. LAURA on topeltsuuruses meriino-siidist kombe, millega saad beebi haiglast koju tuua ning veel mitu kuud hiljemgi kasutada. 
 • Beebikindad LARA. Lisaks soojendamisele on kindad beebidele vajalikud ka seetõttu, et vastsündinutel kipuvad olema väga pikad ja teravad küüned ning nad võivad ennast väga kergesti kriimustada. Meriino-siidist kindad on imepehmed ja mõnusad ning, mis peamine, püsivad kindlalt käes.
 • Beebimütsikesed LEENI ja LOKY. Kuna vastsündinud ei oska oma kehatemperatuuri ise reguleerida, on väga oluline, et neil oleks alati müts peas, sest oma pisikese peanupu kaudu kaotab beebi kõige kiiremini soojust. See on ühtlasi põhjus, miks lisaks kojutoomisele saab Bredeni beebimütsikesi kasutada kindlasti iga kord pärast beebi vannitamist ning ka jahedamas toas olles.
 • Beebisallike LILY. Kui ülejäänud vastsündinu riided kipuvad siiski ajapikku väikeseks jääma, siis meriino-siidist sall selline asi, mis ilmselt viimasena mälestustekarpi puhkama pannakse, sest seda see mahub oma reguleeritava suuruse tõttu beebile terve esimese eluaasta jooksul ümber kaela.
beebi kojutoomiskomplekt

KUIDAS MERIINO-SIIDI HOOLDADA?

Kuigi meriino-siid on tunduvalt vähem kapriisne kui tavaline meriinovill, on siiski mõned tähelepanekud, mida tahaksin Sinuga siidivilla hoolduse osas jagada. Peamisteks märksõnadeks on pesemistemperatuur ja tasapindkuivatus. Kui soovid, et Sinu meriino-siidist beebikomplektid võimalikult kaua vastu peaks, toimi järgnevalt:

 • pese meriino-siidi ainult juhul, kui need on reaalselt määrdunud (toit, kaka ja muud toredad plekid, mida emmed väga hästi tunnevad), kuid konkreetse mustuse puudumisel piisab vaid meriinovillase eseme tuulutamisest.
 • pese meriino-siidi kohe pärast määrdumist, kuna siis on suurim tõenäosus plekkidest täielikult vabaneda
 • pese meriino-siidi madalal temperatuuril, kuna ei siid ega meriinovill talu ulatuslikke temperatuuri kõikumisi ning vanuvad kuumas pesuvees väga ruttu
 • tsentrifuugipöörded võivad olla maksimaalselt 600 ning alati tuleb valida kas villapesu või “õrna pesu” programm
 • pärast esemete masinast välja võtmist vormi neid märjalt piki kiudu ehk tõmba igas suunas sirgu ja taasta kõigi esemete pesemiseelne kuju
 • ära meriino-siidi mingil juhul nöörile kuivama riputa, vaid laota pesurestile või tasapinnale kuivama
 • ära meriino-siidist esemeid pesukuivatis kuivata ega päikese käes pleegita, kuna see on kindlaim viis oma meriino-siidist eseme pöördumatuks rikkumiseks!

Kui Sul jäi midagi segaseks või tekkis lisaküsimusi, võid alati kirjutada! Veel parem on aga, kui annad meile oma e-maili aadressi, et saaksime ise Sulle kirjutada, kui tahame kasulikku infot, põnevaid pakkumisi või kingitusi teha.

Fotod: @marta_ja_oskariga_maailma

Siidivillaseid beebikallistusi!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.