10 ASJA, MIDA VIIMANE NÄDAL MULLE ON ÕPETANUD

Esimene kodukontori ja -kooli nädal on üle elatud. Juhuu! Paradoksaalselt võib kokkuvõtteks öelda, et kuigi ühest küljest on väsimuse tase tavapärasest kordades kõrgem, on kummalisel kombel siiski ka puhanud tunne. Võib-olla isegi veidi võidukas. Veider, kas pole?

Äkki on asi selles, et tegelikult on töiste asjatoimetuste kõrval alati püsinud võimalus mõned minutid hingamispausi võtta ja omaenda kodudiivanile (mänguasjade ja triikimata riiete hunnikute vahele) pikali heita. Et ei pea muretsema enda sättimise või muu kribu-krabu pärast, kuna ees ei seisa kellegagi kohtumist. Et teadlikult metsaradadele kõndima minek on nüüd pigem reegel kui erand. Kuna enesetunne on üllatavalt okei, olekski vast paslik võtta kokku, mis äsjalõppev nädal mulle on õpetanud:

  1. Õpetajad ja kasvatajad on absoluutsed superkangelased – kuidas nad tulevad toime paarikümne tujuka teismelise või jonniva põngerjaga, on müstika!
  2. Võimalus hommikuti tööle minna on asi, mille eest tuleb tänulik olla absoluutselt iga päev – esiteks, kuna seal saab rahus tööd teha ja teiseks, et üldse on töö, kuhu minna!
  3. Iga asja peale ei maksa närvi minna. See pole maailma lõpp, kui midagi aetakse ümber või soditakse täis.
  4. Lapsed on võimelised üllatavalt iseseisvad ja arukad olema, kui neile selleks võimalus anda.
  5. Ka abikaasa oskab koristada, süüa teha ja pesu pesta.
  6. Kevad on tänavu erakordselt ilus (või siis on meil lihtsalt rohkem aega seda märgata)
  7. On vahva kasutada sidevahendeid ja sotsiaalmeediat vahelduseks nende õigetel eesmärkidel – et inimestega sidet pidada!
  8. Igaühel on oma viis muutustega toime tulemiseks, mistõttu ei tohi kedagi hukka mõista.
  9. Mõne uue harjumuse peaks ka kriisi-järgsesse aega kaasa võtma.
  10. Ma olen palju tugevam kui ma arvasin!
Foto: Viljar Särekanno

Meeldis see postitus? Tahaksid edaspidigi põnevaid lugusid lugeda ja Breden Kidsi tegemistega kursis olla? Anna meile oma e-maili aadress, et saaksime Sulle edaspidi kasulikku infot, huvitavaid pakkumisi ja vahvaid kingitusi teha.

Pidagem viirustele vastu!

Anne Soosalu

Anne Soosalu

Kommentaarid (0)

Nimi

Kommentaar

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google Privaatsuspoliitika ja Kasutustingimused.